معیارهای آیا بیت کوین: نرخ هش، تراکنش های روزانه و ATH برای Ordinals


در حالی که نرخ هش بیت کوین برای مدت کوتاهی به بالاترین حد خود رسید، بیت کوین Ordinals عاملی است که به تراکنش های روزانه بیش از 500000 کمک می کند.

بسیاری از ماینرهای بیت کوین (BTC) به تازگی آنلاین شده اند. نرخ هش بیت کوین یا کل قدرت محاسباتی بلاک چین بیت کوین به 439 اگزاهش در ثانیه (EH/s) افزایش یافته است. همچنین، از آنجایی که بیش از 300000 Ordinal برای بلاک چین بیت کوین نوشته شده است، تعداد تراکنش هایی که بلاک چین بیت کوین در یک روز انجام می دهد از 682000 فراتر رفته است.

هش ریت نارنجی به 439 EH/s افزایش می یابد. منبع: timechainstats.

در حالی که این نقاط عطف نشان دهنده قدرت و ثبات شبکه و همچنین پذیرش فزاینده بیت کوین برای موارد استفاده مختلف است، صنعت بانکداری در ایالات متحده در حال سقوط است.

نرخ هش بیت کوین، معیاری از قدرت محاسباتی که برای حفظ بلاک چین اختصاص داده شده است، به بالاترین حد خود رسیده است که نشان دهنده افزایش اعتماد به امنیت شبکه است. نرخ هش یک شاخص بسیار مهم برای سلامت شبکه است زیرا نرخ هش بالاتر به معنای مشارکت بیشتر ماینرها است، بنابراین شبکه در برابر حملات انعطاف پذیرتر می شود.

افزایش نرخ هش نشان دهنده افزایش سرمایه گذاری در زیرساخت های استخراج با وجود نوسانات قیمت بیت کوین است. مناطق و مناطق بیشتری در سراسر جهان با افزایش مقادیر انرژی تجدیدپذیر بیت کوین را استخراج می کنند و ترس از تمرکز یا تأثیرات زیست محیطی را که در گذشته استخراج بیت کوین را پوشانده است، کاهش می دهند.

با این حال، همانطور که دنور بیت کوین، استخراج کننده معروف بیت کوین با شرکت Upstream Data Inc اشاره می کند، افزایش نرخ هش ممکن است کوتاه مدت باشد. “برای درک هش ریت واقعی، مهم است که میانگین زمان 1500 بلاک تا 5 هزار بلوک را در یک توییت تماشا کنید:

نرخ هش ممکن است به طور موقت در حال افزایش باشد که بخشی از آن به دلیل افزایش محبوبیت کتیبه های متوالی بیت کوین است. Ordinals بیت کوین توکن های منحصر به فرد و غیر مالی (NFT) هستند که در شبکه بیت کوین ساخته شده اند و هر کدام مکان متفاوتی را در بلاک چین بیت کوین نشان می دهند. هر ردیف روی یک ساتوشی (کوچکترین واحد بیت کوین) و دارندگان Sat “حک شده” است.

Ordinal ها در میان کلکسیونرها، سرمایه گذاران و علاقه مندان علاقه مند شده اند و راه جدیدی برای ارتباط با اکوسیستم بیت کوین ارائه می دهند. به عنوان مثال، دن هلد، طرفدار بیت کوین Ordinals، حمایت خود را از آلت کوین به اشتراک می گذارد. مشغول کردن با بیت کوین برای اولین بار به دلیل ایجاد آنها.

تعداد سکانس ها به 3 میلیون رسید منبع: Dune

تعداد کتیبه ها در بازه 24 ساعته در اول اردیبهشت از 350 هزار و مجموع ردیف ها از 3 میلیون گذشت. با توجه به اینکه هر نوشتن متوالی نیز به عنوان یک تراکنش به حساب می آید، تعداد تراکنش های بیت کوین نیز افزایش یافته است.

معاملات روزانه به 682000 رسید. منبع: آمار زنجیره زمانی

از آنجایی که افراد بیشتری به خرید، فروش و تجارت بیت کوین معمولی می پردازند، تعداد تراکنش های روزانه در شبکه به طور قابل توجهی به 682000 افزایش یافته است. “منطقه انتظار” در حال حاضر بیش از حد شلوغ است قبل از اینکه ممپول یا تراکنش های دریافتی تایید شود. ارزان ترین کارمزد تراکنش 8 sat/vB یا حدود 0.30 دلار بالاتر از حداقل 1 sat/vB است. اگر کاربران بخواهند وجوهی را به کیف پول‌های زنجیره پایه بیت کوین ارسال کنند، به دلیل افزایش تعداد نوشته‌های متوالی، هزینه‌ها به طور قابل توجهی بالاتر از حد معمول است.

مرتبط با: رابحث‌های انجمن بیت‌کوین Ordinals پس از خطای تأیید کتبی رفع شد

برای برخی، Ordinals بیت کوین نقش دیگری را برای شبکه ارائه می دهد که فراتر از فعالیت های آن به عنوان ذخیره ارزش و وسیله مبادله است. رتبه 76 در لیست 100 برتر Cointelegraph، Dr. برای دیگرانی مانند آدام بک، اعداد ترتیبی بی فایده هستند.

مجله کوین تلگراف: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Joe Hall

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید