بیت کوین ممکن است قبل از پایین آمدن قیمت جدید BTC به یک میلیارد دلار ضرر بیشتر در زنجیره نیاز داشته باشد


طبق داده‌ها، زیان‌های قیمت بیت‌کوین هنوز به اندازه‌ای بد نیست که بتواند با بازارهای نزولی قبلی بیت‌کوین رقابت کند.

دارندگان بیت کوین (BTC) ممکن است نیاز داشته باشند ضررهای زنجیره ای خود را سه برابر کنند تا قیمت بیت کوین به سمت کاهش کلان سقوط کند.

راستی به گفته شرکت تحقیقات بازار Baro Virtual، بازار نزولی 2022 هنوز به اندازه کافی سخت نیست که بتواند روند نزولی تاریخی را برآورده کند.

ضرر بیت کوین “فقط” در مجموع 671 میلیون دلار است

این سوال که بیت‌کوین به کجا خواهد رسید یکی از داغ‌ترین موضوعات این ماه است و تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که بازده بیت کوین/دلار آمریکا به 14000 دلار یا کمتر خواهد رسید.

برای Baro Virtual، که داده‌های پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای Whalemap را تجزیه و تحلیل می‌کند، ممکن است یک موضوع ساده حسابی باشد.

او با در نظر گرفتن ارقام متحرک سود و زیان (MPL) برای تراکنش های زنجیره ای BTC از Whalemap، خاطرنشان کرد که در گذشته، کاهش قیمت کلان BTC زمانی رخ می دهد که زیان این تراکنش ها برابر یا بیشتر از سود معادل در دوره صعودی باشد. که قبل از آنها بود. .

به عبارت دیگر، ضررهای روی زنجیره باید برابر یا بیشتر از سودهای روی زنجیره از دوره صعودی قبلی باشد. در غیر این صورت، در بیشتر موارد، بیت کوین دیرتر سقوط کرد.

Baro Virtual در 22 نوامبر در توییتر نوشت: «MPL ماهانه ارائه شده توسط Whalemap باعث می‌شود که در اکثر موارد کف جهانی دلار بیت‌کوین را تعیین کند.

“شرط این است که سطح زیان فعلی باید برابر یا > حداکثر سطح سود دوره صعودی قبلی باشد.”

بنابراین، او استدلال کرد که ضررهای فعلی به اندازه کافی بزرگ نیست که با روند تاریخی کاپیتولاسیون بیت کوین مطابقت داشته باشد، و درها را برای کاپیتولاسیون بیشتر قیمت بیت کوین باز می گذارد.

با این حال، میزان مورد نیاز می‌تواند به این معنا باشد که پایه کلان نهایی بیت‌کوین بسیار کمتر از پایین‌ترین قیمت دو سال اخیر این هفته یعنی 15480 دلار است.

با نمودار مشروح ادامه داد: اکنون زیان 671 میلیون دلار است و حداکثر سود قبلی از 1.3 میلیارد دلار به 1.7 میلیارد دلار رسیده است.

بنابراین، ضررهای 629 تا 1029 میلیارد دلاری برای توجیه تسلیم کامل وجود ندارد.»

نمودار مشروح سود و زیان متحرک بیت کوین (MPL). منبع: Baro Virtual/ توییتر

BTC کاهش 80 درصدی را هدف قرار داده است

این یافته‌ها روایتی را تکمیل می‌کند که نشان می‌دهد بازار نزولی ۲۰۲۲ هنوز در سال‌های 2014 و 2018 که شاهد افت کلان در دو چرخه نصف شدن بیت‌کوین بوده‌اند، رقیب نیست.

مطالب مرتبط: آیا GBTC قو سیاه بعدی قیمت بیت کوین است؟ – 5 نکته در مورد بیت کوین در این هفته

در مقایسه با بالاترین رکورد خود در نوامبر 2021، BTC/USD تاکنون موفق به کاهش 77 درصدی شده است – کمتر از بازارهای نزولی قبلی.

با این حال، داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که بیت‌کوین به‌تدریج شروع به آزمایش حداکثر ضرر در برابر بالاترین قیمت‌های تاریخ می‌کند.

BTC/USD از نمودار بالاترین تاریخ خود در حال سقوط است. منبع: Glassnode

به همین ترتیب، درصد کل بیت کوین در حال حاضر در سود پایین است، تقریباً مترادف با پایین کلان، اگر دقیقاً نباشد.

درصد عرضه بیت کوین در نمودار سود نگهداری می شود. منبع: Glassnode

چارلی بیللو، بنیانگذار و مدیر عامل Compound Capital Advisors، افزود: “افت 78 درصدی بیت کوین در سال گذشته بزرگترین افت از سال 18-2017 بوده است، با 376 روز و 410 روز تنها در سال 15-2013.” روز” او گفت. ثبت شده است این هفته.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید