حجم کم بیت کوین باعث هشدار قیمت بیت کوین می شود زیرا متریک به "منطقه ارزش" برخورد می کند

حجم کم بیت کوین باعث هشدار قیمت بیت کوین می شود زیرا متریک به “منطقه ارزش” برخورد می کند


داده‌های سیگنال‌های NVT بیت‌کوین بینش‌های متناقضی را در مورد آنچه ممکن است برای محدوده قیمت فعلی بیت‌کوین بیفتد ارائه می‌دهد.

با رسیدن یک متریک به بالاترین حد هفت ماهه، اقدام قیمت بیت کوین (BTC) ممکن است «بیش از آن بالا باشد که نمی‌توان ادامه داد».

داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای گره شیشه ای در 21 دسامبر، او تایید کرد که سیگنال شبکه به فرآیند (NVT) بیت کوین به سطوحی رسیده است که از آوریل مشاهده نشده است.

رویداد بیت کوین ممکن است از قیمت 17000 دلار بیت کوین پشتیبانی نکند

NVT که توسط آماردان Willy Woo ایجاد شده است، اساساً نسبت بین فعالیت زنجیره ای و قیمت بیت کوین را اندازه گیری می کند.

سیگنال NVT قرائت های خود را تغییر می دهد و از میانگین متحرک 90 روزه حجم معاملات روزانه به جای داده های خام استفاده می کند.

در 21 دسامبر، سیگنال NVT به 18.58 رسید، سطحی که آخرین بار در روزهای پایانی آوریل کاهش یافته بود. در آن زمان، BTC/USD کمی بیش از 40000 دلار معامله می شد.

به جلو تا پایان سال و NVT هشدار صادر می کند. اگرچه بیت کوین کمتر از 50 درصد از سطح ماه آوریل خود ارزش دارد، اما حجم شبکه به قدری کاهش یافته است که حتی ارزش فعلی 16800 دلار ممکن است مدت زیادی دوام نیاورد.

همانطور که وو در توضیح خود از نسبت NVT در سایت تحلیلی Woobull توضیح می دهد:

هنگامی که NVT بیت کوین بالا است، این نشان می دهد که ارزش شبکه از ارزش انتقال یافته در شبکه پرداخت پیشی می گیرد، به این معنی که وقتی شبکه رشد بالایی دارد و سرمایه گذاران آن را یک سرمایه گذاری با بازده بالا می دانند، یا در عوض، قیمت در یک حباب ناپایدار است. ”

نمودار توضیحی سیگنال بیت کوین NVT. منبع: Glassnode/ توییتر

داستان دو سیگنال NVT

با این حال، NVT مشکل دارد. همانطور که تحلیلگران مختلف، از جمله Woo، اشاره کرده اند، ماهیت دائمی در حال تغییر شبکه بیت کوین به این معنی است که تراکنش ها، برای مثال، به طور فزاینده ای خارج از زنجیره هستند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین نتوانست به 17000 دلار بازگردد زیرا بازار برای کاهش “آماده نیست”

همراه با سایر پدیده‌ها، این امر به اندازه‌ای بر داده‌های تراکنش‌های زنجیره‌ای تأثیر می‌گذارد که NVT ممکن است روند پایین‌تری داشته باشد، اما همچنان یک تصویر نزولی شدید از معاملات ارزشی ایجاد می‌کند.

این مشکل با افزودن نشانگر به نام دامنه پویا NVT (DRNVT) برطرف می شود. DRNVT که توسط چارلز ادواردز، مدیر عامل دارایی Capriole ایجاد شده است، از انحرافات استاندارد برای اندازه گیری انحراف NVT از میانگین استفاده می کند. همچنین مناطق ارزشی را برای شناسایی آسان تر نقاط ورودی بر اساس خوانش آنها فراهم می کند.

در حال حاضر، DRNVT در این منطقه ارزش قرار دارد، با داده های TradingView که تضاد قابل توجهی را با مدل استاندارد نشان می دهد.

در مقدمه شاخص در سال 2019، ادواردز همچنان هشدار داد که “سیگنال NVT با محدوده ارزش منصفانه پویا باید با احتیاط استفاده شود”.

مانند همه بازارها، یک دارایی ممکن است برای دوره‌ها یا دوره‌های زمانی طولانی «گران» یا «ارزان» باقی بماند و حتی گران‌تر یا ارزان‌تر باشد.»

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp) با سیگنال NVT محدوده دینامیکی. منبع: TradingView

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉