نقدینگی بیت کوین در بحبوحه فعالیت بانکی در ایالات متحده به پایین ترین حد در 10 ماه گذشته رسید


بحران بانکی بازارهای سهام مستقر در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار داد، جایی که معامله گران بیشترین آسیب را از افزایش نوسانات قیمتی متحمل شدند.

نقدینگی بازار بیت کوین (BTC) علیرغم یک سه ماهه مثبت از نظر رشد قیمت، به کمترین میزان در 10 ماه گذشته رسید. تخلیه نقدینگی تا حدی به مدیریت بانک در ایالات متحده و اقدامات نظارتی در حال انجام در شرکت‌های ارز دیجیتال نسبت داده می‌شود.

قیمت بیت کوین در سال 2023 45 درصد افزایش یافته است و آن را به یکی از بهترین دارایی ها تبدیل می کند. افزایش قیمت ها در بحبوحه بحران مالی قریب الوقوع در بازار مالی سنتی رخ می دهد، جایی که سهام و اوراق قرضه یکی از بدترین سال های خود را سپری می کنند. بحران مالی یک بانک را در ایالات متحده آغاز کرد و منجر به فروپاشی چندین غول بزرگ بانکی شد.

بحران بانکی همچنین مستقیماً بر اکوسیستم کریپتو تأثیر گذاشت، جایی که سقوط بانک‌های دوستدار رمزنگاری مانند Silicon Valley و Signature ریل پرداخت دلار آمریکا را کاهش داد و جرقه بحران نقدینگی، به‌ویژه در بازارهای سهام ایالات متحده را برانگیخت.

نقدینگی در مبادلات ایالات متحده و غیر ایالات متحده. منبع: Kaiko

انقباض نقدینگی همچنین باعث افزایش نوسانات قیمت شد و معامله گران را مجبور به پرداخت بیشتر برای لغزش کرد. لغزش به تفاوت قیمت بین قیمت مورد انتظار یک معامله و قیمتی که در آن به طور کامل انجام می شود اشاره دارد. برای یک سفارش فروش 100000 دلاری، جفت BTC-USD در Coinbase در اوایل ماه مارس 2.5 برابر افزایش یافت. در همان چارچوب زمانی، لغزش جفت BTC-USDT بایننس به سختی جابجا شد.

تغییر قیمت USD – USDT. منبع: Kaiko

بحران نقدینگی همچنین منجر به نوسانات بیشتر قیمت در صرافی های ایالات متحده شده است، جایی که تفاوت قیمت بین جفت های بیت کوین و دلار در مقایسه با صرافی های غیر آمریکایی بسیار افزایش یافته است. به عنوان مثال، قیمت بیت کوین در Binance.US نوسانات بیشتری نسبت به قیمت متوسط ​​در ده صرافی دارد.

تفاوت قیمت Binance.US در برابر 10 صرافی. منبع: Kaiko

کانر رایدر، رئیس تحقیقات شرکت تجزیه و تحلیل داده درون کانالی Kaiko، در یک موضوع توییتری گفت. اعلام کرد تاثیر شدید بحران نقدینگی بر معامله گران و بازار. وی خاطرنشان کرد که استیبل کوین‌ها شروع به جایگزینی جفت‌های دلار کرده‌اند و تأثیر منفی بر نقدینگی در ایالات متحده دارند، حتی اگر مشکلات بانکی ایالات متحده کاهش یافته باشد، و افزود که به طور غیرمستقیم به سرمایه‌گذاران در آنجا آسیب می‌رساند.
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *