بیت کوین لایتنینگ شبکه، ویزا و مسترکارت: 1000 برابر ارزانتر از دیتا


داده های Glassnode نشان می دهد که شبکه لایتنینگ از نظر هزینه کمیسیون از شبکه های پرداخت سنتی پیشی گرفته است.

داده‌های جدید Glassnode نشان می‌دهد که استفاده از شبکه لایتنینگ بیت‌کوین (BTC) بسیار ارزان‌تر از شبکه‌های پرداخت قدیمی است.

میانگین نرخ کارمزد یا هزینه ارسال ارزش از طریق شبکه لایتنینگ 0.0029 درصد است که 1000 برابر ارزان تر از پردازنده های پرداخت مسترکارت ویزا است.

جیمز چک، تحلیلگر اصلی Glassnode به کوین تلگراف گفت که میانگین هزینه دریافتی به ازای هر 1 بیت کوین ارسالی از طریق شبکه لایتنینگ در حال حاضر 3000 ساتوشی (کوچکترین واحد بیت کوین) است. این معادل 0.84 دلار برای ارسال ارزش 28800 دلار است. […] این یک کارمزد 0.0029٪ است.

“وقتی به آن فکر می کنید بسیار قابل توجه است.”

Dylan LeClair، تحلیلگر بیت کوین، در پستی در پروتکل رسانه اجتماعی Nostr اشاره کرد که این نرخ چندین برابر کمتر از نرخ های اعمال شده توسط شرکت های بزرگ کارت اعتباری است.

شبکه لایتنینگ، یک راه حل پرداخت لایه 2 که بر روی بزرگترین ارز دیجیتال جهان ساخته شده است، برای اولین بار به عنوان راهی برای موثر کردن بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت پیشنهاد شد. این داده‌ها نشان می‌دهند که این نه تنها سریع است، بلکه مقرون به صرفه است، به طوری که میانگین نرخ دستمزد از نوامبر 2021 به طور پیوسته کاهش می‌یابد.

منبع: Glassnode

شبکه‌های پرداخت قدیمی مانند Visa و Mastercard برای هر تراکنش حدود 2 تا 3 درصد از بازرگانان دریافت می‌کنند که آنها را به گزینه‌ای گران قیمت برای مشاغل تبدیل می‌کند. در یک مستند Cointelegraph که اخیراً در کیپ ورد فیلمبرداری شده است، صاحب یکی از معدود مشاغلی که بیت کوین را می پذیرد فاش کرد که هزینه پذیرش ویزا و مسترکارت خارجی بیش از 8 درصد است.

همچنین، Glassnode’s Check به کاربرانی اشاره دارد که گره های خود را اجرا می کنند و کانال های خود را مدیریت می کنند. بسیاری از کاربران لایتنینگ از کیف پول‌های نگهبانی مانند Wallet of Satoshi و Alby برای پرداخت خرد در برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند Nostr استفاده می‌کنند.

برخی از پذیرندگان اولیه بیت‌کوین به ترجیح رو به رشد برای راه‌حل‌های حضانت اشاره می‌کنند (مانترای بیت کوینر «کلیدهای شما است، نه سکه شما»)، اما راه‌حل‌های نیمه نگهبانی مانند Fedi و Cashu می‌توانند اعتماد به راه‌حل‌های نگهداری خالص را تضعیف کنند.

مرتبط با: Saylor از MicroStrategy ایمیل کاری را با بیت کوین لایتنینگ ترکیب می کند

همچنین توان عملیاتی شبکه لایتنینگ مشکوک است. کنترل توضیح داد:

“البته، ما باید این را نیز در نظر بگیریم که کانال معمولی کمتر از 1 BTC است. اندازه متوسط ​​کانال 0.02 BTC با میانگین 0.08 BTC است، بنابراین شبکه لایتنینگ به طور کلی برای پرداخت های زیر 1000 دلار مناسب است.

در نمودار زیر، اندازه کانال روند صعودی دارد اما هنوز بسیار زیر 10000 دلار است. در چنین محیطی، پرداخت‌های بالاتر از 1000 دلار ممکن است برای زنجیره پایه بیت کوین مناسب‌تر باشد تا از خطا یا اشتباه پرداخت جلوگیری شود.

مطالب مرتبط: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟


نویسنده: Joe Hall

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید