گزارش: بیت کوین با گرم شدن تنظیم کننده ها منجر به بهبود بازار کریپتو می شود


سهام ماینینگ به سرعت در حال پیشرفت هستند، اما سرمایه‌گذاران خطرپذیر محتاط هستند زیرا برخی انتظار دارند در بازارهای کریپتو بهبود یابد.

مارس یک ماه پرتلاطم برای صنعت کریپتو بوده است. بیت کوین (BTC) بالاترین بسته شدن هفتگی در 10 ماه گذشته را ثبت کرد و این امید بسیاری را نسبت به پایان بازار نزولی افزایش داد. یکی از محرک های اصلی این انتظار، یک سری از سقوط های بانکی در ایالات متحده بود. علیرغم اصرار جروم پاول، رئیس فدرال رزرو مبنی بر اینکه کاهش نرخ‌ها بخشی از سناریوی پایه برای سال 2023 نیست، سرمایه‌گذاران امیدوارند که نرخ‌های بهره اواخر امسال کاهش یابد.

با این حال، خوش بینی در مورد محیط کلان با فشارهای نظارتی بر صنعت در ایالات متحده خنثی می شود. این محیط مختلط به طور قابل توجهی با عملکرد معمولی بازار گاو و خرس که صنعت کریپتو به آن عادت کرده است متفاوت است و به طرق مختلف بر حوزه های مختلف آن تأثیر می گذارد.

برای کسانی که در مورد درک بخش‌های مختلف فضای کریپتو جدی هستند، Cointelegraph Research یک گزارش بینش سرمایه‌گذار ماهانه منتشر می‌کند که سرمایه‌های خطرپذیر، مشتقات، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، مقررات و موارد دیگر را پوشش می‌دهد. گزارش های ماهانه که توسط کارشناسان برجسته در مورد این موضوعات مختلف گردآوری می شود، ابزار ارزشمندی برای درک سریع وضعیت فعلی صنعت بلاک چین است.

دانلود و خرید گزارش این ماه در پایانه تحقیقاتی کوین تلگراف.

VC ها به دلیل رکود تورمی قریب الوقوع به تعویق افتاد

طبق آخرین اطلاعات پایگاه داده سرمایه گذاری ریسک پذیر Cointelegraph Research، فعالیت سرمایه گذاری در صنعت بلاک چین در ماه مارس به میزان قابل توجهی کاهش یافت و تنها 59 معامله انفرادی انجام شد که نسبت به فوریه 96 کاهش داشت. این نشان دهنده کاهش 38.5 درصدی در فعالیت سرمایه گذاری است. مجموع ورودی سرمایه در ماه مارس 504 میلیون دلار بود که بیش از 42.7 درصد نسبت به رقم 880 میلیون دلاری فوریه کاهش داشت.

VCها به شرایط کلان اقتصادی پایدار و مطلوب نیاز دارند که می تواند از رشد سرمایه گذاری های پرخطر حمایت کند. خطر یک محیط رکود تورمی بلندمدت دستیابی به این امر را دشوار می کند، به همین دلیل است که تمایل سرمایه گذاری VC اخیراً نزولی بوده است. تا زمانی که تغییری در شاخص‌های اقتصاد کلان که سرمایه‌گذاران را به ریسک‌گریز تبدیل کند، ایجاد نشود، ممکن است احساس سرمایه‌گذاری راکد یا کاهشی در صنعت بلاک چین وجود داشته باشد.

با این حال، در ماه مارس دورهای قابل توجهی از سرمایه گذاری وجود داشت، از جمله 50 میلیون دلار برای راه حل لایه 2 اتریوم Scroll، 40 میلیون دلار برای سازنده اینترنت بدون نظارت DAO tomi، و یک دور اولیه 40 میلیون دلاری برای CCP Games. به طور کلی، این گزارش تمایل سرمایه‌گذاری برای صنعت بلاک چین را 3 از 5 ارزیابی می‌کند، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری خطرپذیر هنوز توسط عوامل کلان با مشکل مواجه است. با این حال، فعالیت VC احتمالاً یک شاخص عقب مانده از هر بازیابی آینده است.

سهام معدن در جلوی بسته

سهام کریپتو در ماه مارس عملکرد متفاوتی را تجربه کرد. دیگر استارت آپ های کریپتو با مشکل مواجه شدند، در حالی که عملیات استخراج به دلیل درآمدهای بالاتر، قیمت سهام آنها را افزایش داد. این شامل مواردی مانند Coinbase، Canaan و Block بود. قیمت دومی همچنان تحت تأثیر حمله کوتاه فروش هیندنبورگ قرار گرفت.

در بخش معدن، بالاترین سود توسط Riot Platforms با 60٪، Cipher Mining با 53٪ و Terwulf، که در حال حاضر یک تاسیسات معدنی با انرژی هسته ای را اداره می کند که برق ارزان را برای آن تامین می کند، ثبت شده است. این عملکردهای برتر با بازده MoM 23.0٪ BTC و افزایش 20.4٪ در درآمد استخراج مقایسه می شوند. با این حال، به طور کلی، سهام کریپتو هنوز به طور قابل توجهی عملکرد کمتری نسبت به بیت کوین داشتند.

صنعت کریپتو به احتمال زیاد در یک محیط سودآورتر با چشم‌اندازی خوش‌خیم‌تر برای نرخ‌های بهره و کاهش تعهدات بدهی برای شرکت‌های استخراج در ماه‌های آینده فعالیت خواهد کرد.

با این حال، چشم انداز اقتصاد کلان متزلزل است زیرا بازارها احتمالاً رویکرد ریسک گریز خود را ادامه می دهند. با ارائه اطلاعات جدید با نتایج سه ماهه اول سال 2023، سرمایه گذاران گزارش های مالی را برای هرگونه نشانه ای از قدرت یا ضعف در صنعت کریپتو زیر نظر خواهند داشت.

تیم تحقیقاتی کوین تلگراف

بخش تحقیقات کوین تلگراف شامل تعدادی از بهترین استعدادها در صنعت بلاک چین است. تیم محققان با ترکیب سختگیری تحصیلی و فیلتر شده توسط تجربه عملی و سخت به دست آمده، متعهد به ارائه دقیق ترین و روشنگرترین محتوای موجود در بازار هستند.

دملزا هیز، دکترا، مدیر تحقیقات Cointelegraph است. هیز تیمی از کارشناسان موضوعی از امور مالی، اقتصاد و فناوری را گرد هم آورد تا منابعی در سطح جهانی را برای گزارش‌های صنعت و تحلیل‌های روشنگرانه به بازار بیاورد. این تیم از API ها از منابع مختلف برای ارائه اطلاعات و تجزیه و تحلیل دقیق و مفید استفاده می کند.

با چندین دهه تجربه ترکیبی در امور مالی، تجارت، مهندسی، فناوری و تحقیقات سنتی، تیم تحقیقاتی کوین تلگراف کاملاً در موقعیت مناسبی قرار دارد تا از استعدادهای خود به خوبی استفاده کند، همراه با آخرین گزارش Insights Investor.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه خاصی در مورد هر شخص یا هر گونه اوراق بهادار یا محصول سرمایه گذاری نیست.


نویسنده: Cointelegraph Research

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید