بیت کوین مورد حمله قرار نمی گیرد: BTC maxis ترس از حمله DoS را کاهش می دهد


نگرانی‌هایی که در کریپتو توییتر در مورد حمله انکار سرویس (DoS) به شبکه بیت‌کوین در جریان است.

افزایش کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین (BTC) و «حمله» بالقوه انکار سرویس (DoS) به شبکه باعث نگرانی در کریپتو توییتر در آخر هفته شد.

برخی از تحلیلگران و مفسران بیت کوین به سرعت این ترس ها را از طرفداران مربوطه خود دور کردند.

طبق BitInfoCharts، میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین در حال حاضر 19.20 دلار یا 0.00068 BTC است. در همین حال، بر اساس گزارش ممپول اسپیس، تعداد تراکنش های معوقه در حال حاضر به 459,341 رسیده است.

افزایش تقاضا در شبکه حتی باعث شد که مجموع کارمزدهای هر بلوک به طور موقت از پاداش یارانه بلاک 6.25 BTC در 7 می فراتر رود.

فرآیند استخراج اثبات کار دارای یارانه بلوک ثابت 6.25 BTC است که هر چهار سال یکبار به نصف کاهش می یابد. با این حال، در موارد نادری که افزایش تقاضای دامنه را مسدود می‌کند، ممکن است از این رقم فراتر رود و در نتیجه کارمزد تراکنش‌های بالاتری به همراه داشته باشد.

تحلیلگران صنعت گزارش دادند که این اولین بار از سال 2017 است. کارمزد 6.76 BTC برای یک بلاک ثبت شد و 788695 بلاک هزینه 6.7 BTC را ایجاد کردند.

ناوبر فضای Mempool نشان می دهد که از آن زمان رویداد کمی سرد شده است و هزینه ها دوباره به زیر پاداش بلوک می رسد. انتظار می رود بلوک بعدی با ایجاد هزینه های 4.51 BTC پردازش شود.

بلوک هزینه ها برای بلوک بعدی – Mempool.Space

افزایش فعالیت و تقاضای فضای بلوک به افزایش کتیبه های Ordinals نسبت داده شد. بر اساس گزارش ارائه دهنده تجزیه و تحلیل Glassnode، در 7 می، در مجموع 75 درصد از تراکنش های زنجیره ای بیت کوین از Taproot استفاده کردند که به رکورد بالایی رسید.

BTC Taproot Adoption. منبع: Glassnode

با این حال، برخی در کریپتو توییتر، حدس و گمان که گلوگاه اخیر ناشی از حمله DoS (انکار سرویس) به شبکه بیت کوین است.

مرتبط با: بایننس برداشت های بیت کوین را به دلیل ازدحام در شبکه بیت کوین می بندد

تحلیلگران بیت کوین بلافاصله خاطرنشان کردند که این به دلیل تقاضا بوده است نه یک حمله از پیش برنامه ریزی شده. “0xfoobar,” گفت 130000 دنبال کننده:

«مپول بیت کوین بالاخره در حال استفاده از آن است و ماگزیلاها آن را به عنوان یک حمله DoS به شبکه در نظر می گیرند. آنها واقعاً حتی ابتدایی ترین سناریوها مانند “بیت کوین در حال محبوب شدن است و مردم مایلند برای استفاده از آن هزینه کنند” را در نظر نگرفتند.

در 8 مه، بزرگترین صرافی رمزارز جهان، بایننس، دوباره تراکنش های بیت کوین را به دلیل “حجم بزرگ تراکنش های معلق” به حالت تعلیق درآورد. بایننس تراکنش های بیت کوین را برای دومین بار در دوازده ساعت گذشته به حالت تعلیق در می آورد.

مجله: آسیا اکسپرس: گناهان کشاورزی SUI جاستین سان، دویدن دیوانه وار PEPE، فلسفه صدف 3AC
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید