طالب نویسنده «قوی سیاه» 3 سال پیش گفت «بیت کوین یک شکست است»


تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فهرست

  • استدلال طالب علیه بیت کوین
  • “بیت کوین نتوانست در برابر بانک ها محافظت کند”

دقیقاً سه سال پیش، نسیم نیکلاس طالب، کارشناس دانشگاهی و مدیریت ریسک و نویسنده کتاب‌های پرفروش از جمله «قوی سیاه» و «ضد شکننده» ناگهان از موضع خود در حمایت از بیت کوین عقب نشینی کرد و به یک منتقد سرسخت بیت کوین تبدیل شد.

این اتفاق چند ماه قبل از رسیدن بیت کوین به بالاترین قیمت خود یعنی 63000 دلار در سال 2021 رخ داد.

استدلال طالب علیه بیت کوین

طالب در توییت خود که در 12 فوریه 2021 منتشر شد، اظهار داشت که شروع به خلاص شدن از شر پس انداز بیت کوین خود کرده است. این دانشمند در توضیح اینکه چرا این کار را آغاز کرد، نوشت که «یک ارز هرگز نباید بیش از ارزی باشد که با آن می‌خرید و می‌فروشید».

طالب همچنین اشاره کرد که “شما نمی توانید کالاها را با بیت کوین قیمت گذاری کنید”، بنابراین بیت کوین ثابت کرده است که در این زمینه “شکست” است.

نکته دیگری که نویسنده مشهور «قوی سیاه» شروع به انتقاد از بیت کوین کرد این بود که شفاف نبود و می توانست برای فرار مالیاتی و پولشویی استفاده شود. طالب اظهار داشت که این معیارها عوامل اصلی هستند که جذابیت یک ارز دیجیتال به آن بستگی دارد. او گفت که “BTC راحت تر از پول نقد قابل ردیابی است.” حتی می‌توان طلا را غیرقابل کنترل کرد: «شما می‌توانید یک تکه طلا را با ذوب مجدد آن ناشناس کنید. شما می توانید یک قاشق را دوباره پردازش کنید، اما بیت کوین را نه.

علاوه بر این، طالب اشاره کرد که نوسانات بیت کوین در طول زمان کاهش نمی یابد یا حتی اگر قیمت شروع به افزایش کند.

“بیت کوین نتوانست در برابر بانک ها محافظت کند”

طالب در پاسخ به این سوال که آیا بیت کوین به عنوان یک دارایی و پوششی در برابر بی مسئولیتی بانک مرکزی موفق بوده است یا خیر، گفت که بیت کوین در اینجا نیز شکست خورده است.

در اوایل سال 2023، ایالات متحده با سقوط سیلورگیت، بانک سیلیکون ولی، بانک سیگنچر و بانک فرست ریپابلیک دچار بحران بانکی شد. تقریباً همه آنها توسط دولت ایالات متحده نجات یافتند.

طی این رویدادها، ارز دیجیتال پرچمدار جهانی از 23000 دلار به بیش از 30000 دلار افزایش یافت.

علاوه بر این، طالب هرگز در مورد تایید ETF بیت کوین موضعی اظهار نظر نکرد. به گفته بسیاری از کارشناسان بازار، از جمله آنتونی پمپلیانو، سرمایه گذار فرشته، “وال استریت اکنون عاشق بیت کوین است.”

این کار با تایید ETF های فوق از یک ماه پیش آغاز شد. به گفته پومپلیانو، از میان 5500 ETF راه اندازی شده در 30 سال گذشته، دو صندوق ورودی به ارزش 3 میلیارد دلار در ماه اول معاملات شاهد بودند.
نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید