“بیت کوین یک سکه قمار است و ارزش واقعی ندارد” – وارن بافت


این فرد زیر سن قانونی گفت که هنگام مقایسه بیت کوین با رولت، رزرو ورزشی و نامه های زنجیره ای “رونق قمار” وجود دارد.

وارن بافت بار دیگر نقش آشنای خود را به عنوان رئیس قطار FUD در یک مصاحبه ضد ارز دیجیتال دیگر با Squawk Box CNBC در 12 آوریل بر عهده گرفت.

این تاجر در توصیف بازار ارزهای دیجیتال به CNBC گفت: «ما یک رونق قمار داشتیم. او بعداً اضافه کرد: “من دوست دارم روی یک بازی فوتبال شرط بندی کنم، اگر بنشینم و آن را تماشا کنم، بازی را جذاب تر می کند. اما فکر نمی‌کنم بخواهم با شرط‌بندی علیه خانه زندگی‌ام را تأمین کنم.»

این نشان دهنده تا حدودی نرم شدن موضع تاریخی بافت در مورد بیت کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال است. در طول سال‌ها، او عادت کرده است که کریپتو را با برخی از بحث‌برانگیزترین اظهاراتش در مصاحبه‌های قبلی CNBC تحقیر کند.

در مصاحبه ای با Squawk Box در سال 2014، او به دن گیلبرت، بنیانگذار Quicken Loans گفت که بیت کوین “یک سراب” است و ادعا کرد که “این ایده که ارزش ذاتی عظیمی دارد فقط یک شوخی است”.

بافت جرأت کرد در مصاحبه دیگری با CNBC در سال 2014 در مورد عمر طولانی بیت کوین حدس بزند و گفت: “من تعجب نمی کنم اگر بیت کوین 10 یا 20 سال دیگر وجود نداشته باشد.” در آن زمان، او همچنین گفت که بیت کوین را نمی توان یک ارز در نظر گرفت زیرا “به ناچار بر اساس ارزش دلار است.”

مرتبط با: بافت با انتقاد از بیت کوین ادعا می کند که «هیچ چیزی تولید نمی کند».

شاید معروف ترین نقل قول بافت در مورد ارز دیجیتال در مصاحبه ای در ژانویه 2018 باشد، زمانی که او ادعای قبلی معاون رئیس شرکت برکشایر هاتاوی را که چارلی مانگر، معاون رئیس جمهور Berkshire Hathaway بود مبنی بر “سم موش” بودن بیت کوین را دوچندان کرد و گفت: “احتمالاً زهر موش مربع است”. تا شده.

این ما را به آخرین مصاحبه CNBC می رساند، جایی که به نظر می رسد لحن بافت کمی تغییر کرده است.

هنگامی که از او پرسیده شد که چه زمانی بیت کوین “معلوم خواهد شد که فقط زهر موش مربع نیست” […] اما چه زمانی مشخص می‌شود که هیچ مشکلی وجود ندارد؟

“این پیش بینی است که چه زمانی حدس و گمان به پایان می رسد یا زمانی که غریزه قمار از بین می رود.”

سپس میلیاردر پاسخ خود را به یک ریف کوتاه در مورد نامه های زنجیره ای پستی حلزونی تغییر داد: «وقتی بچه بودم، نامه های زنجیره ای را دوست نداشتم. فکر کردم چرا باید یک نامه زنجیره ای بفرستم… وقتی می توانم نامه خودم را شروع کنم.

بافت در نهایت به قیاس قمار بازگشت و ادعا کرد که کاربران بیت‌کوین اساساً با درآمد خود شرط‌بندی می‌کنند: «میلیون‌ها نفر بودند که چک و پول گرفتند و فهمیدند که می‌توانند در خانه بنشینند و یک چرخ رولت در خانه داشته باشند.

پیشینه تجاری این میلیاردر ممکن است طولانی و ریشه دار باشد، اما گروه سرمایه گذاری Berkshire Hathaway خود بافت از زیان های مرتبط با بحران بانکی اخیر مصون نیست.

همانطور که مارسل پچمن از Cointelegraph در ماه مارس نوشت: «قیمت بیت کوین در شش ماه قبل از 17 مارس 31.5 درصد افزایش یافت، در حالی که سهام برکشایر 5.8 درصد افزایش یافت. بنابراین، در حال حاضر، به اصطلاح “سم موش” … از شرکت مدیریت مالی خودش پیشی گرفته است.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *