برگزارکننده مسابقه لایتنینگ می گوید بیت کوین پلتفرم بهتری برای Web3 است


یک تورنمنت برای یافتن و حمایت از شرکت های جدید بیت کوین می تواند راهی برای جذب توسعه دهندگان برای انتقال از اکوسیستم های Web3 به بیت کوین باشد.

بازارهای نزولی برای ساخت شرکت های بیت کوین (BTC) هستند. حداقل، این چیزی است که Legends of Lightning، رقابتی نه هفته ای برای کسب و کارهای رقیب بیت کوین، نشان داد.

هکاتون ژل مسابقات بیش از 65 رویداد در سراسر جهان برگزار کرد که 73 پروژه برای کسب 3 بیت کوین (50000 دلار) مبارزه می کردند. این رقابت استارت آپ های بیت کوین Lightsats و AgriMint را به عنوان برندگان دو مسابقه جداگانه، پذیرش جهانی و ساختن برای آفریقا، معرفی کرد.

این مسابقه که توسط استارت آپ بیت کوین Bolt Fun سازماندهی شد، 260 سازنده (سازندگان، توسعه دهندگان، کارآفرینان و هکرها) از سراسر جهان را گرد هم آورد. جانز بهاری، یکی از بنیانگذاران Bolt Fun و بنیانگذار و مدیر عامل Peak Shift، در گفتگو با Cointelegraph از طریق Google Meet، توضیح داد که هکاتون بزرگترین هکاتون در اقتصاد بیت کوین است: «هیچ چیزی از راه دور به آن نزدیک نیست.

ایده پشت این رقابت این بود که «سازندگان جدید را در اکوسیستم درگیر کنیم، در بیت کوین و لایتنینگ نوآوری کنیم و به پروژه‌های جدید یا موجود کمک کنیم تا ایده‌ها را توسعه دهند و رویاها را محقق کنند».

هدف این رقابت جذب استعدادهای بیشتر برای ساخت در فضای بیت کوین است. منبع: توییتر

علاوه بر این، این رقابت فضای توسعه بیت کوین را به عنوان عرصه ای برای توسعه، سرهم بندی و آزمایش به روش هایی به نمایش می گذارد که بنیانگذاران Web3 را شگفت زده می کند. ادوارد پرت، بنیانگذار Bolt Fun و طراح ارشد محصول، تاکید کرد که تیم Bolt Fun بر روی پذیرش بیت کوین با تاسیس شرکت ها و گسترش جامعه بیت کوین در زمینه های دیگر متمرکز است:

خلاصه داستان این است که دیگر اکوسیستم‌های توسعه‌دهنده بزرگ هستند. ما می‌خواهیم سهم خود را انجام دهیم تا بیت کوین را مجبور کنیم تا برای اشتراک‌گذاری نظرات و توجه در لایه برنامه رقابت کند.

همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، بیت کوین توسعه دهندگان کمتری نسبت به اتریوم و پولکادوت دارد. در حالی که بیت کوین تا حد زیادی بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ارز دیجیتال است، داده‌ها نشان می‌دهد که بیت‌کوین منطقه‌ای نیست که توسعه‌دهندگان و سازندگان به آن هجوم ببرند.

نموداری که توسعه دهندگان را بر اساس اکوسیستم کریپتو در سال های 2020 و 2021 نشان می دهد. منبع: سرمایه برق

پرت و بهاری نتیجه می گیرند که در حالی که بیت کوین تنها زیرساخت غیرمتمرکز را ارائه می دهد که ارزش ساخت دارد، اکوسیستم های Web3 مانند اتریوم (ETH)، سولانا (SOL)، پولکادوت و کیهان در حال جذب علاقه و استعداد از فضای ایجاد بیت کوین هستند. رقابت Legends of Lightning تلاشی برای اصلاح وضعیت و برجسته کردن ثروت و عمق فرصت ها برای ساخت بر روی بیت کوین است.

هکاتون های سولانا جوایز نقدی عظیمی را ارائه می دهند و در تابستان امسال، بیش از 350 پروژه برای برنده شدن یک صندوق گنج 5 میلیون دلاری با یکدیگر رقابت کردند. اولین جایزه در The Legends of Lightning 3 BTC (50000 دلار) به یکی از 73 پروژه، در مقایسه، یا یک درصد از کل جایزه اهدا کرد.

پرت “تفاوت بین اکوسیستم بیت کوین و اکوسیستم های دیگر مانند سولانا را نشان می دهد.” در نهایت، فضای بیت کوین برای سازندگان و توسعه دهندگان درگیر در زمین های بازی Web3 مانند Solana و Ethereum رقابت می کند.

«قطعاً فعالیت زیادی وجود دارد [in Bitcoin] اما ما هنوز خلاقیت زیادی در بیت کوین نمی بینیم.”

جالب است که برنده رقابت، Lightsats، پروژه خود را بر اساس ایده ای که در توییتی توسط کارآفرین بیت کوین براد میلز به اشتراک گذاشته شده است، ساخته است. این توییت یک واکنش زنجیره ای سریع و رعد و برق از ایجاد بیت کوین را آغاز کرد. در عرض چند هفته، Lightsats پروژه “Precoiner onramp” را ایجاد کرد، آن را به تیم Bolt Fun ارائه کرد و برنده رقابت جهانی پذیرش شد.

پرت توضیح داد که یکی از راه‌های جذب افراد بیشتر برای پیوستن و توسعه بیت کوین، ارتباط با توسعه‌دهندگانی است که در اکوسیستم‌های دیگر کار می‌کنند. پرت در مورد این سوال فکر کرد: “ما می خواهیم افرادی را در مرز Crypto و Web3 هدف قرار دهیم.”

مطالب مرتبط: حامی بیت کوین در شبکه لایتنینگ به فروش می پردازد تا آگاهی بیت کوین را افزایش دهد

بهاری به شوخی گفت که این ممکن است طبیعی باشد. با اشاره به موارد متعددی که بلاک چین Solana از کار افتاده است، “پلتفرم وب 3 شما آفلاین است، بیت کوین آن را برطرف می کند”.

تیم Legends of Lightning امیدوار است که هر سال این رویداد را با جوایز سنگین تر، شرکت کنندگان بیشتر و خلاقیت بیشتر تکرار کند. هدف دستیابی به 1000 شرکت کننده در سال آینده است. این یک جهش قابل توجه از نقطه نظر فعلی است.
نویسنده: Joseph Hall

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید