بیت کوین 30000 دلار دارد، اما برخی از معامله گران حرفه ای در مورد ادامه قیمت بیت کوین تردید دارند.


معامله گران بیت کوین به دلیل نگهداری سنتی بیت کوین محتاطانه خوش بین هستند، اما هنوز هم برخی از چالش های کلان وجود دارد که باید از آنها آگاه بود.

قیمت بیت کوین (BTC) سرانجام پس از تداوم منطقه قیمت کلیدی به عنوان سطح مقاومت ده ماهه، سطح 30000 دلار را شکست. قیمت BTC در 10 آوریل 6.5 درصد افزایش یافت و افزایش قیمت مورد انتظار به یک دوره دردناک 12 روزه با نوسان بسیار کم پایان داد زیرا قیمت به 28200 دلار نزدیک شد. گاوها مطمئن هستند که بازار نزولی رسما به پایان رسیده است، به ویژه با توجه به این واقعیت که قیمت بیت کوین تا به امروز 82 درصد افزایش یافته است.

نکته جالب دیگر تایید خروج بیت کوین از بازارهای سنتی پس از آن است که شاخص S&P 500 در 10 آوریل تنها 0.1 درصد رشد کرد و نفت WTI با افت 1.2 درصدی معامله شد. معامله گران بیت کوین احتمالا منتظر هستند تا سیاست نرخ بهره فدرال رزرو دیر یا زود معکوس شود.

خطر رکود تورمی ممکن است پشت این فروپاشی باشد

نرخ‌های بهره بالاتر، سرمایه‌گذاری‌های با درآمد ثابت را جذاب‌تر می‌کند، در حالی که مشاغل و خانواده‌ها با هزینه‌های اضافی برای تامین مالی مجدد بدهی‌های خود مواجه هستند. معکوس شدن انقباضات اخیر بانک مرکزی ایالات متحده برای دارایی های ریسک صعودی تلقی می شود. با این حال، ترس از افزایش تورم و رکود تورمی، دوره رشد منفی اقتصادی، بدترین سناریو برای بازار سهام خواهد بود.

معامله گران با درآمد ثابت شرط می بندند که فدرال رزرو احتمالاً دوباره نرخ ها را افزایش خواهد داد زیرا آخرین داده های اقتصادی مقاومت متوسط ​​​​را نشان می دهد. به عنوان مثال، نرخ بیکاری 3.5 درصدی ایالات متحده که در 7 آوریل اعلام شد، پایین ترین اندازه گیری در نیم قرن اخیر است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بازار اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به احتمال 76 درصدی برای فدرال رزرو برای حمایت 0.25 درصدی معیار در 29 آوریل اشاره می کند. با گزارش JPMorgan Chase، Wells Fargo و Citigroup در روز جمعه، ابهامات بیشتری در مورد تأثیر بحران بانکی بر صنعت وجود دارد.

صعود بیت کوین به بالای 30000 دلار ممکن است اولین شواهد دال بر تغییر درک سرمایه گذاران از یک نماینده بازار ریسک به دارایی دیجیتال کمیاب باشد که می تواند از دوره فشار تورم و رشد اقتصادی ضعیف منتفع شود.

دو عامل تعیین کننده پایداری این افزایش را تعیین می کند: استفاده از اهرم بالا، که احتمال انحلال اجباری را در طول نوسانات عادی قیمت افزایش می دهد، و اینکه آیا معامله گران حرفه ای احتمال رکود بالاتر بازار را با استفاده از ابزارهای اختیار قیمت گذاری می کنند.

معاملات آتی بیت کوین بهبود اندکی را نشان می دهد

معاملات آتی سه ماهه بیت کوین در میان نهنگ ها و جداول آربیتراژ محبوب است. با این حال، این قراردادهای ثابت ماهانه معمولاً با قیمت جزئی در بازارهای نقدی معامله می‌شوند که نشان می‌دهد فروشندگان برای تاخیر در پرداخت پول بیشتری می‌خواهند.

در نتیجه، قراردادهای آتی در بازارهای سالم باید با حق بیمه سالانه 5 تا 10 درصد معامله شوند، وضعیتی که به عنوان contango شناخته می شود، که مختص بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

معامله گران بیت کوین در چند هفته گذشته محتاطانه عمل کرده اند و علیرغم افزایش اخیر بالای 30000 دلار، هیچ افزایشی در تقاضا برای خریدهای طولانی اهرمی مشاهده نشده است. با این حال، حق بیمه آتی بیت کوین از آخرین پایین ترین سطح خود یعنی 3 درصد در 8 آوریل به سطح فعلی 4.2 درصد بهبود یافته است. این نشان می دهد که خریداران بیش از حد اهرمی ندارند و تقاضای فعال در بازارهای نقدی معمولی وجود دارد که برای بازار سالم است.

معامله گران گزینه بیت کوین خنثی می مانند

معامله گران همچنین باید بازارهای اختیار معامله را بررسی کنند تا ببینند آیا اصلاحات اخیر باعث خوش بین شدن سرمایه گذاران شده است یا خیر. انحراف دلتا 25 درصد نشانه تعیین کننده ای است زمانی که جداول آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در جهت بالا یا پایین هزینه اضافی می پردازند.

به طور خلاصه، اگر معامله‌گران کاهش قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کنند، متریک چولگی به بالای ۷ درصد افزایش می‌یابد و در طول مراحل هیجان، واگرایی منفی ۷ درصدی خواهد داشت.

مرتبط با: با بالا رفتن قیمت بیت کوین به بالاترین حد 10 ماهه، شرط میکرواستراتژی بیت کوین سبز می شود

گزینه های 60 روزه بیت کوین 25% انحراف: منبع: Laevitas.ch

در حال حاضر، انحراف 25 درصدی دلتای آپشن ها از تقاضای متعادل بین گزینه های تماس و خرید در 9 آوریل به تخفیف 4 درصدی برای فروش های محافظ در 10 آوریل تغییر کرده است. در حالی که این نشان دهنده افزایش جزئی در اطمینان است، شکستن آستانه 7 درصد برای روند صعودی متوسط ​​کافی نیست.

در اصل، گزینه های بیت کوین و بازارهای آتی نشان می دهد که معامله گران حرفه ای کمی امن تر هستند، اما بیش از حد خوش بین نیستند. انحراف اولیه از بازارهای سنتی امیدوارکننده است زیرا سرمایه‌گذاران اطمینان دارند که بازارهای کریپتو از فشار تورمی بالاتر سود می‌برند و بر این باور معامله‌گران تأکید می‌کنند که فدرال رزرو دیگر نمی‌تواند به افزایش نرخ بهره ادامه دهد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید