مالک بیت کوین 90 درصد از ذخیره بیت کوین خود را در یک خطای تکان دهنده برای ساتوشی ناکاموتو ارسال کرد.


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در یک محاسبه اشتباه پرهزینه، یک مالک بیت کوین به طور تصادفی 90 درصد از ذخیره بیت کوین خود را به آدرسی که گمان می رود با خالق مرموز بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو مرتبط است، ارسال کرد.

طبق اطلاعات Arkham Intelligence، در حالی که سعی می کرد یک Ordinal را برای توکن PUPS قربانی کند، یک کاربر ناشناس با ارسال تصادفی تقریباً کل موجودی کیف پول (بیش از 7000 دلار در بیت کوین) به یکی از آدرس های ساتوشی ناکاموتو، اشتباه پرهزینه ای مرتکب شد.

PUPS، یک سکه میم روی بیت کوین که نشان میمون عروسکی با کلاه بر سر دارد، یک توکن تجاری بیت کوین است که از استاندارد BRC-20 پیروی می کند. این توکن یک airdrop موفقیت آمیز توکن BRC-20 روی بیت کوین را تکمیل کرد و از طریق Ordinals روی بلاک چین نوشته شد.

خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو از زمان انتشار وایت پیپر بیت کوین در سال 2008 و سپس راه اندازی شبکه بیت کوین در سال 2009 ناشناس مانده است. آدرس هایی که با ساتوشی مرتبط هستند مقادیر قابل توجهی از BTC را در خود جای می دهند که برای سال ها دست نخورده باقی مانده اند.

مرتبط با

انتقالی که به اشتباه به یکی از این آدرس ها انجام شد اخیرا بحث ها در مورد هویت ساتوشی ناکاموتو و سرنوشت بیت کوین ذخیره شده در این کیف پول ها را دوباره برانگیخت. با این حال، هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه بیت کوین ارسال شده در این رویداد با حفظ وضعیت موجود آدرس های غیر فعال، قابل دسترسی یا جابجایی باشد، وجود ندارد.

واکنش جامعه کریپتو ترکیبی از همدردی و تعجب بوده است. از یک طرف، این تصور که چنین مبلغ قابل توجهی بدون امید به بازگشت ارسال شده است شرم آور است. در زمان نوشتن این مقاله، قیمت BTC 67000 دلار بود، بنابراین ارزش سهام BTC میلیون ها دلار خواهد بود. از سوی دیگر، فتنه ای در آدرس مرتبط با ناکاموتو وجود دارد که سال هاست غیرفعال بوده و به ندرت تراکنش دریافت می کند.

مرتبط با

به هر حال، معلوم می‌شود که آخرین رویداد بر اهمیت بررسی دوبار جزئیات تراکنش، به‌ویژه در محیط رمزنگاری که یک ضربه کلید می‌تواند منجر به عواقب جبران‌ناپذیری شود، تأکید می‌کند.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید