طبق داده ها، دارندگان بیت کوین رکورد 8 میلیون بیت کوین ضرر غیر واقعی دارند


مقدار بیت کوینی که در کیف پول ها «زیر آب» نگهداری می شود همچنان در حال افزایش است و به سطوح بی سابقه ای می رسد.

بیت کوین (BTC) در کریسمس امسال رکوردها را می شکند زیرا کاهش قیمت کمتر از 17000 دلار باعث ایجاد درد بی نظیر برای سرمایه گذاران شده است.

داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode نشان می دهد که سرمایه گذاران کوتاه مدت و بلندمدت بیش از هر زمان دیگری ضرر می کنند.

دارندگان بیت کوین جدید یا قدیمی متحمل ضررهای جدی می شوند

BTC/USD نتوانست رشد کند زیرا سقوط FTX بازارهای ارزهای دیجیتال را درنوردید.

سقوط آن به سطوحی که آخرین بار دو سال پیش مشاهده شد مشکلاتی را برای دارندگانی که اخیراً خرید کرده‌اند ایجاد کرده است – منطقاً آنها بازدهی منفی از موقعیت‌های خود دریافت می‌کنند.

با این حال، درد عمیق‌تر از آن است، و گلاس‌نود اکنون میزان ضررهای غیرقابل درک را نشان می‌دهد که هم افراد تازه وارد و هم دست‌های قدیمی را آزار می‌دهد.

سطوح فعلی قیمت BTC هم برای دارندگان کوتاه مدت (STH) و هم برای دارندگان بلندمدت (LTH) یک کابوس است. STH ها و LTH ها به عنوان دارایی هایی تعریف می شوند که سکه های دریافتی را به ترتیب کمتر یا بیشتر از 155 روز نگه می دارند.

طبق آخرین آمار، تا 26 دسامبر، بیت کوین های STH از دست رفته در مجموع به 1،889،585 BTC رسیده است، در حالی که مجموع کل بیت کوین LTH به 6،057،858 BTC رسیده است.

عرضه بیت کوین STH، LTH در نمودار زیان نگهداری می شود. منبع: Glassnode

این یک رکورد برای درصد عرضه بیت کوین مورد استفاده این ابزار است، به استثنای بیت کوین که توسط صرافی ها نگهداری می شود.

نمودار روزانه زیان های غیرقابل تحقق بیت کوین درصد LTH، STH. منبع: Glassnode

همانطور که کوین تلگراف قبلاً گزارش داده بود، صاحبان سهام در حال حاضر بیش از 50 درصد از عرضه را کنترل می کردند، با ضرر غیرقابل تحقق درست پس از انفجار FTX.

فضا برای حداکثر درد باقی می ماند

در همین حال، آنچه در آینده برای اقدامات قیمت بیت کوین در انتظار خواهد بود، موضوعی است که مورد بررسی قرار می گیرد.

مطالب مرتبط: با فراموش کردن FTX توسط کاربران، برداشت ارز بیت‌کوین به پایین‌ترین حد خود در ۷ ماه گذشته سقوط کرد

در حالی که برخی از معیارها به زمان بازار نزولی 2022 اشاره می کنند، تحلیلگران معتقدند قیمت کلان بیت کوین هنوز در راه است.

یک هدف محبوب برای BTC/USD 10000 دلار است که به طور بالقوه در سه ماهه اول 2023 اتفاق می افتد زیرا هفته ها حرکت جانبی و تقریباً بدون نوسان در سال جدید به پایان می رسد.

با این حال، از نظر بازگشت از بالاترین سطح تاریخ، بیت کوین هنوز جای سقوط دارد، زیرا هنوز از آستانه 80 درصدی معمول در بازارهای نزولی قبلی عبور نکرده است.

کاهش قیمت بیت کوین از نمودار بالاترین تاریخ خود. منبع: Glassnode

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید