هش بیت بیت کوین پس از انجماد بزرگ که ماینرها را تعطیل کرد، دوباره افزایش یافت


هش‌ریت شبکه بیت‌کوین پس از افت موقت 38 درصدی از بالاترین سطح هفتگی 276.40 EH/s به 170.60 EH/s به 241.29 EH/s بازگشته است.

هش‌ریت شبکه بیت‌کوین چند روز پس از انجماد دما در ایالات متحده که شبکه برق این کشور را تحت فشار قرار داد و باعث کاهش موقت هش‌ریت شد، به سطح عادی بازگشت.

در روزهای منتهی به کریسمس، دمای سرد ایالات متحده را فرا گرفت و میلیون ها نفر را بدون برق گذاشت و جان حداقل 28 نفر را به همراه داشت.

بر اساس گزارش‌ها، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در تگزاس، که بخش قابل‌توجهی از هش ریت این کشور را تشکیل می‌دهند، به‌طور داوطلبانه عملیات برای بازگشت برق به شبکه را محدود کرده‌اند تا ساکنان بتوانند به گرم کردن خانه‌های خود ادامه دهند.

به نظر می‌رسد این قطعی‌ها باعث کاهش نرخ هش بیت‌کوین شده است که معمولاً بین ۲۲۵ تا ۳۰۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) است. این در 25 دسامبر به 170.60 EH/s کاهش یافت.

با این حال، طبق داده‌های محاسبه‌گر استخراج هش‌ریت CoinWarz، از 26 دسامبر، نرخ هش به 241.29 EH/s بازگشته است.

نرخ هش بیت کوین با اندازه گیری تعداد هش های تولید شده توسط ماینرهای بیت کوین که سعی در حل بلوک بعدی دارند محاسبه می شود. این یک معیار مهم در ارزیابی میزان امنیت شبکه بیت کوین در نظر گرفته می شود.

اتفاقات اخیر جنجال برانگیخت اصطلاح جان استفانوپ، بنیانگذار FutureBit، پیشنهاد کرد که کاهش هش ریت به دلیل بسته شدن همزمان تعدادی از «معادن بسیار متمرکز» در تگزاس است.

او گفت: «می‌دانم، این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که چند معدن بزرگ در تگزاس بر کل شبکه تا 33 درصد تأثیر می‌گذارد… تراکنش‌های همه اکنون 30 درصد کندتر تأیید می‌شوند، زیرا هش‌ریت به‌اندازه کافی توزیع نشده است».

استفانوپ افزود: «اگر نرخ هش به‌جای چند ده معدن بزرگ، توسط ده‌ها میلیون ماینر کوچک در سراسر جهان به‌طور مساوی توزیع شود، این رویداد حتی در شبکه ثبت نمی‌شود».

با این حال، دن هلد، گاو بیت کوین، دیدگاه استفانوپ درباره این رویدادها را رد کرد. مناقشه کردن که الگوهای آب و هوا به معنای مالکیت یا کنترل متمرکز نیست.

بر اساس شاخص مصرف برق کمبریج بیت کوین، ایالات متحده 37.84 درصد از میانگین هش ریت ماهانه را به خود اختصاص داده است. چهار ایالت برتر برای استخراج بیت کوین در این کشور شامل نیویورک، کنتاکی، جورجیا و تگزاس است که همگی به دلیل طوفان زمستانی دچار قطع برق شدند.

با این حال، دنیس پورتر، مدیر عامل گروه حمایت از استخراج بیت کوین Satoshi Action Fund، به ۱۲۷۴۰۰ دنبال کننده توییتر خود در دسامبر اعلام کرد. شبکه “به کار خود ادامه می دهد.”

انرژی ارزان و مقررات مناسب ماینینگ در تگزاس باعث رونق استخراج بیت کوین در ماه های اخیر در تگزاس شده است، جایی که اکنون خانه برخی از بزرگترین شرکت های معدنی جهان است.

Riot Blockchain، Argo، Bitdeer، Argo، Compute North، Genesis Digital Assets و Core Scientific اخیراً یک وام ورشکستگی 37.4 میلیون دلاری گرفته اند تا سرپا بمانند.

مربوط: “زمین بسیار کمتری برای پرسه زدن وجود دارد” – چرا وایت راک استخراج خارج از شبکه را در تگزاس راه اندازی کرد؟

اما رویدادهای آب و هوایی اخیر تنها به لیست دردسرهای شرکت های استخراج بیت کوین اضافه شده است.

طبق آخرین داده ها، بازار نزولی شرکت های استخراج بیت کوین را با بدهی ۴ میلیارد دلاری پر کرده است.

در حالی که بسیاری از شرکت‌های بزرگ معدنی مستقر در ایالات متحده نیز در ماه‌های اخیر اعلام ورشکستگی کرده‌اند، بسیاری از شرکت‌های دیگر به نسبت بدهی به سهام غیرقابل عبور نزدیک می‌شوند که نیاز به تجدید ساختار فوری دارد.

رویدادهای آب و هوایی غم انگیز تاکنون بر قیمت بیت کوین (BTC) که در حال حاضر 16826 دلار قیمت دارد – فقط 0.27 کاهش در 24 ساعت گذشته – تأثیری نداشته است.
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید