نرخ هش بیت کوین به نقطه عطف جدیدی می رسد زیرا ماینرها آن را در پایین ترین حد یک سال اخیر نگه می دارند

نرخ هش بیت کوین به نقطه عطف جدیدی می رسد زیرا ماینرها آن را در پایین ترین حد یک سال اخیر نگه می دارند


بر اساس داده ها، ذخایر بیت کوین استخراج کنندگان بیت کوین علیرغم افزایش چشمگیر نرخ هش، در پایین ترین سطح خود از دسامبر 2021 قرار دارد.

بیت کوین (BTC) شاهد رکوردهای جدیدی در فعالیت های شبکه است زیرا نوسانات قیمت بیت کوین را به بالاترین حد پنج ماهه می رساند.

داده های منابعی از جمله MiningPoolStats تایید می کند که نرخ هش بیت کوین در 26 ژانویه به بالاترین حد خود رسیده است.

نرخ هش از آستانه 300 EH/s فراتر می رود

در نمونه دیگری از بازیابی برق آسای بیت کوین از مشکلات پس از FTX، قدرت هش شبکه اکنون بیشتر از همیشه است.

طبق داده‌های خام MiningPoolStats، نرخ هش، بیانی از قدرت پردازشی که توسط ماینرها به شبکه تخصیص داده می‌شود، در حال حاضر 321 اگزاهش در ثانیه (EH/s) است.

جدول داده های خام نرخ هش بیت کوین (عکس از صفحه نمایش). منبع: MiningPoolStats

اگرچه این فقط یک تخمین است و نمی‌توان آن را به طور کامل اندازه‌گیری کرد، اما قرائت‌های اخیر که قبلاً هرگز از 300 EH/s تجاوز نکرده‌اند کاملاً موفق هستند.

به طور مشابه، شرکت معدنی Brains تایید شده اعداد در جریان گزارش زنده

BTC.com و سایر ردیاب‌های Blockchain هر دو تخمین کمی کمتر از حدود 275 EH/s در روز دارند. دوم، نشان می دهد که نرخ هش در 20 ژانویه به بالاترین حد خود یعنی 276.8 EH/s رسیده است.

نمودار نرخ هش بیت کوین (اسکرین شات). منبع: بلاک چین

“ثروت شما امن تر از همیشه است!” مفسر محبوب بایگانی BTC نوشت به عنوان بخشی از پاسخ توییتر به داده ها، نشان دهنده افزایش احساسات در فضای بیت کوین است.

نرخ هش یکی از مؤلفه‌های کلیدی امنیت بیت‌کوین است و افت قابل توجهی منجر به افزایش مشکل شبکه می‌شود تا ماینرهای بیشتری را برای پیوستن به آن ترغیب کند.

از نظر سختی، این نیز به سطوحی خواهد رسید که قبلاً در این هفته دیده نشده بود و به عنوان نشانه ای از رقابت شدید موجود در صنعت معدن است.

با توجه به داده‌های BTC.com، تنظیم مجدد خودکار بعدی، میزان سختی را ۲.۷۵ درصد بالاتر به ۳۸.۶۲ تریلیون خواهد رساند.

هم ترازی قبلی 10.26 درصد افزایش داشت که بزرگترین افزایش از اکتبر برای بیت کوین و تنها دومین افزایش دو رقمی از اواسط سال 2021 بود.

مروری بر اصول شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

ماینرها فرصتی برای متعادل کردن دفتر کل دارند

با این حال، CoinLupin، یکی از مشارکت‌کنندگان پلتفرم داده‌های زنجیره‌ای CryptoQuant، آب و هوا را تحلیل کرده و هشدار داده است که استخراج‌کنندگان به فروش ذخایر بیت‌کوین خود ادامه می‌دهند، احتمالاً برای تکمیل سرمایه در صورت تغییر بازار.

مرتبط: بیت کوین در سال 2023 با “خطر قابل توجهی” از سوی فدرال رزرو مواجه است – لین آلدن

اکنون برای اولین بار پس از مدتی سودآوری آنها افزایش یافته و هزینه های ماینینگ کمتر از قیمت بیت کوین است. به طور معمول، استخراج و هلدینگ فعال‌تر می‌توانست انجام شود، اما اکنون آنها آن را فرصتی برای جمع‌آوری پول نقد می‌دانند.

ممکن است روزی تعدیل قیمت در بخشی که آنها پول نقد کافی جمع آوری می کنند و دوباره شروع به جمع آوری بیت کوین می کنند، رخ دهد. آنها به طور مداوم در حال کاهش دارایی بیت کوین خود در طول روند صعودی هستند.

شاخص مکان ماینر CryptoQuant، که جریان خروجی بیت کوین از کیف پول های ماینر به صرافی ها را بر اساس میانگین متحرک یک ساله آنها اندازه گیری می کند، از ژانویه چندین بار در برداشت ها افزایش یافته است.

نمودار شاخص موقعیت ماینر بیت کوین. منبع: CryptoQuant

ذخایر ماینرها با 1837138 بیت کوین در حال حاضر به پایین ترین سطح خود از دسامبر 2021 رسیده است.

نمودار ذخیره ماینر بیت کوین. منبع: CryptoQuant

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉