به گفته تحلیلگران، ماینرها دوباره آنلاین شده اند، نرخ هش بیت کوین به 398 اگزاش افزایش یافته است


تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که نرخ هش بیت‌کوین در چند وقت اخیر افزایش چشمگیری داشته است، زیرا ماینرها دوباره آنلاین شده‌اند تا از ثمرات افزایش قیمت بیت کوین استفاده کنند.

هش ریت بیت کوین (BTC) در تاریخ 23 مارس به بالاترین حد خود یعنی 398 اگزاهش رسید و تحلیلگران فکر می کنند که ماینرها با افزایش قیمت بیت کوین شروع به بازگرداندن سخت افزار خود کرده اند.

با توجه به جمع‌آوری داده‌ها YCharts، نرخ هش شبکه بیت‌کوین از 335.32 در 26 مارس به 344.63 تا 27 مارس افزایش یافت، اما همچنان بالاتر از 178.77 یک سال پیش است.

در 26 مارس برای پست کردنسام واترز، تحلیلگر تحقیقاتی در ارائه‌دهنده خدمات مالی بیت‌کوین (BTC)، ریور فایننشال، تخمین می‌زند که افزایش نرخ هش با آنلاین شدن موجودی استخراج استفاده نشده، راه‌اندازی امکانات جدید و یافتن منابع استخراج ارزان توسط کارآفرینان مرتبط است.

او گفت: «سال گذشته، زمانی که قیمت بیت‌کوین بسیار پایین بود و تا جایی که ممکن بود موجودی آنلاین بود، در نقطه‌ای به حداکثر ظرفیت شبکه رسید.

ووترز افزود: “اکنون که قیمت دوباره در حال افزایش است و مدتی است که تعداد بیشتری از این موجودی آنلاین شده است.”

علاوه بر این، Wouters می‌گوید که مدل‌های Hydro شروع به ورود به بازار کرده‌اند و «250+ TH/s در هر دستگاه دارند که به نرخ هش عظیم می‌افزاید».

تحلیلی از شرکت بانکداری سرمایه گذاری Stifel در 20 مارس دیدگاه مشابهی را به اشتراک گذاشت و حدس زد که افزایش اخیر ممکن است با استخراج کنندگانی مرتبط باشد که سخت افزار را به صورت آنلاین بازگردانند.

ما پیش‌بینی می‌کنیم که در نتیجه خرید سخت‌افزار با قیمت‌های جذاب توسط ماینرهای دارای انبار، هش ریت کلی شبکه به افزایش خود ادامه دهد.

نظرخان از شرکت استخراج بیت کوین TeraWulf در صحبت با Cointelegraph توضیح داد که این شرکت در حال حاضر در حال به حداکثر رساندن نرخ هش تمام سخت افزارهای خود است و اخیراً موارد بیشتری را در مرکز جدید Nautilus Cryptomine خود به صورت آنلاین آورده است.

خان گفت: “Wulf این فرصت را دارد که 80 مگاوات ظرفیت در LMD و 50 مگاوات در Nautilus اضافه کند. اقدام اخیر قیمت نشان دهنده ارزش بلند مدت توانایی توسعه در نیروگاه های ارزان قیمت است.”

به گفته خان، در حالی که برخی احساس می کردند که قیمت های پایین ماینرها را مجبور می کند ماشین های خود را خاموش کنند و منتظر بهبود قیمت بیت کوین بمانند، TeraWulf به دلیل هزینه ای که از “ناوگان ماینینگ کارآمد” خود از دست داده بود، توانست به استخراج بیت کوین در سطوح قیمت پایین تر ادامه دهد. .

مرتبط با: ماینر کریپتو توضیح می دهد که چگونه استخراج بیت کوین شبکه ها را تثبیت می کند

اما دلیل این افزایش هر چه که باشد، خان می‌گوید TeraWulf انتظار ندارد که نرخ هش شبکه بدون در نظر گرفتن قیمت BTC در نیمه اول سال به افزایش خود ادامه دهد.

خان گفت: «بین تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری و استقرار ظرفیت فاصله وجود دارد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Stephen Katte

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *