تحلیلگر برتر پیش بینی می کند که نصف شدن بیت کوین باعث ارسال بالستیک قیمت بیت کوین می شود


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فهرست

  • کاهش بزرگ در افزایش عرضه سالانه
  • اثرات بازار

شمارش معکوس برای رویداد مورد انتظار نصف شدن بیت کوین (BTC) آغاز شده است و ویلی وو، تحلیلگر ارشد ارزهای دیجیتال، پیش بینی جسورانه ای داشته است. وو در توییت اخیر خود بر تاثیر قابل توجهی که نصف کردن بر قیمت بیت کوین می‌تواند داشته باشد، تاکید کرد: حدس زدن که سکه پیشرو می تواند در هنگام وقوع رویداد “بالستیکی” شود.

نصف شدن بیت کوین یک رویداد از پیش برنامه ریزی شده است که تقریباً هر چهار سال یا پس از استخراج هر 210000 بلاک اتفاق می افتد. در طول این رویداد، پاداش استخراج‌کنندگان برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و افزودن آن‌ها به بلاک چین به نصف کاهش می‌یابد. این کاهش در جوایز استخراج برای کنترل تورم و اطمینان از اینکه کل عرضه بیت کوین به 21 میلیون سکه محدود می شود، طراحی شده است.

کاهش بزرگ در افزایش عرضه سالانه

طبق تحلیل وو، نصف شدن آینده این منجر به کاهش چشمگیر رشد عرضه سالانه بیت کوین خواهد شد. در حال حاضر، نرخ افزایش عرضه سالانه 1.7 درصد است. اما پس از نصف شدن، این نرخ به نصف کاهش می یابد و تنها به 0.85 درصد می رسد. برای در نظر گرفتن این موضوع، وو اشاره کرد که نرخ رشد عرضه سالانه طلا 1.6 درصد است که به این معنی است که بیت کوین به زودی نرخ رشد عرضه کمتری نسبت به طلا خواهد داشت.

وو همچنین نرخ رشد عرضه بیت کوین را با دلار آمریکا (USD) مقایسه کرد که در حال حاضر به دلیل تورم، نرخ رشد منفی 1.7 درصدی را تجربه می کند. وی خاطرنشان کرد که محدوده طبیعی رشد عرضه سالانه در ارزهای فیات بین 5 تا 10 درصد است. زمانی که رشد عرضه دلار به این محدوده طبیعی بازگردد، وو پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین «بالستیکی» خواهد شد.

اثرات بازار

رویداد نصف شدن به طور گسترده ای به عنوان یک شاخص صعودی برای BTC در نظر گرفته می شود، زیرا سرعت گردش ارزهای دیجیتال جدید را کاهش می دهد. این کمبود اغلب با افزایش تقاضا و فشار صعودی بر قیمت ها همراه است. پیش‌بینی وو مبنی بر اینکه بیت‌کوین پس از نصف شدن «بالستیکی» خواهد شد افزایش خوش بینی با توجه به مسیر قیمت آتی سکه در بین سرمایه گذاران.

در حالی که پیش بینی Woo قطعا خوش بینانه است، سایر تحلیلگران و کارشناسان در این زمینه نیز اظهار داشتند: احساس صعودی درباره چشم انداز بیت کوین پس از نصف شدن. بسیاری بر این باورند که کاهش رشد عرضه همراه با افزایش پذیرش و علاقه نهادی می‌تواند بیت کوین را در ماه‌های آینده به بالاترین حد خود برساند.
نویسنده: Mushumir Butt

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید