نصف شدن بیت کوین در 11 روز: از قیمت چه انتظاری باید داشت؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

تنها 11 روز تا رویداد نصف شدن بیت کوین باقی مانده است، صحبت های زیادی در مورد تاثیر آن بر قیمت بیت کوین وجود دارد. از لحاظ تاریخی، هاوینگ، که پاداش استخراج بلاک‌های جدید را به نصف کاهش می‌دهد و در نتیجه نرخ تولید بیت‌کوین‌های جدید را کاهش می‌دهد، منجر به حرکت‌های صعودی در بیت‌کوین شده است. یکشنبه به دلیل کمبود درک شده فزاینده

شایان ذکر است که حجم ETF بیت کوین با نزدیک شدن به این رویداد کلیدی، حتی چند هفته پس از بالاترین قیمت بیت کوین، همچنان قوی است. این نشان‌دهنده علاقه مستمر نهادی است که با نزدیک شدن به تاریخ نصف شدن در 19 آوریل حیاتی خواهد بود. نصف شدن های گذشته منجر به افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین در سال بعد شده است، اما تاثیر فوری ممکن است متفاوت باشد.

BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

وقتی به نمودار فعلی بیت کوین نگاه می کنیم، می بینیم که حدود 70794 دلار معامله می شود. یک سطح مقاومت مهم در نزدیکی بالاترین سطح اخیر 69000 دلار وجود دارد که بیت کوین چندین بار آن را آزمایش کرده است. شکست بیش از این سطح، به خصوص اگر با نصف شدن همزمان باشد، می تواند نشانه آغاز یک روند صعودی جدید باشد. سرمایه گذاران به مانع روانی 70000 دلاری به عنوان نقطه عطف بزرگ بعدی چشم دوخته اند.

برای ادامه روند صعودی بیت کوین، باید حمایت خود را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) در حدود 57246 دلار نگه دارد. اگر کمتر از این حمایت بشکند، سطح مهم بعدی متحرک نمایی ۱۰۰ روزه نزدیک به ۴۸۶۹۹ دلار خواهد بود که می‌تواند به عنوان یک نگهدارنده قوی برای قیمت عمل کند.

با نزدیک شدن به نصف شدن، برخی معامله گران انتظار کاهش ETF و حجم زنجیره ای پس از نصف شدن را دارند. اگر به عملکرد قبلی طلای دیجیتال اعتماد کنیم، کاهش عرضه بیت کوین جدید به دلیل نصف شدن می تواند منجر به روند صعودی مانند گذشته شود. با این حال، هر رالی بازار کریپتو متفاوت است و شرط‌بندی روی عملکردی مشابه آنچه در گذشته دیده‌ایم ممکن است عاقلانه‌ترین تصمیم نباشد.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید