بیت کوین، طلا و سقف بدهی – چیزی برای دادن؟


معامله گران همچنان بی سر و صدا در حال حرکت در بازار هستند زیرا چندین رویداد ریسک در پیش زمینه باقی مانده است، اما حاشیه BTC و بازارهای آتی شروع به حمایت از روند صعودی کرده اند.

بیت کوین (BTC) هفته گذشته در تلاش بود تا از مقاومت 27500 دلاری عبور کند، اما شکست خورد. یکی از دلایلی که رشد بیت کوین را محدود می کند، خطر نکول احتمالی ایالات متحده است زیرا دولت در تلاش برای تصویب افزایش سقف بدهی در کنگره است.

با این حال، برخی از تحلیلگران و سرمایه گذاران استدلال می کنند که سقف بدهی ایالات متحده فقط یک “نمایش” است، زیرا در نهایت پول اضافی به بازارها وارد می شود.

توجه داشته باشید که چگونه MacroJack کمبود دیجیتال بیت کوین را با مرحله منطقی بعدی مرتبط می کند: فشار تورمی اضافی. اقدامات محرک، یعنی افزایش سقف بدهی دولت، ممکن است در ابتدا مثبت به نظر برسد، زیرا از نکول جلوگیری می کنند و از فعالیت های اقتصادی بیشتر حمایت می کنند. با این حال، پیامدهای ناخواسته محدودیت های بودجه ای آتی با افزایش پرداخت سود بدهی است.

با افزایش قیمت بیت کوین، طلا به پایین ترین حد خود در 45 روز گذشته رسید

در حالی که بیت کوین بیش از 27000 دلار سود داشت، طلا از 15 می تا 18 می 2.5 درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح 45 روزه خود در 1970 دلار رسید. در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DYX)، که ارز را در برابر سبدی از ارزها اندازه‌گیری می‌کند، در 18 می به بالاترین حد خود در 2 ماه گذشته رسید، به این معنی که واحد پول ایالات متحده نسبت به همتایان جهانی خود تقویت شده است.

این داده ها نباید به عنوان رأی اعتماد به توانایی دولت برای جلوگیری از تعطیلی تعبیر شود، زیرا در صورت عدم پرداخت بدهی ایالات متحده، اقتصاد جهانی تحت تأثیر نامطلوب قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال، اعضای منطقه یورو 1.54 تریلیون دلار اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده دارند و پس از آن ژاپن با 1.1 تریلیون دلار، چین با 860 میلیارد دلار و انگلیس با 668 میلیارد دلار قرار دارند.

داده های قوی اقتصاد کلان، انعطاف پذیری بازارهای سهام را توضیح می دهد

در حالی که اقتصاد جهانی ممکن است در ماه‌های آینده بدتر شود، آخرین داده‌های اقتصاد کلان عمدتاً مثبت بود و باعث شد که شاخص S&P 500 در ماه مه، تنها 13 درصد کمتر از بالاترین رکورد خود، رشد متوسطی را ثبت کند.

به عنوان مثال، خرده فروشی چین در ماه آوریل 18.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت، در حالی که تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سه ماهه اول 1.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت. خرده فروشی در ایالات متحده در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال قبل 0.5 درصد افزایش یافت که کمی کمتر از حد انتظار است، اما به دور از یک شاخص رکود است.

بیایید به معیارهای مشتقات بیت کوین نگاهی بیندازیم تا بهتر درک کنیم که معامله گران حرفه ای چگونه در محیط فعلی بازار قرار دارند.

مارجین بیت کوین و معاملات آتی از حرکت صعودی حمایت می کنند

بازارهای مارجین بینشی را در مورد نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای ارائه می دهند زیرا به سرمایه گذاران اجازه می دهند برای تقویت موقعیت خود ارزهای رمزنگاری شده را قرض بگیرند.

به عنوان مثال، OKX یک نشانگر مارجین وام بر اساس نسبت stablecoin/BTC ارائه می‌کند. معامله گران می توانند با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین، ریسک خود را افزایش دهند. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین فقط می توانند روی کاهش قیمت یک ارز دیجیتال شرط بندی کنند.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نرخ وام حاشیه معامله گران OKX بین 12 تا 17 می افزایش یافته است. چنین داده‌هایی با نزدیک شدن نرخ وام‌دهی ۳۱ حاشیه کنونی به میانگین ۳۰ روزه‌اش نگران‌کننده نیستند، اما همزمان با بهبود قیمت بیت‌کوین در این دوره است.

سرمایه گذاران همچنین باید متریک بلند مدت قراردادهای آتی بیت کوین را تجزیه و تحلیل کنند، زیرا تنها عوامل خارجی را که ممکن است بر بازارهای حاشیه تأثیر گذاشته باشد، حذف می کند. ممکن است گهگاهی تفاوت های روش شناختی بین تغییرات وجود داشته باشد، بنابراین خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق دنبال کنند.

معامله گران برتر مبادلات بیت کوین نسبت بلند مدت کوتاه. منبع: شیشه سکه

اگرچه معاملات بیت کوین از 5 می 8 درصد کاهش یافته است، اما معامله گران حرفه ای اخیراً موقعیت های صعودی خود را به بالاترین سطح دو هفته ای رسانده اند.

برای مثال، شانس OKX از 1.08 در 12 می به 1.25 در 18 می افزایش یافت. در همین حال، در صرافی ارز دیجیتال Binance، نسبت بلند مدت از 1.14 در 12 می به 1.25 فعلی افزایش یافت.

مرتبط با: با نزدیک شدن به انقضای گزینه های بیت کوین در روز جمعه، ممکن است قیمت بیت کوین به زیر 26000 دلار کاهش یابد.

گاوهای بیت کوین در موقعیت بهتری قرار دارند زیرا تقاضای ضعیفی از سوی فروشندگان کوتاه مدت وجود دارد و هیچ نشانه ای از اهرم بیش از حد از سوی خریداران وجود ندارد. به عبارت دیگر، ساختار بازار بیت کوین صعودی است، بنابراین در صورت تداوم موضع سقف بدهی ایالات متحده، نرخ ها از افزایش به 28000 دلار پشتیبانی می کنند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید