پیروزی بیت کوین در TikTok چینی، 30 میلیون کاربر سرزمین اصلی، حماسه جاستین سان: آسیا اکسپرس


روز شکوه بیت کوین در TikTok چینی، 30 میلیون طرفدار رمزارز هنوز در چین هستند، پس از میعادگاه رویایی جاستین سان با Web3 socialite احضار شدند.

مجموعه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

روز شکوه بیت کوین در TikTok چینی

Douyin، نسخه چینی Tiktok، از 10 آوریل شروع به ارسال قیمت بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم (ETH)، Dogecoin (DOGE) و ریپل (XRP) کرد. این اقدام باعث گمانه زنی های گسترده ای در بین رسانه ها و کاربران چینی درباره تغییر سیاست احتمالی دولت مرکزی این کشور در مورد مقررات ارزهای دیجیتال شد.

برخلاف همتای غربی خود، محتوای Douyin به شدت توسط مقامات چینی نظارت و گاهی سانسور می شود. Douyin از سپتامبر 2022 مطالب مربوط به ارزهای دیجیتال، NFT و Metaverse را دنبال می کند.

بنابراین، بسیاری از مردم از یافتن ارزهای دیجیتال قابل کشف در پلتفرم تحت نظارت دولت واقعا شگفت زده شدند. برای تقریباً 24 ساعت، هر یک از 730 میلیون کاربر چینی Douyin که تخمین زده می‌شود، می‌توانند آزادانه نقل‌قول‌های ارزهای دیجیتال را در برنامه مشاهده کنند. با این حال، رویاهای کاهش قوانین سختگیرانه رمزنگاری کشور به زودی از بین رفت. در 11 آوریل، قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال با پیامی از Douyin حذف شد:

«طبق مقررات ملی مربوطه، ارزهای دیجیتال غیررسمی وضعیت قانونی مشابه ارزهای فیات را ندارند. لطفا با دقت سرمایه گذاری کنید.»

از سال 2021، چین انواع صرافی های رمزنگاری، تراکنش های کریپتو-فیات با واسطه موسسات مالی و عرضه اولیه سکه را ممنوع کرده است. با این حال، این کشور نتوانست به طور کامل مالکیت ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کند و منطقه تحت کنترل چین هنگ کنگ اعلام کرده است که قصد دارد به یک هاب رمزنگاری تبدیل شود.

بیت کوین در Douyin قبل و بعد از چاپ.  (بازی آسمان)
بیت کوین در Douyin قبل و بعد از چاپ. (بازی آسمان)

زندگی دوباره بروس لی از طریق NFT

در 12 آوریل، بنیاد بروس لی اعلام کرد که با پلتفرم ویدئویی NFT Shibuya همکاری خواهد کرد تا مجموعه ای از NFT را با حضور بازیگر افسانه ای هنرهای رزمی که در سال 1973 در 32 سالگی در شرایطی مرموز درگذشت، راه اندازی کند. مجموعه House of Lee از 12 آوریل تا 14 آوریل در Manifold به فروش می رسد و در شبکه اتریوم با ذخیره سازی تصویر دیجیتال در Arweave چاپ می شود.

بروس لی جنسیس NFT (Arweave)
بروس لی جنسیس NFT (Arweave)

هیچ محدودیتی برای تعداد NFT چاپ شده در زمان فروش وجود ندارد. در زمان انتشار، بیش از 19592 مجموعه دیجیتال House of Lee با قیمت پایه فعلی تقریباً 0.008 اتر ساخته شد. Bruce Lee NFT توسط هنرمندان Maciej Kuciara و Emily Yang با طرحی الهام گرفته از شانون لی، دختر بروس لی و رئیس املاک بروس لی کشیده شد. آدرس سرویس نام اتریوم نیز در bruceleeofficial.eth برای مجموعه ثبت شده است.

30 میلیون کاربر رمزارز چین با وجود ممنوعیت

بر اساس یک گزارش تحقیقاتی مشترک که توسط Foresight News، CoinNess و BlockTempo در 10 آوریل منتشر شد، چین حدود 30 میلیون کاربر رمزنگاری دارد که حدود 2.12٪ از جمعیت آن را تشکیل می دهند، در حالی که این رقم در ایالات متحده و تایوان 12٪ است. محققان از ممنوعیت تراکنش های کریپتو فیات توسط بانک خلق چین در سپتامبر 2021 به عنوان “میخ در تابوت” برای صنعت در چین یاد کردند.

تعداد کاربران کریپتو در چین کاهش یافته است، اما همچنان در حال رشد است (Foresight Ventures)
تعداد کاربران کریپتو در چین کاهش یافته است، اما همچنان در حال رشد است (Foresight Ventures)

با این حال، این گزارش همچنین اشاره کرد که هنگ کنگ به یک مرکز فناوری بلاک چین در حال ظهور در آسیا تبدیل شده است. در فوریه 2023، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) راهی را برای صرافی‌ها پیشنهاد کرد تا مجوزهای نظارتی را با رعایت الزامات نگهبانی، شناخت مشتری، نگهداری سوابق و الزامات مدیریت ریسک دریافت کنند. این سیاست قرار است از اول ژوئن 2023 اجرایی شود.

جالب توجه است، Foresight اشاره کرد که علیرغم باد مخالف یک کمپین هزینه‌ها در طول بازی‌های المپیک زمستانی پکن 2022، تنها 13.61 میلیارد یوان دیجیتالی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) در گردش است و تنها 0 درصد از M0 چین یا عرضه پول برجسته. که او نماینده 13 بود. این شرکت گفت: “برنامه های قرارداد تجاری هنوز در حال توسعه هستند و فقط توسط شرکای بسیار محدود پذیرفته می شوند.”

علیرغم بادهای مخالف، سه شرکت بزرگ سرمایه گذاری خطرپذیر، Hashkey Capital، Dragonfly و Foresight Ventures، هنوز در منطقه اصلی چین فعال هستند. پروژه های مهمی که ریشه در چین دارند عبارتند از Conflux، Alchemy Pay، Animoca Brands و CertiK.

افزایش قدرت Web3 هنگ کنگ

سالن گالری جشنواره وب 3.0 هنگ کنگ (توئیتر)
سالن گالری جشنواره وب 3.0 هنگ کنگ (توئیتر)

در 12 آوریل، بیش از 10000 علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال و 300 سخنران مهمان در جشنواره سالانه Web3 SAR در هنگ کنگ گرد هم آمدند. لی کا-چیو، مدیر عامل هنگ کنگ، در جریان اولین کار خود، متعهد شد که 700 میلیون دلار (89.17 میلیون دلار) از بودجه امسال هنگ کنگ را برای تسریع توسعه دارایی های دیجیتال و فناوری های Web3 در منطقه اختصاص دهد. چان مو-پو، وزیر مالی هنگ کنگ نیز اظهار داشت:

وب 3 در مراحل ابتدایی خود است و برنامه های رایج فعلی شامل ارزهای دیجیتال، صرافی های غیرمتمرکز، احراز هویت دیجیتال، DeFi، بازی های بلاک چین و حتی NFT است، اما می توان تصور کرد که برنامه ها و فرصت های جدید بیشتری در آینده وجود داشته باشد. از دیدگاه تاریخی، Web3′ توسعه شهرت پس از گذراندن مرحله شوک دوباره به سرعت رشد خواهد کرد.

برای جاستین سان، بنیانگذار ترون و مالک واقعی صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global، جشنواره وب 3 هنگ کنگ در سال 2023 به نظر اوج حرفه او در حوزه بلاک چین است. اول از همه، Sun ادعا می کند که قبل از ورود، Huobi با موفقیت پس از سال ها رکود، عملیات خود را معکوس کرد و در سه ماهه اول سال 2023 سود چشمگیر 30 میلیون دلاری را به ثبت رساند.

سپس، شخصیت بلاک چین با هیبتی شایعات مبنی بر دستگیری او در هنگ کنگ را پس از ورود تکذیب کرد. در سال 2019، سان یک قاچاقچی را برای کمک به سرزمین اصلی چین برای دور زدن کنترل های مرزی و فرار از کشور استخدام کرد. این به محدودیت‌های خروج به دلیل مشارکت ترون در عرضه اولیه سکه (ICO) نسبت داده می‌شود که چند روز قبل از ممنوعیت ICO توسط چین صورت گرفت. خورشید از آن زمان خارج از سرزمین اصلی چین بوده است. جالب اینجاست که پس از قیام دانشجویی طرفدار دموکراسی که در سال 2019 لایحه چنین اقدامی را لغو کرد، هیچ معاهده استرداد بین چین و هنگ کنگ وجود ندارد. در پاسخ، اعتراضات توسط دولت مرکزی چین سرکوب شد.

به لطف فداکاری دانش آموزان، سان توانست به سلامت در هنگ کنگ فرود آید و رو در رو با نینا، سفیر Sun برای جامعه iPollo ملاقات کند. ویژگی در مسابقه زیبایی Huobi و[personally] تضمین می شود که رقیب نهایی در 20 نفر برتر باشد. متأسفانه، به نظر نمی رسد تلاش سان برای معاشقه، همه را خیره کند. همانطور که شور و شوق خورشید به اوج خود می رسد مهمانی – جشن کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده احضاریه ای را برای Sun در 12 آوریل در یک قایق بایننس صادر کرد و با مهربانی به او یادآوری کرد که باید در دادگاه به اتهام کلاهبرداری و نقض قوانین اوراق بهادار حاضر شود.

“اگر پاسخ ندهید، اخراج درخواست شده در شکایت به طور پیش فرض علیه شما تصمیم گیری خواهد شد. شما نیز باید پاسخ یا درخواست خود را به دادگاه ارائه دهید.»

در شکایت SEC که در 26 مارس ارائه شد، Sun و شرکت‌های آن Tron و BitTorrent به‌طور “کاذب” بازار ثانویه توکن‌های Tron را از طریق “تعداد گسترده متوالی” دستکاری کردند و بیش از 600000 معامله از این قبیل انجام دادند و همچنین ادعا می‌شود که او تعداد زیادی از این معاملات را انجام داده است. به سلبریتی آمریکایی پرداخت. معرفی توکن های TRX و BitTorrent (BTT) با افشای صفر.

خورشید از آن زمان اظهار داشت شکایت SEC “عدم شایستگی” است و تنظیم کننده “هنوز در مراحل اولیه خود است و نیاز به توسعه بیشتر” در مورد دارایی های دیجیتال دارد. پرونده ادامه دارد. تقریباً در همان روز با احضاریه، Binance.US اعلام کرد که TRX را از پلتفرم خود حذف خواهد کرد.

در حالی که جاستین سان صحنه ای را با نینا در 11 آوریل به اشتراک می گذارد، او بی خبر از تهدید قانونی که روز بعد اتفاق خواهد افتاد سرخ می شود.
در حالی که جاستین سان صحنه ای را با نینا در 11 آوریل به اشتراک می گذارد، او بی خبر از تهدید قانونی که روز بعد اتفاق خواهد افتاد سرخ می شود. (توییتر)
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *