علاقه باز به معاملات آتی بیت کوین در CME به بالاترین حد خود در سال 2021 نزدیک می شود


تونی سایکامور، تحلیلگر IG استرالیا می گوید که موقعیت آتی در CME نشان می دهد بیت کوین همچنان می تواند بالاتر از قیمت فعلی خود حرکت کند.

سود باز در معاملات آتی بیت کوین (BTC) در بورس کالای شیکاگو (CME) غول جهانی مشتقات به 5.2 میلیارد دلار رسید. این رقم 200 میلیون دلار کمتر از بالاترین رقم تاریخ در پایان اکتبر 2021 است.

طبق داده‌های Coinglass، علاقه آزاد به معاملات آتی بیت‌کوین CME از 3.63 میلیارد دلار به 5.20 میلیارد دلار در 30 روز گذشته افزایش یافته است.

سود باز معاملات آتی بیت کوین CME در دسامبر به 5.2 میلیارد دلار رسید. منبع: Coinglass

از اکتبر

افزایش سریع علاقه باز همچنین با افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین همزمان شد و از 45000 دلار به 66000 دلار رسید.

تونی سیکامور، تحلیلگر IG استرالیا، به کوین تلگراف گفت که افزایش علاقه باز نشان دهنده علاقه مجدد به بیت کوین است، اما این توضیحی نمی دهد که چگونه سرمایه گذاران CME قرار دارند.

سیکامور به گزارش 28 نوامبر CME به کمیسیون معاملات آتی کالا اشاره کرد. آن گزارش نشان داد که “بازیکنان اصلی” در پلتفرم آن در آن زمان با 20,724 موقعیت کوتاه در مقایسه با 18,979 موقعیت کوتاه، خالص بودند.

موقعیت های آتی در CME تا نوامبر کوتاه بود. منبع: CFTC

تا اینکه آخرین گزارش CME در روز سه شنبه 1 دسامبر منتشر شد.

سیکامور گفت: “چیزی که ما در حال حاضر نمی بینیم این است که آیا بازیکنان بزرگ از خالص کوتاه به نت لانگ حرکت می کنند یا خیر.”

مرتبط با: قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در سال 2023 رسیده است، پس چرا معامله گران خرده فروشی در حاشیه هستند؟

Sycamore اضافه کرد که افزایش بزرگ قیمت بیت کوین به دلیل چیزی فراتر از حدس و گمان در مورد تایید احتمالی SEC برای تعدادی از محصولات ETF است.

ادامه مطلب


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید