داده های آتی بیت کوین به عنوان گام منطقی بعدی به 22000 دلار اشاره می کند


مشتقات بیت کوین پس از اینکه بیت کوین نتوانست شتاب صعودی ایجاد کند، علیرغم افزایش انتظارات ETF نقطه ای، وارد روند نزولی شد.

با شروع روند نزولی مشتقات بیت کوین، اصلاح قیمت بیت کوین (BTC) به سمت 22000 دلار بیشتر و بیشتر می شود.

نمودار قیمت بیت کوین شکی باقی نمی گذارد که احساسات سرمایه گذاران پس از پیروزی اغراق آمیز Grayscale Asset Manager بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در 29 اوت و به تعویق افتادن صندوق قابل معامله در بورس چند نقطه ای BTC (ETF) بدتر شده است. خواسته های SEC

سوال کلیدی این است که آیا چشم انداز یک ETF می تواند بر ریسک های افزایش یافته غلبه کند یا خیر.

هیجان نقطه ای بیت کوین ETF محو می شود

از 18 آگوست، کل افزایش 19 درصدی که پس از تشکیل پرونده اولیه BlackRock ETF رخ داد، به طور کامل کاهش یافت زیرا بیت کوین به 26000 دلار بازگشت.

متعاقباً، تلاش برای بازپس گیری حمایت 28000 دلاری شکست خورد زیرا سرمایه گذاران احتمال تأیید ETF را پس از اخبار مثبت در مورد تقاضای Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) افزایش دادند.

شاخص قیمت بیت کوین/دلار آمریکا، 1 روز. منبع: TradingView

روحیه سرمایه گذاران رمزارز بدتر شد زیرا شاخص S&P 500 در 1 سپتامبر در 4515 بسته شد که فقط 6.3 درصد کمتر از بالاترین رکورد خود در ژانویه 2022 بود. حتی طلا نیز از اواسط ماه می نتوانسته است از سطح 2000 دلار بالاتر برود. 6.5 درصد از بالاترین رکورد خود فاصله دارد. در مجموع، احساسات کلی سرمایه گذاران بیت کوین تنها 7 ماه قبل از نصف شدن در سال 2024 قطعا کمتر از حد انتظار مثبت است.

برخی از تحلیلگران عملکرد ضعیف بیت کوین را به اقدامات نظارتی مداوم علیه دو صرافی پیشرو Binance و Coinbase نسبت می دهند. علاوه بر این، بسیاری از منابع ادعا می کنند که وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) احتمالا بایننس را به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی متهم خواهد کرد. این اتهامات بر اساس اتهامات پولشویی و نقض احتمالی تحریم های مربوط به نهادهای روسی است.

مرتبط با: خطر بسته شدن هفتگی قیمت بیت کوین ‘دوبرابر’ – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

علاوه بر این، بسیاری از منابع ادعا می کنند که وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) احتمالا بایننس را به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی متهم خواهد کرد. این اتهامات بر اساس اتهامات پولشویی و نقض احتمالی تحریم های مربوط به نهادهای روسی است.

پنتوشی، مدیر ارشد اجرایی North Code Capital و حامی بیت کوین، شرایط فعلی را در یک پست شبکه اجتماعی تشریح کرد:

به گفته پنتوشی، سود بالقوه ناشی از تایید ETF نقطه ای بر تاثیر قیمتی اقدامات نظارتی نهایی بر صرافی ها بیشتر است. هیچ راهی برای تعیین معتبر بودن چنین فرضی وجود ندارد، اما چنین تحلیلی این واقعیت را در نظر نمی گیرد که تورم ایالات متحده، همانطور که با CPI اندازه گیری می شود، از 9.1 درصد در ژوئن 2022 به 3.2 درصد در ژوئیه 2023 کاهش یافته است.

علاوه بر این، کل دارایی های فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) از اوج 8.73 دلار در مارس 2023 به 8.12 تریلیون دلار کاهش یافت. این نشان می دهد که مقام پولی در حال بیرون کشیدن نقدینگی از بازارها است که تز حمایت از تورم بیت کوین را تضعیف می کند. .

با نگاهی به بازه زمانی طولانی‌تر، قیمت بیت‌کوین از اواسط ماه مارس تا کنون 25000 دلار بوده است، اما نگاه دقیق‌تر به داده‌های مشتقات نشان می‌دهد که ایمان گاوها در حال آزمایش است.

مشتقات بیت کوین کاهش تقاضا از سوی گاوها را نشان می دهد

معاملات آتی ماهانه بیت کوین معمولاً با قیمت جزئی نسبت به بازارهای نقدی معامله می شود که نشان می دهد فروشندگان برای تاخیر در پرداخت پول بیشتری می خواهند. در نتیجه، قراردادهای آتی BTC در بازارهای سالم باید با حق بیمه 5 تا 10 درصد در سال معامله شوند. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود و منحصر به بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه سالانه قراردادهای آتی یک ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه فعلی 3.5 درصدی بیت کوین (نرخ پایه) در کمترین حد خود از اواسط ژوئن پیش از تشکیل پرونده ETF لحظه ای بلک راک است. این شاخص نشان دهنده کاهش تقاضا برای خریداران اهرمی با استفاده از قراردادهای مشتقه است.

معامله گران همچنین باید بازارهای اختیار معامله را تجزیه و تحلیل کنند تا ببینند آیا اصلاح اخیر باعث شده است که معامله گران خوش بین نباشند. انحراف دلتا 25 درصد نشانه آن است که میزهای آربیتراژ و بازارسازان هزینه های زیادی را برای محافظت بالا یا پایین دریافت می کنند.

به طور خلاصه، اگر سرمایه گذاران انتظار کاهش قیمت بیت کوین را داشته باشند، متریک چولگی به بالای 7 درصد افزایش می یابد و فازهای هیجان نیز تمایل به چولگی منفی 7 درصدی دارند.

گزینه های 30 روزه بیت کوین 25 درصد شیب دلتا. منبع: Laevitas.ch

همانطور که در بالا نشان داده شد، شیب دلتای 25% گزینه ها اخیراً وارد قلمرو نزولی شده است. گزینه های خرید محافظ (put) در 4 سپتامبر در مقایسه با گزینه های تماس مشابه (خرید) با حق بیمه 9 درصد معامله می شوند.

معاملات آتی بیت کوین به 22000 دلار در مرحله بعدی اشاره دارد

داده‌های مشتقات بیت‌کوین نشان می‌دهد که حرکت نزولی در حال افزایش است، به‌ویژه با توجه به نگرانی‌های SEC در مورد فقدان پادمان‌هایی برای جلوگیری از انجام بخش قابل‌توجهی از معاملات در مبادلات غیرقانونی فراساحلی، زیرا تصویب ETF به طور بالقوه می‌تواند تا سال 2024 به تعویق بیفتد. استیبل کوین ها

در همین حال، عدم اطمینان در محیط نظارتی به نفع خرس ها است. زیرا هیچ راهی برای نادیده گرفتن ترس، عدم قطعیت و سوء ظن (FUD) پیرامون اقدامات بالقوه DOJ یا دعوای حقوقی جاری SEC علیه بازارهای سهام وجود ندارد.

موارد مرتبط: برنامه های کاربردی بیت کوین ETF; چه کسی درخواست می کند و چه زمانی SEC می تواند تصمیم بگیرد؟

در مجموع، عقب نشینی به 22000 دلار، آخرین موردی که مشاهده شد در حالی که حق بیمه آتی بیت کوین 3.5 درصد بود، محتمل ترین سناریو با توجه به شکست اخیر در حفظ شتاب مثبت قیمت علیرغم افزایش شانس تایید ETF بیت کوین است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و ممکن است منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نباشد.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید