کاهش 218 میلیون دلاری سرمایه بیت کوین در رکورد پرواز: جزئیات


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

همانطور که توسط بلومبرگسرمایه‌گذاران ۲۱۸ میلیون دلار خالص از صندوق‌های قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) برداشتند، که آن را به یکی از مهم‌ترین جریان‌های خروجی صنعت تبدیل کرده است.

در روز پنجشنبه، وجوه بیت کوین خروجی کلی 218 میلیون دلاری را تجربه کردند. این چهارمین بدترین خروجی برای بسیاری از ETFها بود. این مبلغ شامل برداشت 23 میلیون دلاری برای صندوق Fidelity Wise Origin Bitcoin برای اولین بار از زمان شروع معامله در 11 ژانویه، همراه با گروهی از همتایان از جمله iShares Bitcoin Trust است. روز چهارشنبه، صندوق بلک راک به 71 روز جریان ورودی بدون وقفه پایان داد.

در حالی که این گروه متشکل از 12 ETF رکوردها را در راه جمع آوری دارایی های نزدیک به 54 میلیارد دلار تا کنون شکسته است، تقاضا اخیراً کاهش یافته است.

ETF های بیت کوین که به سرمایه گذاران اجازه می دهد بدون داشتن پیچیدگی مالکیت مستقیم، در معرض بیت کوین قرار بگیرند، انتخاب محبوبی برای سرمایه گذاران با تجربه و مبتدی بوده است.

با این حال، آخرین شکست ممکن است نشان دهنده تغییر در احساسات سرمایه گذار باشد. اگرچه دلایل پشت خروج ها همچنان حدس و گمان است، عوامل متعددی ممکن است به این رویکرد محتاطانه کمک کنند.

نکته مهم این است که زمان خروج همزمان با دوره افزایش نوسانات در بازارهای ارزهای دیجیتال است که با نوسانات شدید قیمت مشخص می شود.

بیت کوین در معاملات روز پنجشنبه به 62747 دلار سقوط کرد زیرا تقاضا برای سرمایه گذاری های پرریسک به دلیل کاهش خوش بینی نسبت به کاهش نرخ فدرال رزرو کاهش یافت.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین از بالاترین رکورد ۷۳۷۹۸ دلاری خود در اواسط مارس به ۶۴۴۹۸ دلار سقوط کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۸۶ درصد افزایش یافته است. هنگ کنگ هفته آینده ETF های نقدی را راه اندازی خواهد کرد و برخی این را دلیلی بالقوه برای افزایش نوسانات می دانند.

با وجود خروج از ETF های بیت کوین ایالات متحده، چشم انداز بلندمدت بیت کوین و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال همچنان مثبت است. افزایش پذیرش نهادی و علاقه مستمر سرمایه گذاران عادی به توسعه و نوآوری بازار دامن می زند.

در حالی که نوسانات کوتاه مدت انتظار می رود، فعالان بازار نسبت به پتانسیل بلندمدت بیت کوین و دارایی های دیجیتال خوشبین هستند.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید