تکه های بیت کوین می توانند از بیت کوین های کامل با ارزش تر شوند


کلکسیونرهایی که به عنوان «شکارچیان فروش» شناخته می‌شوند، ساتوشی‌ها را از بیت‌کوین کمیاب جمع‌آوری می‌کنند، و این قطعات ممکن است در نهایت ارزش بیشتری نسبت به بیت‌کوین معمولی داشته باشند.

از ژانویه تاکنون بیش از 10 میلیون پست در بزرگترین بلاک چین ارسال شده است و این تعداد همچنان به طور تصاعدی در حال افزایش است.

برای ارائه برخی زمینه‌ها، پروتکل Ordinals امکان شناسایی متوالی ساتوشی‌ها، کوچک‌ترین زیربخش بیت‌کوین (BTC) را می‌دهد و به هر کدام اجازه می‌دهد تا هویت مجزایی داشته باشند. از این طریق، افراد می‌توانند با محتوای دلخواه، ست‌هایی بنویسند و مصنوعات دیجیتالی مخصوص بیت‌کوین را ایجاد کنند که معمولاً به عنوان توکن‌های تغییرناپذیر (NFT) شناخته می‌شوند.

در میان روایات مختلف ناشی از این تکنیک، وجود گروهی بسیار محرمانه از افراد که ساتوشی های تاریخی با ارزش بالا را شناسایی، ردیابی و تجارت می کنند آشکار شده است. آنها به “شکارچیان نشسته” معروف هستند.

از زمان ظهور پروتکل Ordinals در اوایل سال 2023، نمی توان انکار کرد که اکوسیستم بیت کوین دوره ای از نوآوری فوق العاده را پشت سر گذاشته است.

فعالیت های اصلی آن شامل تجارت میلیون ها بیت کوین در جستجوی ساتوشی های موجود در لحظات تاریخی دنیای کریپتو است.

این عمل به عنوان «شکار فروش» شناخته می‌شود و می‌توان آن را به برداشت مداوم از بانک در جستجوی سکه‌های کمیاب تشبیه کرد: شما 10000 دلار برداشت می‌کنید، 1 دلار از سکه‌های کمیاب را نگه می‌دارید، 9999 دلار باقیمانده را واریز می‌کنید و برداشت را برای 10000 دلار دیگر تکرار می‌کنید. یک حلقه پیوسته

مرتبط با: کاربران تصمیم خواهند گرفت که آیا هنوز هم می توانند به لجر با عبارات اولیه اعتماد کنند.

گروهی که بیشترین مقدار ساتوشی های کمیاب را در اختیار دارد، جامعه نادر ساتوشی است که تاکنون بیش از 1 میلیارد دلار حجم بیت کوین را برای تعقیب این ساتوشی های تاریخی معامله کرده است.

آنها به دلیل ارائه ساتوشی های کمیاب برای اکثر آزمایش های Ordinals شناخته شدند و حتی یک ساتوشی واحد را به قیمت 0.5 BTC فروختند.

و مشاهده این که چگونه برخی از پروژه های Ordinals این روایت را پذیرفته اند، شگفت انگیز است. یکی از نمونه ها پروژه نهنگ ناکاموتو است که برخی از مجموعه خود را بر روی ساتوشی های کمیاب از هزار بلوک اول استخراج شده چاپ می کند، از جمله یکی که توسط ساتوشی ناکاموتو استخراج شده است.

علاوه بر استقرار NFT ها در ساتوشی های کمیاب، روند نوظهوری از چندین توکن نوشته شده تاریخی (BRC-20) نیز وجود دارد. DAnTer، یکی از اعضای انجمن نادر ساتوشی، اخیراً مجموعه ای به نام FHAL بر روی یک ساتوشی استخراج شده در بلوک 78 توسط هال فینی افسانه ای، در تلاش برای دموکراتیک کردن دسترسی به چنین دارایی تاریخی برای افراد بیشتری نوشته است.

اکنون به گزارش DAnTer، وارد دورانی شده ایم که یک بیت کوین دیگر با یک بیت کوین و یک ساتوشی برابر با بی نهایت نیست.

مرتبط با: پپه قبلاً شرمنده سرمایه گذاران PEPE بود

در حالی که روایت تاریخی ساتوشی هنوز مخفی است، توکن های قابل مبادله در شبکه بیت کوین داغ تر از همیشه هستند. OKX، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های جهان، فهرست ORDI، بزرگترین توکن BRC-20 بر اساس ارزش بازار را اعلام کرد. نمودار حجم هفت روزه – درست پس از راه اندازی.

در ماه فوریه، مردم به دلیل نبود زیرساخت، با استفاده از صفحات گسترده اکسل، Ordinals را معامله می کردند. امروز، تنها چند ماه بعد، صرافی های بزرگ به جنبش می پیوندند. برندهای بزرگی مانند بوگاتی به روایت‌های نادر sats علاقه نشان داده‌اند و حتی بحث‌هایی درباره قراردادهای هوشمند در شبکه بیت‌کوین وجود دارد.

آیا این می تواند بزرگترین مرحله نوآوری و ورود در تاریخ بیت کوین باشد؟

لوگی تیلر او مدیر بازرگانی Lumx Studios است، یک استودیوی پیشرو Web3 که BTG Pactual Bank، بزرگترین بانک سرمایه گذاری آمریکای لاتین را در میان سرمایه گذاران خود به حساب می آورد. استودیو Lumx دارای موارد Web3 قبلی با Coca-Cola، AB InBev، Nestlé و Meta است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Lugui Tillier

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید