بیت کوین همچنان در 27000 دلار بی ثبات است زیرا پاول فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره پایان به انتها خبر می دهد.


با توجه به اینکه بازارها به زبان جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای اشاره به تغییرات سیاستی، نگاه می کنند، قیمت بیت کوین نامنظم می شود.

بیت کوین (BTC) پس از افتتاحیه وال استریت در 19 مه، با اظهار نظر رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در مورد این سیاست، به 27000 دلار رسید.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته BTC/USD در Bitstamp. منبع: TradingView

همانطور که پاول صحبت می کند، نوسان قیمت بیت کوین باز می گردد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView به دنبال BTC/USD بودند که تلاش می‌کرد تمرکز خود را در محدوده معاملات کوتاه‌مدت به دست آورد.

همه نگاه ها به جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بود که اوایل امروز در کنفرانس تحقیقاتی توماس لاوباخ در واشنگتن دی سی سخنرانی کرد.

اعصاب در بازارها روز قبل بازگشته بود، زیرا سایر مقامات فدرال رزرو و داده های بیکاری انتظارات برای ادامه افزایش نرخ بهره را افزایش دادند.

در حالی که ابزارهای ثبات مالی به آرامش شرایط در بخش بانکی کمک می کند، تحولات در اینجا به تشدید شرایط اعتباری کمک می کند و احتمالاً رشد اقتصادی، اشتغال و تورم را تحت فشار قرار خواهد داد.

“در نتیجه، نرخ سیاست ما ممکن است نیازی به افزایش آنقدر نداشته باشد که در غیر این صورت برای دستیابی به اهدافمان افزایش می یابد. البته میزان این امر بسیار نامشخص است.»

پاول اضافه کرد که جدا شدن بازارها از فدرال رزرو در مورد چشم انداز افزایش نرخ “به نظر می رسد منعکس کننده پیش بینی متفاوتی است مبنی بر اینکه نرخ تورم بسیار سریعتر از آنچه مقامات تصور می کردند در حال کاهش است.”

به این ترتیب، بیت کوین به ویژه نسبت به پیشنهادات افزایش نرخ که دیر یا زود منقضی می شود حساس به نظر می رسید و در زمان نگارش این مقاله، کنفرانس در حال انجام بود.

درست قبل از آن، عکس فوری نقدینگی در کتاب سفارش Binance BTC/USD که توسط منبع نظارتی Materials Indicators در توییتر آپلود شده بود، عدم پشتیبانی قابل توجه بالای 26000 دلار را نشان داد.

در همین حال، نقدینگی درخواستی در منطقه به آرامی در حال افزایش بود و به قیمت نقدی حدود 27300 دلار نزدیک شد.

در همین حال، معامله گر محبوب کریپتو تونی گفت: “امسال از نظر نحوه شکل گیری چند سال آینده در اقتصاد بسیار مهم است.” واکنش نشان داداو به پاول در مورد سیاست فدرال رزرو اشاره می کند.

بازارها شانس را افزایش می دهند

قدرت دلار آمریکا، که به طور سنتی نسبت معکوس داشته است، فشارهایی را نشان می دهد زیرا بیت کوین نشانه هایی از نوسان را نشان می دهد.

مطالب مرتبط: ریسک قیمت بیت کوین؟ تحلیلگر هشدار می دهد که قرارداد بدهی آمریکا باعث بحران نقدینگی 1 تریلیون دلاری خواهد شد

شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز 0.4 درصد کاهش یافت و برای حذف سودهای روز، برای مدت کوتاهی به 103 سقوط کرد.

نمودار شمعی 1 ساعته شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

در همین حال، آخرین داده‌های FedWatch Tool گروه CME به دنبال تغییر سریع در احساسات بازار به سمت توقف افزایش نرخ در ماه ژوئن بود.

این عدد که روز را با نرخ مکث حدود 62 درصد آغاز کرد، در نیم ساعت اول پس از ظهور پاول به 80 درصد افزایش یافت.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید