افزایش کارمزد بیت کوین در رتبه بندی شبکه لایتنینگ: بایننس و کوین بیس ثبت شد


بایننس برنامه‌های خود را برای پذیرش شبکه لایتنینگ اعلام می‌کند: کدام صرافی‌های اصلی ارز دیجیتال لایتنینگ آماده هستند و کدام‌ها هنوز هک نشده‌اند؟

افزایش اخیر کارمزد تراکنش های بیت کوین (BTC) باعث آتش سوزی در یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال برای ارتقاء به شبکه لایتنینگ بیت کوین شده است. پس از توقف دوم در برداشت، بایننس اعلام کرد که روی «فعال کردن برداشت‌های شبکه لایتنینگ BTC که در چنین شرایطی کمک می‌کند» کار خواهد کرد.

شبکه لایتنینگ (به اختصار LN یا به اختصار «لایتنینگ») یک سیستم یکپارچه برای پرداخت‌های ارزان و تقریباً فوری است که بر پایه بیت کوین ساخته شده است. هنگامی که ممپول بیت کوین (فضایی که تراکنش ها قبل از تایید جمع آوری می شوند) پر یا شلوغ است، شبکه لایتنینگ تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

تا به امروز، چندین صرافی بزرگ رمزنگاری شبکه لایتنینگ را ادغام کرده اند، از جمله Bitfinex، River، OKX، Kraken و CoinCorner. اگر به درستی پیاده سازی شود، شبکه لایتنینگ به کاربران اجازه می دهد تا بلافاصله بیت کوین را از کیف پول برداشته و ارسال کنند و از بلاک چین متراکم بیت کوین اجتناب کنند.

کوین بیس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، نیز به LN نزدیک شده است. علاوه بر نظرات مدیر عامل شرکت برایان آرمسترانگ مبنی بر اینکه به زودی LN را ادغام خواهد کرد، آرمسترانگ در نهایت با ارسال 100 دلار از طریق شبکه لایتنینگ به خبرنگار کوین تلگراف، جو هال، آشنایی خود را با این شبکه نشان داد.

صرافی های اروپایی بیت کوین نیز از LN استفاده می کنند. آدم بیلیکان، مدیر ارشد فناوری صرافی بیت کوین Relai مستقر در سوئیس، به کوین تلگراف گفت:

ما معتقدیم که بیت کوین بهترین فناوری پس انداز است که تاکنون اختراع شده است. اما باید بتوانید بیت کوین را با بیشترین سرعت و کمترین هزینه خرج و ارسال کنید. کارمزد تراکنش‌های زنجیره‌ای هر چه به نظر می‌رسد، شبکه لایتنینگ بهترین راه‌حل برای رسیدگی به این موضوع است.»

صرافی بیت کوین سوئیس، اخیراً PocketBitcoin توییت کرد در پاسخ به کارمزدهای بالاتر و بالاتر در Basechain بیت کوین، این کار لایتنینگ را شروع می کند.

مطالب مرتبط: ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین از 5000 بیت کوین فراتر رفته است

با این حال، با توجه به اینکه LN یک راه حل نسبتا جدید در فضای رمزنگاری است، ممکن است شکست در پرداخت رخ دهد. شبکه به طور ارگانیک در حال رشد و گسترش است، اما نقدینگی بیشتر می‌تواند به مقیاس سریع‌تر شبکه کمک کند. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Bitfinex، وضعیت را روشن کرد:

“گره Bitfinex متصل ترین گره در کل شبکه لایتنینگ است. همچنین بزرگترین گره است و نقدینگی را برای اکثر گره های دیگر فراهم می کند. بنابراین، احتمال شکست بسیار کم است.”

CTO واقع بینانه Bitfinex توییت کرد در پاسخ به هزینه های بالایی که کاربران باید از صرافی های رمزنگاری درخواست کنند تا LN را یکپارچه کنند. Binance و Coinbase در حال راه اندازی هستند، سایر صرافی های اصلی Gemini، KuCoin و ByBit هنوز اعلام نکرده اند یا در مورد پیاده سازی LN صحبت نکرده اند.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Joe Hall

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید