بیت کوین نتوانست متقاعد کند که پایین ترین قیمت 12000 دلار «هنوز محتمل» است

بیت کوین نتوانست متقاعد کند که پایین ترین قیمت 12000 دلار «هنوز محتمل» است


خوش بینی قیمت بیت کوین در بهترین حالت پس از چندین ماه اوج محدود است و معامله گران بیت کوین از بازگشت به پایین ترین سطح کلان می ترسند.

بیت کوین (BTC) ممکن است شاهد بالاترین قیمت ماهانه باشد، اما تعداد کمی از آنها معتقدند که بازار صعودی بازگشته است.

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، با توجه به اینکه BTC/USD نزدیک به 21000 دلار در آستانه بسته شدن هفتگی مهم نگه داشته است، تحلیلگران نگران هستند که روزهای خوب خیلی زود به پایان برسد.

قبل از ادامه روند صعودی، بیت کوین شاهد «رکود» جدیدی خواهد بود

بیت کوین پس از یک هفته رشد سریع دچار اختلاف نظر می شود. در حالی که هشدارهای زیادی در مورد عقب نشینی احتمالی وجود دارد، دیگران در حال حاضر خرس ها را زودتر از موعد تسلی می دهند.

کریس بورنیسک، رئیس سابق بخش ارزهای دیجیتال در ARK Invest می‌گوید: «اکنون خرس‌ها در چرخه معیوب دعا برای کاهش عقب‌نشینی‌ها گرفتار خواهند شد، بدون اینکه متوجه شوند که جزر و مد برای مدتی تغییر کرده است و ما بالا رفته‌ایم. خلاصه شده است.

با این حال، رویکردهای خوش بینانه تر مانند Burniske پیش بینی نمی کند که حرکت صعودی بدون وقفه پس از پایان قطعی آخرین بازار نزولی بیت کوین ادامه یابد.

با آپلود نمودار کلاسیک “Wall Street Cheat Sheet” در آخر هفته، مفسر محبوب Lemon پیش بینی کرد که جفت BTC/USD بیشتر سقوط خواهد کرد.

او گفت: “متاسفم، باید به افکارم پایبند باشم، فکر می کنم اینجا هستیم.” گفت دنبال کنندگان توییتر با استناد به احساسات و قیمت بیت کوین به سمت سطوح کلان حرکت می کنند.

جدول مشروح “ورق تقلب وال استریت”. منبع: لیمو/ توییتر

چنین تئوری با واکنش‌های تحقیرآمیزتری به آخرین افزایش قیمت بیت‌کوین مرتبط است، مانند آنچه که مفسر کریپتو، ایل کاپو، اخیراً آن را به عنوان «یکی از بزرگترین تله‌های گاو نر که تا به حال دیده‌ام» توصیف کرده است.

او در بخشی از پست بعدی خود نوشت: با وجود جهش اخیر، سناریوی نزولی نادیده گرفته نشده است. سریال توییتر در 14 ژانویه

اگر این روزها به سودتان رسیده اید صمیمانه به شما تبریک می گویم، اما به یاد داشته باشید که این زمان بدی برای محافظت از سود نیست.

او به این نتیجه رسید که کاهش 12000 دلاری ماکرو BTC/USD “هنوز محتمل” است.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Il Capo از Crypto/ Twitter

نرخ های تامین مالی هوا را ترساند

با عطف به داده ها، Maartunn، یکی از همکاران پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant، هشدار داد که اصلاح قیمت بیت کوین دیر یا زود ممکن است رخ دهد.

مطالب مرتبط: بیت کوین در سال قبل از آخرین هاوینگ 300 درصد افزایش یافت – آیا سال 2023 متفاوت است؟

در 14 ژانویه، او در یک پست وبلاگ نوشت که نرخ های سرمایه گذاری در پلتفرم های مشتقه به سطوح ناپایدار رسیده است.

او گفت: “نرخ های تامین مالی بیت کوین به بالاترین حد خود در 14 ماه گذشته رسید.”

با شانس مثبت، کسانی که بیت کوین را از دست می دهند، به طور موثر برای انجام این کار هزینه می پردازند، که به این باور گسترده اشاره می کند که قیمت ها همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد. این به نوبه خود می‌تواند باعث سردرگمی عمده در صورت واکنش قیمت بر خلاف توافق شود و در صورت شکسته شدن حمایت، منجر به یک سری انحلال‌ها شود.

مارتون گفت: “روشن است که معامله گران روی قیمت های بالاتر شرط بندی می کنند. با این حال، تجزیه و تحلیل نمودار نرخ های تامین مالی نشان می دهد که ممکن است اینطور نباشد.”

در موارد قبلی که نرخ های سرمایه گذاری به اندازه امروز بالا بود، بیت کوین عقب نشینی را تجربه کرد.

نمودار نرخ های تامین مالی بیت کوین با توضیح. منبع: CryptoQuant

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉