بیت کوین “با باد مخالف” مواجه است زیرا عرضه پول ایالات متحده به بیشترین میزان از دهه 1950 کاهش یافته است


تحقیقات بلومبرگ اینتلیجنس استدلال می کند که شرایط نقدینگی هنوز از ادامه صعود بیت کوین پشتیبانی نمی کند.

بلومبرگ هشدار می‌دهد که بیت‌کوین (BTC) و ارز دیجیتال ممکن است به لطف بانک‌های مرکزی که نقدینگی را محدود نگه می‌دارند، در درازمدت اصلاح شوند.

بلومبرگ اینتلیجنس در جدیدترین تحقیقات خود موضع آرامی را در مورد روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال در سال 2023 اتخاذ کرده است.

بلومبرگ: انتظار ثابت ماندن قیمت بیت کوین ممکن است “غیر معقول” باشد

علیرغم افزایش 70 درصدی بیت کوین در سه ماهه اول، همه را متقاعد نمی کند که به صعود یا حتی حفظ سطوح فعلی در حدود 30000 دلار ادامه دهد.

بلومبرگ اینتلیجنس که به بررسی محیط اقتصاد کلان می پردازد، آخرین موردی بود که به رابطه نزدیک بین عملکرد کریپتو و سطوح نقدینگی بانک مرکزی جهانی اشاره کرد.

با افزایش تورم، بانک‌ها نقدینگی را از اقتصاد جذب می‌کنند و در نتیجه دارایی‌های ریسکی، از جمله ارزهای دیجیتال، سقوط می‌کنند. انقباض کمی فدرال رزرو ایالات متحده (QT) که در اواخر سال 2021 آغاز شد، همزمان با بالاترین رکورد فعلی بیت کوین بود.

با وجود بحران بانکی اخیر، بلومبرگ خاطرنشان می‌کند که کاهش عرضه پول M2 و سپرده‌های بانکی به این معنی است که نقدینگی همچنان در حال کاهش است.

مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کلان در بلومبرگ اینتلیجنس، می‌گوید: «دارایی‌های ریسک معمولاً به دلیل نقدینگی و کاهش عرضه پول ایالات متحده افزایش و کاهش می‌یابند، و سپرده‌های بانکی نشان‌دهنده باد مخالف برای ارزهای دیجیتال است».

ممکن است انتظار اینکه بازار سهام، نفت خام، مس و شاخص بلومبرگ کهکشان کریپتو (BGCI) به جهش‌های اخیر ادامه دهند با معیارهای سال به سال عرضه پول و سپرده‌های بانک‌های تجاری با کاهش حدود 2 درصدی، غیرمنطقی باشد. پایگاه داده ما از سال 1959 بیش از همه.

نگرانی‌ها از آنجایی ایجاد می‌شوند که بیت‌کوین با نبردی برای بازگرداندن مقاومت تاریخی به حمایت مواجه است و گاوها هنوز تغییر عمده‌ای را تحت تأثیر قرار نداده‌اند.

در همین حال، وقتی صحبت از نقدینگی به میان می‌آید، دیگران خاطرنشان کردند که کریپتو اکنون به اقدامات بانک‌های مرکزی غیر از فدرال رزرو پاسخ می‌دهد و چین و ژاپن امسال تزریق نقدینگی را اجرا می‌کنند.

مطالب مرتبط: زمستان کریپتو می تواند بر سلامت عقل سرمایه گذاران تأثیر منفی بگذارد

وی ادامه داد: مهمترین سوال در ابتدای فروردین این است که چه چیزی انقباض نقدینگی را متوقف کرد؟ در همین حال، بلومبرگ ادامه داد.

بسیاری از بانک‌های مرکزی که هنوز در حال انقباض هستند، می‌توانند به کاهش قیمت BGCI اشاره کنند. فکر ما این است که بیت کوین با باد مخالف روبرو خواهد شد، اما در نهایت بیشتر شبیه طلا و اوراق خزانه داری معامله می شود.

دلار آمریکا به بیت کوین گرما می دهد

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، در زمان نوشتن این مقاله در 6 آوریل، BTC/USD در حدود 28100 دلار معامله می‌شد.

مطالب مرتبط: آخرین داده های قیمت بیت کوین به دو برابر شدن بیش از 200000 دلار در سال 2025 اشاره می کند.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

در یک باد مخالف بالقوه کوتاه مدت برای دارایی های ریسکی، شاخص دلار آمریکا (DXY) با زیان های جدیدی روبرو شد و یک معکوس معکوس را کنار گذاشت و به زیر 102 سقوط کرد.

حساب کاربری رمزنگاری محبوب توییتر، Cold Blooded Shiller، که وضعیت را تجزیه و تحلیل کرد، نسبت به نتیجه قیمت بیت کوین به طور آزمایشی خوشبین بود.

جاستین بنت تحلیلگر با این حال محدوده مشخصی را برای DXY مشخص کرد و یک بازگشت را پیش بینی کرد.

همه شعارهای «دلار مرده است» در آستانه خاموش شدن با ذخایر جهانی است.” هشدار داد.

نمودار توضیحی شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: جاستین بنت/ توییتر

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید