ETP های بیت کوین در بورس لندن فعال می شوند


محصولات معامله شده در مبادلات بیت کوین ارائه شده توسط 21Shares و WisdomTree از بین رفته اند زنده در بورس لندن (LSE) که یازدهمین بورس بزرگ جهان از نظر حجم معاملات است، پذیرفته شده است.

پسندیدن گزارش شده توسط U.Todayفهرست آنها هفته گذشته توسط اداره رفتار مالی (FCA)، تنظیم کننده اصلی مالی لندن، چراغ سبز نشان داد.

با این حال، از آنجایی که سرمایه گذاران خرده فروشی نمی توانند این ETP ها را خریداری کنند، بعید است که تقاضای قوی را جذب کنند. FCA نسبت به آسیب احتمالی این محصولات برای خریداران خرده‌فروش ابراز نگرانی کرده است.

مقررات اروپا به دلیل قوانین تنوع، از ارائه وجوه قابل معامله در بورس (ETF) برای یک کالای واحد مانند بیت کوین جلوگیری می کند.

مرتبط با

ETP ارزهای دیجیتال، که سال هاست وجود داشته است، تجربه سرمایه گذاری بسیار مشابهی را به خریداران ارائه می دهد. این محصولات همچنین مدعی ارائه همان سطح شفافیت و حمایت از سرمایه گذار هستند.

تفاوت اصلی این است که ETP ها دارایی پایه را به صورت نوع می پذیرند. این بدان معناست که شرکت کنندگان یا صادرکنندگان مجاز دارایی رمزنگاری شده را با سهام ETP مربوطه مبادله می کنند. برای مقایسه، ETF های بیت کوین مستقر در ایالات متحده، مانند IBIT بلک راک، پول نقد را با سهام ETP مبادله می کنند.

ETP های بیت کوین از 21Shares و WisdomTree نیز در صرافی های آلمان و سوئیس در دسترس هستند.

21Shares اوفلیا اسنایدر اظهار داشت که انگلستان یکی از نقدشونده ترین بازارهای سرمایه در جهان را دارد.

اما تنظیم کننده اصلی مالی بریتانیا همچنان در مورد این بخش محتاط است. او اخیراً از پیشرفت کند خود در تأیید برنامه های رمزنگاری دفاع کرده و ادعا می کند که می خواهد اعتماد را در اولویت قرار دهد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید