تحلیلگران بیت کوین با افزایش محبوبیت هدف 23000 دلاری، افزایش قیمت بیت کوین را شک دارند


این تجزیه و تحلیل هشدار می دهد که با وجود هیجان در اطراف Grayscale، بیت کوین نتوانست قیمت واقعی را بدست آورد و قیمت بیت کوین همچنان ممکن است بیشتر کاهش یابد.

بیت کوین (BTC) پس از افتتاحیه وال استریت در 30 آگوست به سمت 27000 دلار حرکت کرد، زیرا ابر گرد و غبار بر پیروزی قانونی مدیر دارایی دیجیتال Grayscale از بین رفت.

نمودار 1 ساعته BTC/USD. منبع: TradingView

علاقه خریدار BTC کم است

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که نوسانات نزولی در قیمت‌های BTC که از روز قبل از تصمیم مثبت Grayscale علیه تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده آغاز شده بود و منجر به افزایش 7.5 درصدی شد.

بیت کوین توانست قبل از بازگشت به تثبیت پایین تر، به 28143 دلار (تقریبا بالاترین قیمت دو هفته ای) در Bitstamp برسد.

علیرغم بسته شدن شمع روزانه بالای دو میانگین متحرک کلیدی، این شاخص ها هنوز به عنوان حمایت ثابت در روز بازگشت نکرده اند و تحلیلگران برای روز محتاط بودند.

MAC_D، یکی از مشارکت‌کنندگان در پست Quicktake برای پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant، از جمله کسانی بود که اعلام کرد که حرکت Grayscale به دلیل مبادلات مشتقات بوده است.

اگرچه نرخ‌های تامین مالی نسبتاً خنثی بود، اما واضح بود که هیچ علاقه‌ای به خریدار واقعی در بازارهای نقدی وجود ندارد.

او نوشت: «اول از همه، با نگاه کردن به «نسبت تأمین مالی»، این یک مقدار افراطی نیست، بنابراین انتظار نمی رود که باعث اصلاح شدید قیمت شود.

با این حال، زمانی که قیمت بیت کوین دیروز افزایش یافت، دشوار است که ببینیم صرافی نقطه ای منجر به افزایش قیمت می شود. این به این دلیل است که نشان می‌دهد «نسبت حجم معاملات (نقطه‌ای در مقابل مشتقات)» به جای افزایش در حال کاهش است.»

بیت کوین: نمودار نسبت حجم تراکنش (Spot VS. Derivative). منبع: CryptoQuant

داده‌های اضافی نشان داد که حجم تجارت هنوز کمتر از میزانی است که در اوایل سال 2023 مشاهده شد.

MAC_D ادامه داد: “البته، حتی با حجم معاملات کوچک، قیمت ها به طور قابل توجهی تغییر می کنند زیرا نقدینگی کلی در بازار ارزهای دیجیتال کاهش یافته است.”

اما به نظر می رسد که ما باید کمی محتاط باشیم که این تجمع منجر به یک تجمع دراماتیک خواهد شد.»

بیت کوین: نمودار حجم تراکنش (نقاط در مقابل مشتق). منبع: CryptoQuant

“شباهت های زیادی” به قیمت بالای بیت کوین در تمام دوران

تاجر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital در مورد چشم انداز بلندمدت به همان اندازه محافظه کار بود.

مرتبط: «تخفیف» بیت کوین GBTC ممکن است تا سال 2024 با افزایش 17 درصدی قیمت سهام از بین برود.

در آخرین به‌روزرسانی یوتیوب، Rekt Capital پیشنهاد کرد که جفت BTC/USD می‌تواند حرکتی تقلیدی نزدیک به بالاترین رکورد سال 2021 داشته باشد.

در حالی که در حال حاضر اوج قیمت بیت کوین جدیدی پیش بینی نمی شود، اما اوج های اخیر حدود 31000 دلار در نمودار هفتگی و کاهش متعاقب آن یادآور عملکرد بیت کوین در ورود به بازار نزولی سال 2022 است.

او هشدار داد: «ما شباهت‌های زیادی بین دوبله ۲۰۲۱ و آنچه در حال حاضر می‌بینیم می‌بینیم.

اگر شباهت‌ها ظاهر شود و BTC/USD یک فراکتال کامل تولید کند، می‌تواند از حمایت 26000 دلاری به مقاومت حرکت کند و افت بیشتری را آغاز کند.

Rekt Capital تکرار کرد: “در حال حاضر ما شاهد بسیاری از علائم هستیم که در همه اینها نقش دارند.”

نمودار عنوان BTC/USD (نمایش). منبع: Rekt Capital/YouTube

پیش از این، کوین تلگراف اهداف احتمالی را برای پایین ترین قیمت بیت کوین گزارش کرده بود، جایی که 23000 دلار اهمیت فزاینده ای دارد.

Rekt Capital همچنین 23000 دلار را به عنوان یک سطح مهم در مقایسه با ساختار پایین بازار خرسی 2022 (الگوی معکوس سر و شانه) نشان داد.

او افزود: «این سطحی است که می‌توانیم شاهد بهبود قیمت‌ها باشیم».

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید