سقوط بیت کوین به زیر 27000 دلار باعث انحلال 100 میلیون دلار می شود – پس چرا معامله گران مارجین نزولی به نظر نمی رسند؟


قیمت بیت کوین به زیر سطح حمایت 55 روزه 27000 دلار می رسد، اما مقاومت بازار آتی نشان دهنده بهبودی به سمت 28000 دلار است.

قیمت بیت کوین (BTC) در 12 می به زیر سطح حمایت 55 روزه 27000 دلاری خود کاهش یافت. در نتیجه، اصلاح 7 درصدی دو روزه به 26155 دلار منجر به انحلال 100 میلیون دلار از قراردادهای آتی طولانی BTC شد.

با این حال، حاشیه بیت کوین و بازارهای آتی در طول نزول قدرت خود را نشان دادند و امید برای بهبودی تا 28000 دلار را تقویت کردند.

فشار نظارتی، نیش قوی تر دلار آمریکا

عدم قطعیت حقوقی در ایالات متحده پس از دریافت احضاریه دیگری توسط ماینر بیت کوین Marathon Digital به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این شرکت معدنی که به صورت عمومی معامله می شود، در 10 می به سرمایه گذاران اطلاع داد که احضاریه ای از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد اینکه آیا قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض کرده است یا خیر، از جمله با استفاده از معاملات با اشخاص مرتبط.

همچنین خطر اضافی 627,522 بیت کوینی که توسط Grayscale GBTC Trust Fund نگهداری می شود، وجود دارد که بیش از یک سال است که با تخفیف سنگین معامله می شود، زیرا شرکت هلدینگ Grayscale در گروه ارز دیجیتال (DCG) با برخی از شرکت های تابعه ورشکسته مبارزه می کند. شرکت بازرگانی و وام‌دهی ارزهای دیجیتال DCG، جنسیس کپیتال، در ماه ژانویه برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 درخواست داد.

جنسیس کپیتال علیرغم داشتن ساختارهای شرکتی جداگانه، “تعهدات بین شرکتی” با شرکت هلدینگ DCG داشت، بنابراین عواقب مدیریت وجوه Grayscale ناشناخته است. علاوه بر این، گزارش شده است که این گروه تقریباً 900 میلیون دلار به مشتریان جمینی بدهکار است و کمیسیون SEC ایالات متحده جنسیس و جمینی را در ژانویه متهم کرد.

اصلاح 7.2 درصدی بیت کوین در حالی رخ داد که شاخص قدرت دلار (DXY) که واحد پول ایالات متحده را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، قدرت نشان داد. این اندیکاتور در 8 می به 101 رسید و به پایین ترین حد در 12 ماه گذشته نزدیک شد. این نشانه آن است که اعتماد به توانایی دولت برای مهار تورم در حالی که می تواند سقف بدهی خود را افزایش دهد در حال کاهش است.

از لحاظ تاریخی، یک همبستگی معکوس بین شاخص DXY و دارایی های پرخطر مانند بیت کوین وجود داشته است، با توجه به اینکه دلار ضعیف تر تمایل به افزایش تقاضا برای ذخیره ارزش جایگزین و دارایی های کمیاب دارد.

بیایید به معیارهای مشتقات نگاهی بیندازیم تا بهتر درک کنیم که معامله‌گران حرفه‌ای چگونه در محیط فعلی بازار قرار می‌گیرند.

معامله گران بازار حاشیه بیت کوین اندکی خوش بین نیستند

بازارهای مارجین بینشی را در مورد نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای ارائه می دهند زیرا به سرمایه گذاران اجازه می دهند برای تقویت موقعیت خود ارزهای رمزنگاری شده را قرض بگیرند.

به عنوان مثال، OKX یک نشانگر مارجین وام بر اساس نسبت stablecoin/BTC ارائه می‌کند. معامله گران می توانند با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین، ریسک خود را افزایش دهند. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین فقط می توانند روی کاهش قیمت ارز دیجیتال شرط بندی کنند.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نرخ وام حاشیه برای معامله گران OKX بین 8 تا 11 می کاهش یافته است. با این حال، با توجه به اینکه این معامله گران همچنان استراتژی های صعودی را ترجیح می دهند، در حال حاضر تقاضای استیبل کوین (طولانی) 100 درصد از تقاضای بیت کوین (کوتاه) فراتر می رود. 18 برابر یک عامل – که سالم است.

مرتبط با: تگزاس به اضافه کردن رمزارز به منشور حقوق ایالت رای داد

هیچ نشانه ای از فروش وحشت پس از کاهش قیمت بیت کوین وجود ندارد

برای حذف اثرات خارجی که ممکن است فقط بر بازارهای حاشیه تاثیر گذاشته باشد، معامله گران باید معیارهای بلند مدت را تحلیل کنند. این معیار داده‌ها را از موقعیت‌های مشتریان مبادله در قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه جمع‌آوری می‌کند، بنابراین بینش بهتری در مورد نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

ممکن است گاه به گاه تفاوت های روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود داشته باشد، بنابراین خوانندگان باید به جای اعداد مطلق مراقب تغییرات باشند.

معامله گران برتر مبادلات بیت کوین نسبت بلند مدت کوتاه. منبع: شیشه سکه

با توجه به اندیکاتور لانگ-شورت، اگرچه بیت کوین به زیر سطح حمایت ۲۸۰۰۰ دلاری سقوط کرد، معامله گران حرفه ای با استفاده از قراردادهای آتی، سود بلند مدت خود را افزایش دادند.

نسبت بلند مدت در صرافی OKX از 0.92 در 8 می به 1.01 در 12 می افزایش یافت. در همین حال، در بایننس، نسبت طولانی به کوتاه در 1.13 ثابت شده است، که نشان می دهد هیچ متقاطع نزولی از سوی نهنگ ها و سازندگان بازار وجود ندارد.

بنابراین، با وجود کاهش 12 درصدی قیمت از 29865 دلار در 6 می، معامله گرانی که از قراردادهای مارجین و آتی استفاده می کنند، از موضع صعودی خود دست برنداشته اند. این حرکت نشان دهنده اطمینان است که بیت کوین به جای تسلیم شدن در سطح حمایت بعدی نزدیک به 24500 دلار، به احتمال زیاد 28000 دلار را به دست خواهد آورد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید