بانک ژاپن لیروی جنکینز دلار را یکسان کرد و بیت کوین از 16000 دلار گذشت

بانک ژاپن لیروی جنکینز دلار را یکسان کرد و بیت کوین از 16000 دلار گذشت


قیمت بیت کوین با کاهش DXY کاهش کوتاه مدت را می بیند، اما تحلیلگران بیت کوین هشدار می دهند که حرکت ژاپن به معنای قتل عام برای بازارهای جهانی است.

بیت کوین (BTC) از پایین ترین سطح خود در 20 دسامبر بازگشت، زیرا بانک مرکزی ژاپن باعث هرج و مرج در بازارهای مالی جهانی شد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

تحلیلگر سیاست BoJ را به FTX تشبیه می کند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که جفت BTC/USD پس از کاهش بیش از 3 درصدی در 19 دسامبر به 17000 دلار بازگشته است.

بزرگترین ارز دیجیتال از ضعف ناگهانی دلار آمریکا به دنبال تغییر سیاست غیرمنتظره توسط بانک ژاپن (BoJ) استفاده کرده است.

ژاپن که برای مدت طولانی در یک محیط تورم‌زدایی با نرخ‌های بهره بسیار پایین قرار داشت، با برداشتن سقف بازده اوراق قرضه توسط سیاست‌گذاران، با تغییر بزرگی از خواب بیدار شد. ین بلافاصله در برابر دلار افزایش یافت، در حالی که نیکی ژاپن کاهش یافت.

با وجود مزایای کوتاه مدت برای BTC/USD، تحلیلگران بیت کوین واکنش نشان دادند.

آنها گفتند که ژاپن که به نظر می رسد در تلاش برای مهار تورم از ایالات متحده پیروی می کند، قوطی کرمی را آزاد کرده است که بعداً ظاهر می شود.

آرتور هیز، مدیر عامل سابق صرافی BitMEX گفت: «این همان چیزی است که وقتی شما به طور مصنوعی بازار آزاد را غافلگیر می کنید، اتفاق می افتد. توییت کرداحتمالاً قصد دارد به جای «سورپرایز» بنویسد «سرکوب».

“لعنت به شما. وقتی نقدینگی دلار در سه ماهه اول 23 کاهش پیدا کرد، انتظار داشته باشید بازدهی 10 ساله JGB با سقف بازدهی 0.50% معامله شود. Yachtzee.”

هیز قبلاً در مورد عملکرد بانک‌های مرکزی در کنترل منحنی بازده (YCC) نوشته بود و در آن زمان گفته بود که به محض شروع، برگشت‌ناپذیر است.

آ پست های بیشتر در همین حال، تمرکز بر روی دارایی های BOJ از اوراق قرضه ژاپن بود که اکنون بیش از 50 درصد است. او گفت این سناریو یادآور روزهای پایانی صرافی منحل شده FTX است.

هیز نوشت: «به نظر می‌رسد که BoJ از[مدیر عامل سابق FTX، سم بانکمن-فرید]یاد می‌گیرد.

وقتی بیش از 50 درصد از بازار را در اختیار دارید، آیا اکنون بازار است؟ $FTT = $JGB.”

نمودار بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن. منبع: TradingView

مارتی بنت، بنیانگذار شرکت رسانه‌های دیجیتال TFTC، در ارزیابی‌هایش از BoJ، پاسخ‌های دیگر را نیز صریح نبود. مقایسه جنبشی که “لیروی جنکینز را به سیستم مالی جهانی سوق داد”.

کریستین اچ کوپر، مدیر پورتفولیو در بخشی از سخنان خود گفت: «یک تغییر کوچک سیاست پیامدهای بزرگی دارد که ممکن است هفته ها طول بکشد تا تحقق یابد. اضافی.

BoJ آخرین نقطه نگهداری کم بازده بود و اکنون در حال تغییر است. نسبت ها افزایش یافت، سهام (هفته ها) کاهش یافت، + هرج و مرج.

دلار آمریکا با «طوفان عالی» روبرو شد

داستان ژاپن به روایتی آتشین در مورد قدرت دلار دامن زده است که در اوایل دسامبر به پایین ترین حد خود در شش ماه گذشته رسید.

حساب محبوب تحلیلی Tedtalksmacro می گوید: “طوفان عالی برای یک نشست DXY” خلاصه شده است.

مطالب مرتبط: تحلیلگر، اگر بیت کوین از سطح کلیدی خودداری کند، قیمت بیت کوین طی هفته ها با 20 درصد کاهش روبرو خواهد شد

بنابراین، شاخص دلار آمریکا (DXY) به پایین‌ترین حد روزانه به زیر 104 سقوط کرد و از هرگونه تلاش برای بهبود پایدار در بازه‌های زمانی درون روز صرف نظر کرد.

“بانک های مرکزی بزرگ در حال حاضر در تلاش هستند تا با فدرال رزرو، از جمله بدترین -> بانک ژاپن، عقب بیفتند. رقابت برای مهار تورم در خارج از ایالات متحده آغاز شده است و به نظر می رسد ایالات متحده قبلاً این کار را انجام داده است.”

نمودار شمعی 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉