سقوط بیت کوین به زیر 17000 دلار به عنوان «احمقانه ترین شایعات» مبنی بر کاهش قیمت بیت کوین بایننس


معامله گران بیت کوین نسبت به “FUD” که باعث اقدام بسیار نزولی قیمت بیت کوین بایننس شد، محتاط هستند.

بیت کوین (BTC) در 16 دسامبر به زیر 17000 دلار سقوط کرد زیرا معامله گران نسبت به واکنش بیش از حد به “FUD” مربوط به صرافی Binance و دیگران هشدار دادند.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

Binance “FUD” به حرکت های BTC نزولی کمک می کند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView به دنبال BTC/USD بودند که در Bitstamp به پایین‌ترین سطح چند روزه 16928 دلاری سقوط کردند.

این جفت به لطف آخرین داده‌های اقتصاد کلان و به‌روزرسانی سیاست‌های ایالات متحده، روند کامل خود را به بالاترین سطح یک ماهه رساند.

در میان نگرانی‌های جاری در مورد پرداخت بدهی بزرگ‌ترین صرافی جهانی، بایننس، احساسات بازار نشان داد که آنچه معامله‌گران ادعا می‌کردند یک مورد واضح از تردید بود.

شواهدی که آنها پیشنهاد کردند به نفع خرس ها جمع نشد.

Michaël van de Poppe، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، می گوید: «این به معنای واقعی کلمه وحشیانه ترین شایعات و FUD است که در مورد هر کسی در تجارت صرافی کریپتو منتشر می شود. توییت کرد در روز

پست دیگری در مورد اینکه این بازیکنان چه کسانی هستند گسترش یافته است:

“به نظر می رسد که توافق بر این است که Tether، Binance و DCG سقوط خواهند کرد. به طور بالقوه حتی مایکل سیلر. تمیز است، متوجه شدم.»

تاجر و تحلیلگر همکار کریپتو اد به همان اندازه شک و تردید داشتند و به کاهش تقلید بیت کوین مطابق با سهام ایالات متحده در روز قبل اشاره کردند.

جالب است که می‌بینیم همه ناگهان به این میزان پایین می‌روند، انگار که خیلی ضعیف عمل می‌کنند. SPX دقیقاً همان کار را انجام می دهد، شاید حتی ضعیف تر. گفت دنبال کنندگان این سوال را مطرح می کنند که آیا “Binance fud” واقعاً نقشی دارد یا خیر.

نمودار تغییرات BTC/USD و S&P 500% منبع: TradingView

تحقیق: بایننس داده‌های ذخیره‌سازی «معنی دارد»

در همین حال، هنگام بررسی بیانیه اثبات رزرو قبلی بایننس، پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant به طور مشابه شواهد کمی از تقلب پیدا کرد.

مطالب مرتبط: چرا امروز بازار کریپتو سقوط کرد؟

«برای ارزیابی اطلاعات موجود در گزارش اثبات ذخایر بایننس، بدهی‌های بایننس در این گزارش را با داده‌های متریک زنجیره‌ای که در CryptoQuant برای ذخایر بیت‌کوین بایننس (تخمین ما از سپرده‌های مشتریان بایننس) داریم، مقایسه کردیم.» در یک پست وبلاگ توضیح داده شده است.

ما متوجه شدیم که تعهدات بیان شده توسط Binance کاملاً مشابه ارزیابی ما (99٪) است.

او افزود که داده‌هایی که بایننس در مورد بدهی‌های خود ارائه می‌کند، منطقی است.

با این حال، هیچ اطمینانی برای تثبیت قیمت بیت کوین در طول روز کافی نبود، زیرا در زمان نگارش مقاله، 17000 دلار به سختی حفظ شده بود.

معامله گر محبوب کریپتو تونی بنابراین اعلام کرد در میان پیش بینی های ادامه دار از پایین ترین سطح چرخه 12,000 دلار یا کمتر، ورود “موج بعدی پایین برای خرس ها”.

دوست معامله گر Elizy گفت: “BTC همانطور که انتظار می رود … اگر برای مدت طولانی بالای 16900 تثبیت کنیم … فعلا صبور خواهم بود.” نوشت در آپدیت جدید

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید