داده های مشتقات بیت کوین نشان می دهد که افزایش قیمت بیت کوین به بالای 18000 دلار آسان نخواهد بود

داده های مشتقات بیت کوین نشان می دهد که افزایش قیمت بیت کوین به بالای 18000 دلار آسان نخواهد بود


حق بیمه آتی بیت کوین همچنان یک موضوع نگران کننده است، اما به نظر می رسد معامله گران شروع به قیمت گذاری ریسک های مشابه بالا و پایین کرده اند.

معامله گران ممکن است از اینکه قیمت بیت کوین به بالای 17400 دلار رسیده است خوشحال باشند، اما از آخرین باری که بیت کوین (BTC) مقاومت 17250 دلاری را شکست، بیست و هفت روز طولانی می گذرد.

در 13 دسامبر، پس از دو هفته حرکت جانبی، بیت کوین با افزایش 6.5 درصدی به 18000 دلار رسید و اگرچه حرکت فعلی هنوز قوی نیست، معامله گران معتقدند که آزمون مجدد مقاومت 18250 دلاری امکان پذیر است.

شاخص قیمت 12 ساعته بیت کوین، دلار آمریکا. منبع: TradingView

با شروع هفته، شاخص S&P 500 در 9 ژانویه به بالاترین حد بیست و شش روزه رسید. داده‌های ضعیف اقتصادی پیش از این به انتظارات سرمایه‌گذاران مبنی بر اینکه فدرال رزرو آمریکا (FED) و نرخ‌های بهره در 2 ژانویه آهسته‌تر افزایش خواهند یافت، افزایش داده بود. 12 گزارش شاخص مصرف کننده (CPI) می تواند به این انتظار اعتماد کند.

در 6 ژانویه، داده‌های خرده‌فروشی آلمان 5.9 درصد کاهش سالانه در ماه نوامبر را نشان داد. در ایالات متحده، فعالیت های اقتصادی در بخش خدمات در دسامبر پس از 30 ماه رشد متوالی کاهش یافت. قرائت PMI خدمات 49.6 درصد بود و قرائت های زیر 50 درصد معمولاً نشان دهنده تضعیف اقتصاد است.

سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر اعلام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در 12 ژانویه هستند، که به احتمال زیاد خطرات را در مورد افزایش 0.25٪ یا 0.50٪ نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اوایل فوریه تعیین می کند. اقتصاددانان انتظار دارند که تورم در ماه دسامبر 6.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد، بنابراین CPI ضعیف تر از اجماع می تواند عملکرد بازارها را بیشتر تقویت کند.

با این حال، اثرات یک بازار نزولی یک ساله همچنان باقی است، زیرا گزارش شده است که مدیر دارایی دیجیتال Osprey Funds اکثر کارکنان خود را در نیمه دوم سال 2022 اخراج کرد. این شرکت سرمایه گذاری محصولات رمزنگاری را برای حساب های کارگزاری سرمایه گذاران معتبر ارائه می دهد: یک اعتماد.

تحلیلگران باید روی مشتقات بیت کوین تمرکز کنند تا ببینند آیا اقدام مثبت اخیر قیمت در نهایت باعث مثبت شدن احساسات معامله گران ارزهای دیجیتال شده است یا خیر.

حق بیمه آتی نشان می دهد که احساسات به آرامی در حال بهبود است

معامله گران خرده فروشی اغلب از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت با بازارهای نقدی اجتناب می کنند. در همین حال، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا آنها از نوسانات نرخ های تامین مالی در یک قرارداد آتی دائمی جلوگیری می کنند.

حق بیمه سالانه دو ماهه باید بین +4٪ و +8٪ در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. بنابراین، زمانی که معاملات آتی زیر چنین محدوده‌ای معامله می‌شوند، نشان‌دهنده عدم اعتماد به خریداران اهرمی است – معمولاً یک شاخص نزولی.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا حرکت مثبت پرمیوم آتی بیت کوین را نشان می دهد که از کاهش 3 درصدی در 30 دسامبر به 1 درصد مثبت فعلی رسیده است. اگرچه هنوز در قلمرو خنثی نزولی قرار دارد، اما نشان دهنده بدبینی کمتری نسبت به 13 دسامبر قبل از افزایش قیمت بیت کوین به 18000 دلار است. با این حال، تقاضا برای اهرم 17000 دلاری در متریک ترسناک است.

قبل از نتیجه گیری سریع، معامله گران باید بازارهای اختیار بیت کوین را نیز تجزیه و تحلیل کنند تا اثرات خارجی ذاتی ابزار آتی را رد کنند.

الان رای بدهید!

گزینه ها ریسک های مشابه را بالا و پایین می کنند

انحراف دلتا 25% زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت صعودی یا نزولی بیش از حد هزینه می پردازند، نشانه تعیین کننده ای است.

در بازارهای نزولی، معامله گران آپشن نرخ های بالاتری را برای کاهش قیمت در نظر می گیرند که باعث می شود شاخص چولگی به بالای 10 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند که شاخص چولگی را به زیر 10-% بکشند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

گزینه های 60 روزه بیت کوین 25% انحراف: منبع: Laevitas.ch

انحراف دلتا در 9 ژانویه به 8% رسید، که نشان می دهد معامله گران آپشن با ریسک های صعودی و نزولی مشابه قیمت گذاری می کنند. مهمتر از آن، سطح فعلی پایین ترین سطح از 8 نوامبر 2022 یا رونق بازار سهام FTX است.

حتی اگر تمایلی به موقعیت های خرید اهرمی با استفاده از معاملات آتی بیت کوین وجود نداشته باشد، نهنگ ها و سازندگان بازار با تبدیل شدن به پشتیبانی 17000 دلاری راحت تر می شوند.

اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر افزایش قیمت به 18250 دلار وجود ندارد، اما طبق داده های مشتقات، حداقل معامله گران ریسک گریز کمتری دارند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉