داده های مشتقات بیت کوین نشان می دهد که گاوها برای افزایش بیشتر قیمت بیت کوین در موقعیت هستند


قیمت بیت کوین همچنان قدرت را نشان می دهد و داده های مشتقات نشان می دهد که گاوها قصد دارند بیت کوین را بالاتر ببرند.

قیمت بیت کوین (BTC) حمایت 30000 دلاری را حفظ کرد زیرا داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) منتشر شده در 12 آوریل کمتر از حد انتظار بود. نرخ تورم رسمی در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزایش یافته است که اندکی کمتر از حد اجماع 5.1 درصد است. . این پایین ترین میزان از می 2021 بود، اما همچنان به طور قابل توجهی بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو بود.

داده ها نشان می دهد که تورم دیگر نیروی محرکه افزایش بیت کوین نیست و تمرکز سرمایه گذاران از تاثیر فشار تورمی به ریسک های رکود بالقوه پس از بحران بانکی نشان داد که سیستم مالی به دنبال افزایش دوازده ماهه نرخ بهره فدرال رزرو چقدر شکننده بوده است. نرخ ها از 0.10٪ تا 4.85٪ متغیر است.

به غیر از ورشکستگی بانک سیلیکون ولی و فروش Credit Suisse تحت حمایت دولت به UBS، علائم هشدار دهنده کمی از رکود اقتصاد کلان ظاهر شده است.

آخرین داده های شاخص مدیران خرید ISM به پایین ترین سطح خود از ماه می 2020 رسیده است که نشان دهنده انقباض اقتصادی است. بر اساس اسناد فدرال رزرو منتشر شده در 12 آوریل، عواقب بحران بانکی ایالات متحده احتمالاً اقتصاد را در اواخر سال جاری به سمت “رکود خفیف” سوق خواهد داد. به دلیل بحران، برخی پیش بینی کردند که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را به تاخیر می اندازد، اما مقامات توافق کردند که تلاش بیشتری برای مهار تورم لازم است.

بر اساس گزارش مودیز آنالیتیکس، قیمت املاک تجاری در ماه فوریه 1.6 درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش از زمان بحران مالی سال 2008 است. علاوه بر این، نرخ خالی دفاتر ملی به 16.5٪ رسیده است که نشان دهنده جدی بودن چالش های اقتصادی است که مشاغل در حال حاضر با آن روبرو هستند.

دلیل افزایش 50 درصدی بیت کوین بین 11 مارس و 11 آوریل هر چه باشد، از جمله بیانیه ولز SEC علیه کوین بیس در 22 مارس و شکایت CFTC علیه Binance و مدیر عامل آن Changpeng Zhao در 27 مارس. این نشان دهنده مقاومت در برابر FUD است. بیت کوین با حفظ حمایت 30000 دلاری نشان می دهد که حرکت مثبت می تواند ادامه یابد حتی اگر تورم بالای 5 درصد باقی بماند.

گاوها برای انقضای هفتگی گزینه های BTC موقعیت بهتری دارند

همه از این رالی حمایت نمی کنند، به خصوص معامله گرانی که با استفاده از گزینه های بیت کوین شرط بندی می کنند. سود باز در 14 آوریل برای تاریخ انقضای گزینه های BTC 950 میلیون دلار با 490 میلیون دلار گزینه تماس (خرید) و 460 میلیون دلار گزینه فروش (فروش) است. خرس‌ها غافلگیر شدند و کمتر از 7 درصد از شرط‌هایشان بیش از 29000 دلار بود.

کل بهره باز گزینه های بیت کوین برای 14 آوریل. منبع: CoinGlass

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار خرید (خرید) و فروش (فروش) که در تاریخ 14 آوریل اعمال می شود بسته به قیمت منقضی متفاوت است. عدم تعادل به نفع هر دو طرف باعث ایجاد سود نظری می شود:

  • بین 28000 تا 29000 دلار: 2600 تماس و 1800 تماس. نتیجه خالص بین گزینه های فراخوانی و قراردادی متعادل است.
  • بین 29000 تا 30000 دلار: 500 فروش در مقابل 6700 تماس. نتیجه خالص از ابزارهای خرید (خرید) 110 میلیون دلار پشتیبانی می کند.
  • بین 30000 تا 30500 دلار: 200 فروش در مقابل 8500 تماس. گاوها مزیت خود را به 250 میلیون دلار افزایش می دهند.
  • بین 30500 تا 31500 دلار: 100 فروش در مقابل 11300 تماس. مزیت گاوها به 350 میلیون دلار می رسد.

این تخمین تقریبی فقط گزینه‌های خرید را در شرط‌های صعودی در نظر می‌گیرد و گزینه‌های قرار دادن در معاملات خنثی تا نزولی را در نظر می‌گیرد. با این حال، این ساده سازی بیش از حد استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را حذف می کند. به عنوان مثال، یک معامله گر می تواند به طور موثری با فروش یک گزینه فروش، در معرض دید مثبت بیت کوین بالاتر از قیمت معین قرار بگیرد، اما پیش بینی این اثر دشوار است.

مرتبط با: داده‌های PPI سازگار با بیت‌کوین در حالی که قیمت اتر برای ۲ هزار دلار می‌جنگد، گاوها را تقویت می‌کند

خرس‌ها بعید است وضعیت خود را تغییر دهند

انتظار می رود که گاوها بیت کوین را تا ساعت 8:00 UTC در 14 آوریل به بالای 30500 دلار برسانند و 100 میلیون دلار سود اضافی کسب کنند. از سوی دیگر، خرس ها باید قیمت بیت کوین را به زیر 29000 دلار برسانند تا ترازو متعادل شود. با این حال، خرس‌ها اخیراً متحمل ضررهای قابل توجهی شده‌اند، زیرا قراردادهای کوتاه آتی BTC بین 9 آوریل و 11 آوریل به اجبار منحل شدند.

از آنجایی که محتمل ترین سناریو به نفع گاوهای بیت کوین است، به احتمال زیاد از سود آنها برای تقویت حمایت 30000 دلاری استفاده می شود. خرس‌ها ممکن است زخم‌های خود را لیس بزنند و منتظر اقدامات بیشتر از سوی تنظیم‌کننده‌ها باشند، زیرا سناریوی کلان اقتصادی در حال حاضر برای دارایی‌های محدود عرضه صعودی است.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *