با رسیدن قیمت بیت کوین به 21000 دلار، احساسات انبوه بیت کوین به بالاترین حد خود در چند ماه گذشته رسید

با رسیدن قیمت بیت کوین به 21000 دلار، احساسات انبوه بیت کوین به بالاترین حد خود در چند ماه گذشته رسید


احساسات صعودی بازار که توسط بهبود قیمت پشتیبانی می شود، به بسیاری از تحلیلگران نیز اجازه داده است تا باور کنند که قیمت بیت کوین در حال پایین آمدن است.

قیمت بیت کوین (BTC) در هفته سوم ژانویه به بالاترین حد چهار ماهه خود به بالای 21000 دلار رسید و امید معامله گران را تجدید کرد. بازار بیشترین خوش بینی سرمایه گذاران را از ماه جولای به دلیل بهبود قیمت BTC در ژانویه مشاهده کرد.

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال Santiment، احساسات تراکنش به بالاترین سطح شش ماهه و دومین افزایش تمایلات صعودی در 14 ماه گذشته رسیده است. داده ها نشان می دهد که معامله گران افزایش قیمت بیت کوین را به عنوان سیگنالی از شکست احتمالی بزرگتر در آینده نزدیک در نظر می گیرند.

اصطلاح «احساس جمعی/سرمایه‌گذار» بیان می‌کند که سرمایه‌گذاران به طور کلی در مورد یک دارایی یا بازار مالی خاص چه احساسی دارند. این حالت یا روند یک بازار یا روانشناسی شرکت کنندگان در آن را بیان می کند که با تغییرات قیمت دارایی مبادله شده و فعالیت در آن بازار بیان می شود.

احساسات اجتماعی وزن دار بیت کوین منبع: Santiment

نمودار بالا سه افزایش عمده در تمایل سرمایه گذاران را از سال 2021 نشان می دهد. اولین افزایش عمده در احساسات در نوامبر 2021 اتفاق افتاد، پس از آن قیمت BTC به بالاترین حد خود یعنی 68789 دلار رسید. دومین جهش بزرگ در ژوئیه 2022 در بحبوحه نشانه هایی از کاهش احتمالی تورم توسط فدرال رزرو و به دنبال آن یک افزایش جزئی قیمت اتفاق افتاد. معامله گران افت را با 19000 دلار خریدند، اگرچه افزایش قیمت پس از افزایش احساسات جمعیت در جولای سال گذشته به دلیل احساسات نزولی کلی قابل توجه نبود.

مطالب مرتبط: افزایش قیمت بیت کوین به بیش از 21000 دلار، تحلیلگران را پیشرو می کند تا بررسی کنند که قیمت بیت کوین ممکن است به کجا برسد.

آخرین افزایش در احساسات جمعیت پس از یک زمستان طولانی در سال 2022 رخ داد. تحلیلگران بازار معتقدند که بهبود قیمت بیت کوین می تواند نشانه ای از پایین بودن بازار باشد. به گفته تحلیلگر مستقل بازار HornHairs، زمان پایین به بالا و از بالا به پایین به ترتیب در 152 هفته و 52 هفته از سال 2015 ثابت بوده است.

هنگام بررسی رفتار بلندمدت قیمت بیت کوین، سطوح بالا و پایین چرخه های قبلی به طرز شگفت آوری شبیه به هم هستند. جالب تر این است که چرخه 2020-2021 به نظر می رسد روند مشابهی را دنبال کند.
نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉