بیت کوین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را اصلاح می کند، اما گاوها برای انقضای گزینه های 1.2 میلیارد دلاری روز جمعه آماده می شوند


قیمت BTC با افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو کاهش یافت، اما بهبود داده های بازار مسکن و داده های گزینه های بیت کوین نشان می دهد که گاوها برای پایان این هفته آماده هستند.

افزایش 17.5 درصدی بیت کوین (BTC) از 16 مارس تا 22 مارس، معامله گران گزینه هایی را که روی سطوح قیمتی زیر 26000 دلار شرط بندی می کردند، شگفت زده کرد. این حرکت توسط سرمایه گذارانی انجام شد که به دنبال حمایت در برابر تورم مداوم و بحران جاری بانکی بودند.

گاوهای بیت کوین به اثرات منفی نرخ های بهره نزدیک به صفر بین آوریل 2020 و آوریل 2022 توجه زیادی دارند و برخی از این اطلاعات برای سود بردن از 1.2 میلیارد دلار گزینه های بیت کوین منقضی شده در 24 مارس استفاده کرده اند.

تورم مقاوم و بازارهای نوظهور مسکن

بر اساس شاخص رسمی قیمت مصرف کننده (CPI) که در 22 مارس اعلام شد، تورم در بریتانیا در ماه فوریه به طور غیرمنتظره ای به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی به 10.4 درصد افزایش یافت. این نتیجه احتمالاً بانک انگلستان را وادار می کند تا در 23 مارس نرخ بهره را افزایش دهد و در نتیجه احتمال رکود اقتصادی را افزایش دهد. هزینه بیشتر سرمایه برای مشاغل و خانواده ها مضر است، اما تنها راه جلوگیری از افزایش قیمت مصرف کننده است.

در همین حال، فروش خانه های موجود در ایالات متحده در ماه فوریه پس از اولین کاهش قیمت سالانه در بیش از یک دهه، 14.5 درصد افزایش یافت. ارقام منتشر شده در 21 مارس نشان دهنده کاهش نرخ وام مسکن با افزایش تقاضا برای اوراق قرضه دولتی است. همچنین افزایش فروش حاکی از رسیدن بازار مسکن به کف قیمتی است.

از آنجایی که دولت ها مجبور به تزریق سرمایه برای جلوگیری از آلوده شدن بخش بانکی شدند، سرمایه گذاران دیوانه وار به دنبال محافظت در برابر کاهش ارزش پولی بودند. به عنوان مثال، بازده اوراق قرضه 5 ساله ایالات متحده از 4.34 درصد در 8 مارس به 3.6 درصد در 22 مارس کاهش یافت که نشان دهنده افزایش تقاضا برای ابزارهای با درآمد ثابت است.

آیا دنیای جدید جهانی است که در آن قیمت تمام دارایی ها در حال افزایش است؟

حتی در شرایطی که S&P 500 دوباره 4000 امتیاز را به دست آورد، قیمت های مصرف کننده همچنان در حال افزایش است. تقاضای بازار مسکن در حال رشد است و طلا در سال 2023 7.8 درصد افزایش یافت. هر دارایی که فرصتی برای سود بردن از تورم داشته باشد در حال افزایش است که نشانه ای از کاهش ارزش پول فیات است.

این اقدام با سناریوی کلان اقتصادی که در آن بانک‌ها به کمک‌های اضطراری نیاز دارند و شرکت‌های بزرگ مجبور به اخراج هزاران کارمند خود به دلیل کاهش چشم‌انداز فروش، ناسازگار است. بنابراین، برخی از سودهای اخیر بیت کوین به 28000 دلار به دلیل تضعیف دلار آمریکا است.

اگر ترس از رکود همچنان بر بازارهای ریسک تأثیر منفی بگذارد، بیت کوین ممکن است برای حفظ سطوح قیمت لازم برای کسب درآمد 380 میلیون دلاری یا بیشتر تا 24 مارس، زمانی که گزینه های هفتگی منقضی می شود، تلاش کند.

داده ها همچنین نشان می دهد که خرس ها غافلگیر شدند زیرا بیت کوین از 26000 دلار گذشت.

انقضای هفتگی گزینه های بیت کوین 1.2 میلیارد دلار سود باز دارد، اما رقم واقعی کمتر خواهد بود زیرا خرس ها روی معامله بیت کوین زیر 26000 دلار تمرکز کرده اند.

کل بهره باز گزینه های بیت کوین برای 24 مارس. منبع: CoinGlass

نسبت خرید به فروش 1.17 منعکس کننده تفاوت بهره باز بین 675 میلیون دلار اختیار خرید (تماس) و 575 میلیون دلار اختیار خرید (فروش) است. هنگامی که قیمت بیت کوین در 17 مارس به بالای 26000 دلار رسید، خرس ها غافلگیر شدند، بنابراین نتیجه احتمالی بسیار کمتر از حد انتظار خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر قیمت بیت کوین در 24 مارس ساعت 08:00 UTC نزدیک به 27700 دلار باقی بماند، تنها یک گزینه فروش (فروش) به ارزش 21 میلیون دلار وجود خواهد داشت. این تمایز به این دلیل است که اگر بیت کوین در تاریخ انقضا بالاتر از این قیمت معامله شود، حق فروش بیت کوین به قیمت 26000 دلار یا 27000 دلار باطل است.

مرتبط با: قیمت بیت کوین افزایش می یابد زیرا فدرال رزرو می گوید افزایش نرخ ممکن است “مناسب” نباشد

به احتمال زیاد نتایج به نفع گاو نر است

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار معامله معتبر در 24 مارس برای ابزار تماس (خرید) و فروش (فروش) بسته به قیمت انقضا متفاوت است. عدم تعادل به نفع هر دو طرف باعث ایجاد سود نظری می شود:

  • بین 25000 تا 26000 دلار: 5500 فروش در مقابل 7400 تماس. نتیجه خالص 50 میلیون دلار از ابزارهای خرید (خرید) پشتیبانی می کند.
  • بین 26000 تا 27000 دلار: 9100 تماس و 3700 تماس. نتیجه خالص 140 میلیون دلار است.
  • بین 27000 تا 28000 دلار: 800 فروش در مقابل 12700 تماس. گاوها مزیت خود را به 330 میلیون دلار افزایش می دهند.
  • بین 28000 تا 29000 دلار: 20 فروش برای 14300 تماس. مزیت گاوها به 405 میلیون دلار افزایش یافت.

این تخمین تقریبی فقط گزینه‌های خرید را در شرط‌های صعودی در نظر می‌گیرد و گزینه‌های قرار دادن در معاملات خنثی تا نزولی را در نظر می‌گیرد. با این حال، این ساده سازی بیش از حد استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را حذف می کند. به عنوان مثال، یک معامله گر می تواند به طور موثری با فروش یک گزینه فروش، در معرض دید مثبت بیت کوین بالاتر از قیمت معین قرار بگیرد، اما پیش بینی این اثر دشوار است.

خرس‌ها فقط می‌توانند ضررهای خود را کاهش دهند، بنابراین احتمالاً روی سررسید ماهانه 3.8 میلیارد دلاری در 31 مارس تمرکز خواهند کرد. با این حال، طبق داده‌های گزینه‌های هفتگی، گاوها در موقعیت بسیار خوبی برای کسب سود حداقل 330 میلیون دلاری هستند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *