هک توسعه‌دهنده بیت‌کوین Core خطرات خودسرپرستی را برجسته می‌کند: جامعه پاسخ می‌دهد

هک توسعه‌دهنده بیت‌کوین Core خطرات خودسرپرستی را برجسته می‌کند: جامعه پاسخ می‌دهد


یکی از کاربران توییتر اظهار داشت که اگر یک توسعه دهنده برتر بیت کوین نتواند کیف پول خود را ایمن نگه دارد، پذیرش انبوه یک رویا است.

از آنجایی که یکی از توسعه دهندگان اصلی بیت کوین ادعا می کند که موجودی وی توسط یک هکر تخلیه شده است، جامعه رمزنگاری در مورد اینکه چگونه “افراد عادی” می توانند بیت کوین خود (BTC) را ایمن کنند، گیج شده اند.

در یک موضوع اخیر، لوک دشجر ادعا کرد که برخی از مهاجمان ادعایی به نحوی به کلید PGP (Pretty Good Privacy) دسترسی پیدا کرده اند، یک برنامه رمزگذاری که احراز هویت رمزنگاری را ایجاد می کند.

اعضای جامعه کریپتو نسبت به این که چگونه یک توسعه‌دهنده هسته بیت کوین آگاه به امنیت شناخته شده ممکن است به خطر بیفتد، ابراز نگرانی کرده‌اند. برخی معتقدند که این امر استخراج بیت کوین یا ایمن سازی بیت کوین را برای افراد عادی سخت تر می کند.

در یکی از پست‌ها، یکی از کاربران توییتر از این خبر شوکه شد و معتقد بود که بسیاری نمی‌توانند به توسعه‌دهنده کمک کنند و “امید کمی برای اکثر آنها وجود دارد”. آنها توییت کردند:

سایر اعضای جامعه این احساس را تکرار کردند و تأکید کردند که اگر ممکن است برای دشجر اتفاق بیفتد، همانجا خواهد بود. درخواست برای مادربزرگشان یک «نه نه» باشید. یکی از کاربران توییتر نیز پذیرش گسترده ای را برای گفتگو به ارمغان آورد. آنها باور كردن اگر یک توسعه دهنده برتر بیت کوین نتواند کیف پول خود را ایمن نگه دارد، پذیرش انبوه یک “رویای خالی” است.

در همین حال، Namcios، تحلیلگر بیت کوین معتقد است که این احساسات ارزیابی منصفانه ای از وضعیت نیست. این تحلیلگر تأکید کرد که اگرچه دشجر از دانش بیت کوین بالایی برخوردار است، اما این بدان معنا نیست که او نمی تواند اشتباه کند.

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس نیز پاسخ داد به تاپیک توییتر Dashjr که از توسعه‌دهنده می‌پرسد آیا صرافی ارز دیجیتال می‌تواند برای کمک انجام دهد یا خیر. ژائو همچنین قول داده است که تیم امنیتی دارایی‌ها را رصد کرده و اگر کسی در صرافی‌های رمزنگاری سپرده شود، بیت کوین را مسدود خواهد کرد.

مربوط: خود پنهان کردن کریپتو یک «حق اساسی بشر» اما بدون خطر نیست: جامعه

در 14 نوامبر، مدیر عامل بایننس، نظارت بر خود را تنها با مبالغ اندک توصیه کرد، زیرا اشتباهات می توانند “بسیار پرهزینه” باشند. ژائو حضانت خود را یک حق اولیه انسانی توصیف کرد و از جامعه خواست مطمئن شود که او به درستی آن را انجام می دهد. در کنار ژائو، رئیس Microstrategy، مایکل سایلر نیز در مورد فضایل خود حضانت در طول سقوط FTX بحث کرد. سیلور گفت که در سیستمی که نظارت بر خود وجود ندارد، نگهبانان “قدرت زیادی جمع می کنند.”
نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉