بیت کوین به عملکرد بهتر از سبد سهام وارن بافت ادامه می دهد و این شکاف بیشتر خواهد شد


پوزیشن های بیت کوین نقطه ای و اهرمی از اوایل سال 2019 عملکرد بهتری نسبت به سهام برکشایر هاتاوی داشته اند. آیا زمان خرید بیت کوین توسط وارن بافت فرا رسیده است؟

وارن بافت، سرمایه گذار مشهور و رئیس برکشایر هاتاوی، در 30 آگوست تولد 93 سالگی خود را جشن گرفت. در طول زندگی طولانی خود، او به طور پایدار به یک استراتژی سرمایه گذاری ارزشی پایبند بوده است که شباهت هایی به رویکرد اغلب مرتبط با «خرید و نگه دارید» دارد. ارزهای رمزنگاری شده

اما تمرکز بافت بر سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی با پتانسیل درآمد قوی و شرکت‌ها و صنایعی است که او و تیمش درک عمیقی از ریسک‌ها، رقابت و مزیت‌های مربوط به آن دارند.

سوال این است که آیا چنین استراتژی تیزبینانه ای می تواند در درازمدت بهتر از بیت کوین (BTC) عمل کند؟ علاوه بر این، سرمایه گذاران باید بپرسند که چرا یکی از بزرگترین انتخاب کنندگان سهام در تمام دوران در حال حاضر پول نقد و اوراق قرضه کوتاه مدت را به عنوان دومین موقعیت بزرگ در پرتفوی خود نگه می دارد.

یک مثال جالب از این رویکرد، سهام اپل (AAPL)، بزرگترین هلدینگ برکشایر هاتاوی است. این شرکت اولین بار این سهام را در اوایل سال 2016 خریداری کرد، زمانی که ارزش شرکت بیش از 500 میلیارد دلار بود، بنابراین آنها از اولین سرمایه گذاران دور بودند. قابل توجه است که برکشایر هاتاوی به افزایش سرمایه گذاری خود در AAPL تا سال 2022 ادامه داد، حتی اگر سهام از زمان خرید اولیه آنها بیش از 500٪ افزایش یافته است. این نشان دهنده تعهد بافت به استراتژی های سرمایه گذاری بلندمدت بدون توجه به تغییرات اخیر قیمت است.

بوفه کالاهای غیرمولد را به عنوان ذخیره ارزش کم اهمیت می داند

برکشایر هاتاوی در نامه ای به سهامداران در فوریه 2012 نگرانی خود را در مورد کاهش ارزش پول کاغذی ابراز کرد و محدودیت های طلا را به عنوان ذخیره ارزش مورد بحث قرار داد. آنها استدلال کردند که طلا هیچ کاربرد عملی ندارد، تقاضا برای اهداف صنعتی و جواهرات کمتر از میزان تولید باقی مانده است و قیمت آن عمدتاً ناشی از احساسات مبتنی بر ترس است که منجر به افزایش موقت قیمت می شود. در مقابل، سرمایه گذاری در شرکت های مولد سود و بازده قابل توجهی را به همراه دارد.

برکشایر هاتاوی همچنین اظهار داشت که صرف نظر از اینکه ارز آینده بر اساس طلا، پوسته یا کاغذ باشد، مردم همیشه مایلند بخشی از درآمد خود را با کالا و خدمات مبادله کنند.

متأسفانه برای بافت، پس از اظهارات انتقادی وی در مورد زنده بودن کالاهای غیرمولد به عنوان ذخیره ارزش، قیمت بیت کوین در 12 ماه 683 درصد افزایش یافت. علاوه بر این، در یک افق 4 ساله، درآمد بیت کوین به رقم خیره کننده 9.014 درصد رسید.

برای مقایسه عملکرد سهام برکشایر هاتاوی با بیت کوین، عملکرد سهام برکشایر هاتاوی را با استفاده از ضریب 3 برای شبیه سازی موقعیت اهرمی محاسبه کردیم، با در نظر گرفتن تمرکز بافت بر درآمد و بازده، که اساساً با ویژگی های کالاهایی مانند کالاها متفاوت است. طلا یا بیت کوین . . .

برکشایر (BBRK.B) 3 برابر در برابر شاخص بیت کوین/USD (نارنجی). منبع: TradingView

اگر فردی 1000 دلار در بیت کوین (نقطه) سرمایه گذاری کرده بود و در ابتدای سال 2019 یک موقعیت خرید اهرمی در سهام برکشایر هاتاوی شروع می کرد، بازدهی 7020 دلاری در بیت کوین در مقایسه با 5623 دلاری در شرکت هلدینگ بافت مشاهده می کرد.

برکشایر (BBRK.B) 3 برابر در برابر شاخص بیت کوین/USD (نارنجی). منبع: TradingView

به طور مشابه، برای سرمایه گذاری که در سال 2017 شروع شد، استفاده از استراتژی طولانی اهرمی در سهام برکشایر هاتاوی به جای 1998 دلار، 3798 دلار در بیت کوین به دست می آورد.

ناهماهنگی آشکار در استراتژی بافت، نشانه صعودی برای بیت کوین است

ذکر یک حفره احتمالی در تز سرمایه گذاری بافت مهم است: برکشایر هاتاوی در حال حاضر رکورد 147 میلیارد دلار معادل نقدی و سرمایه گذاری های کوتاه مدت را حفظ می کند که نشان دهنده 18.5٪ از کل سرمایه بازار شرکت است. این سؤال را در مورد اینکه آیا آنها انتظار نقاط ورود بهتری به سهام منتخب را دارند یا اینکه بازده 5.25 درصدی سرمایه گذاری با درآمد ثابت را رضایت بخش می دانند، ایجاد می کند.

این سناریو نشان می‌دهد که حتی موفق‌ترین معامله‌گران بورس ممکن است در مورد توزیع پول نقد خود محتاط باشند. همچنین این پرسش را مطرح می‌کند که آیا برخی از وجوهی که در حال حاضر به حاشیه رانده شده‌اند، از جمله صندوق‌های 5.6 میلیارد دلاری بازار پول، ممکن است در صورت بازگشت تورم به دنبال اشکال حمایتی جایگزین باشند.

بیت کوین ممکن است یک ذخیره کامل از ارزش نباشد و نوسانات آن باعث نگرانی شده است. با این حال، مهم است که اذعان کنیم که بیت کوین هنوز با رکود اقتصادی جهانی مواجه نیست و بنابراین زود است که به یک نتیجه قطعی برسیم.

علاوه بر این، عملکرد دائمی بالاتر قیمت بیت کوین در مقایسه با سهام برکشایر هاتاوی نشان می دهد که سرمایه گذاران به طور فزاینده ای بیت کوین را به عنوان یک ذخیره ارزش جایگزین مناسب می بینند.

با توجه به این موضوع، موقعیت نقدی قابل توجه برکشایر هاتاوی به عنوان یک هشدار احتمالی برای شکاکان بیت کوین عمل می کند. این واقعیت که سرمایه کل بازار بیت کوین در حال حاضر در سطح 500 میلیارد دلار است، نشان دهنده پتانسیل قابل توجه و در عین حال استفاده نشده در محیط مالی است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و ممکن است منعکس‌کننده یا نماینده دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نباشد.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید