جامعه بیت کوین از انتقاد پیتر زیهان در پادکست جو روگان ناراضی است

جامعه بیت کوین از انتقاد پیتر زیهان در پادکست جو روگان ناراضی است


پیتر زیهان، مهمان پادکست جو روگان، استدلال کرد که بیت کوین ارزش واقعی ندارد و 17000 دلار دیگر کاهش خواهد یافت.

اعضای جامعه بیت کوین (BTC) برای پاسخ به ادعاهای پیتر زیهان، یکی از آخرین مهمانان پادکست Joe Rogan Experience (JRE) به رسانه های اجتماعی رفتند.

در یکی از قسمت‌های اخیر JRE، زیهان، تحلیلگر و نویسنده ژئوپلیتیک آمریکایی، ادعا کرد که ارز دیجیتال همیشه یک “آتش داغ زباله” بوده و بیت کوین ارزش ذاتی ندارد. این تحلیلگر ادعا کرد که دارایی دیجیتال شماره یک بر اساس ارزش بازار اکنون قیمت “مقرون به صرفه تر” دارد.

علاوه بر این، زیهان استدلال کرد که بیت کوین که در حال حاضر حدود 17000 دلار در زمان نگارش این مقاله معامله می شود، 17000 دلار دیگر کاهش خواهد یافت و قیمت مقرون به صرفه آن را جزو معایب آن دانست. اضافه:

احمقانه ترین چیز در مورد بیت کوین این است که هرگز بیش از X واحد بیت کوین وجود نخواهد داشت. به طور پیش فرض، به این معنی است که نمی توان از آن برای تجارت استفاده کرد.”

زیهان همچنین این استدلال را مطرح کرد که “کل ایده فعالیت اقتصادی توسعه است، به این معنی که برای مدیریت و روغن کاری آن گسترش به ارز بیشتری نیاز دارید.” این تحلیلگر استدلال می کند که اگر عرضه ارز قفل شود، تورم پولی ایجاد می شود و این می تواند یک مدل اقتصادی را از بین ببرد.

پادکست جو روگان
الان رای بدهید!

با توجه به نظرات Zeihan، Bitcoiners تقریبا بلافاصله پاسخ دادند و استدلال هایی علیه ادعاهای Zeihan ارائه کردند. برخی از اعضای جامعه فورا مشخص شده است که تحلیلگر وایت پیپر بیت کوین را نخوانده و متوجه نشده است.

بیت کوینر لفاظی مربوط به نخواندن وایت پیپر BTC را برجسته می کند. منبع: توییتر

مدیر بیت کوین سوان الکس استانچیک نیز انتقاد کرد مهمان JRE گفت که نظرات او ناآگاهانه بود. استانچیک نوشت: «تقریباً همه چیزهایی که این «کارشناس» در این مدت کوتاه گفته است کاملاً مزخرف است.

جف راس، بنیانگذار صندوق تامینی Vailshire Capital، نیز به ایرادات استدلال های Zeihan اشاره کرد. او توییت کرد:

در همین حال، یک عضو جامعه با افتخار استدلال کرد او استدلال کرد که بیت کوین و برخی از ویژگی های آن به آن ارزش ذاتی می بخشد. این شامل کمبود، تورم زدایی، امکان تقسیم به مقادیر کوچکتر به نام “ساتوشی” و عدم تمرکز است.

مربوط: سهام ماینینگ بیت کوین با بازار گسترده تر افزایش می یابد زیرا معامله گران فدرال رزرو را کمتر تهاجمی می بینند

در حالی که روگان در این قسمت ادعاهای زیهان را رد نکرد، میزبان محبوب پادکست قبلا نظرات مثبتی را نسبت به بیت کوین ابراز کرده بود. در 4 می، روگان گفت که BTC مانند اینترنت قدیمی است و دولت آن را نمی بیند. این پادکست همچنین تاکید کرد که این “یک ارز معتبر” است و می توان از آن برای خرید چیزها استفاده کرد.
نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉