بیت کوین به 23.5 هزار دلار می چسبد زیرا معامله گر می گوید BTC با رونق سال 2020 «همین» است.


بیت کوین فاصله زیادی با ایجاد صعودی برای همه ندارد، اما چندین منبع به ساختارهای کلاسیک بازار صعودی که در حال حاضر در نمودارهای قیمت بیت کوین غالب است اشاره می کنند.

بیت کوین (BTC) در 4 فوریه به 23500 دلار رسید زیرا گاوها حاضر به کنار گذاشتن حمایت در معاملات خارج از ساعت نشدند.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

قیمت بیت کوین خاطرات سال 2020 را تداعی می کند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که جفت BTC/USD از زمان افتتاحیه وال استریت در 3 فوریه، محدوده محدودی را حفظ کرده است.

داده های اقتصاد کلان از ایالات متحده نوسانات ملایمی را ارائه کرد، اما روند کلی تغییر نکرد زیرا معامله گران وقت خود را به آخر هفته اختصاص دادند.

با این حال، دیدگاه‌ها در مورد چشم‌انداز بلندمدت متفاوت است، و برخی نشان می‌دهند که دلیل کمی برای اطمینان از ادامه صعود بیت‌کوین وجود دارد.

تاجر معروف کریپتو تونی می‌گوید: «ما در حال حاضر شاهد تماس‌های 50000 دلاری در بیت‌کوین هستیم و هنوز تغییر ساختار بازار را به بالاترین حد و پایین‌تر کامل نکرده‌ایم. خلاصه شده است در بخشی از یک توییت در طول روز.

درست پس از اینکه بیت کوین در سال 2017 به بالاترین حد خود رسید، معامله گر Credible Crypto خوشبین تر بود و نظریه مقایسه قیمت فعلی بیت کوین را با اقدامات قیمتی اواخر سال 2020 دو برابر کرد.

«اقدام قیمت نسبت به پایین‌ترین سطح ما به خوبی بهبود یافته است، با تقلید از شکل‌گیری پایین قبل از آخرین ضربه ما بین 10 تا 60 هزار+. تثبیت فعلی (که دایره ای به رنگ سبز است) نیز از این تکانه شبیه PA به نظر می رسد.” نوشت در یک به روز رسانی به موضوع مرتبط توییتر.

بیت کوین می تواند به افزایش خود ادامه دهد در حالی که بیشتر مردم منتظر عقب نشینی هستند…

نمودارهای مقایسه ای BTC/USD. منبع: Trusted Crypto/ Twitter

دیگران نگران چرخش در سرنوشت دلار آمریکا بودند. اگر این روند ادامه یابد، به طور بالقوه می تواند بر دارایی های ریسک تأثیر بگذارد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) زنگ خطر را برای معامله گر محبوب بلانتز به صدا در آورد. روشن شد مقدمه ای بر استیبل کوین ها

پس از فروش طولانی و عمیق، آیا فکر می کنیم DXY در حال حاضر مثبت است؟ ادامه داد این در مورد کاهش ارزش دلار از بالاترین سطح بیست ساله در سه ماهه سوم سال 2022 است.

نمودار شمعی 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

RSI برای “ادامه صعودی” آماده است

در همین حال، معامله‌گر و تحلیلگر Rekt Capital، که بر بازه‌های زمانی ماهانه تمرکز دارد، سرنخ بالقوه‌ای را بررسی کرده است که بیت کوین می‌تواند قبل از رسیدن به بالاترین سطح سقوط کند.

مطالب مرتبط: بیت کوین به دلیل ‘رشد بزرگ’ جدید به دلیل تکرار RSI بهبود بازار نزولی 2018

این به شکل شاخص قدرت نسبی (RSI) بود که در ژانویه به پایین‌ترین حد خود رسید و سطح حمایت کلیدی را دوباره به دست آورد.

در حالی که او اذعان داشت که از نظر تاریخی، بازارهای بیت کوین «واقعاً کف دو برابری» را در RSI مشاهده نکرده‌اند، او استدلال کرد که فرصتی برای پایین آمدن بالاتر بعدا وجود دارد.

او در ویدئویی از یوتیوب که در فوریه منتشر شد، گفت: «فقط اکنون مجدداً تأیید می‌کنیم و این سطوح را ثابت و پایدار نگه می‌داریم – این چیزی است که ما واقعاً می‌خواهیم برای ادامه روند صعودی ببینیم».

نمودار مشروح شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) (نمایش). منبع: Rekt Capital/ YouTube

آ نظرسنجی توییتر همچنین اجماع محدودی از سوی Rekt Capital وجود داشت که کاهش قیمت BTC/USD نیز باید اتفاق بیفتد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید