بیت کوین روز پیتزا را جشن می گیرد. در اینجا نحوه خرید افسانه ای رخ داد


در چنین روزی در سال 2010، لازلو هانیچ، یک توسعه دهنده نرم افزار از فلوریدا، تاریخ ساخت با خرید دو پیتزا به قیمت 10000 بیت کوین.

این اولین تراکنش تجاری بود که با کمک ارز دیجیتال اصلی انجام شد.

درخواست خرید پیتزا با کمک بیت کوین توسط لازلو در انجمن افسانه ای BitcoinTalk پنج روز قبل از انجام معاملات واقعی منتشر شد.

با توجه به اینکه بیت کوین در حال حاضر نزدیک به 70000 دلار معامله می شود، ارزش آن دو پیتزای پاپا جان بیش از 700 میلیون دلار خواهد بود. چهارده سال پیش این پیتزاها فقط 41 دلار ارزش داشتند.

مرتبط با

ارزش بیت‌کوین‌هایی که برای خرید این پیتزاها صرف می‌شود، به شاخص بیت‌کوین پیتزا نیز معروف است.

جامعه اکنون روز 22 مه را روز پیتزا بیت کوین جشن می گیرد تا این تراکنش تاریخی را گرامی بدارد.

نه فقط پیتزا

Hanyecz در سال 2019 نشست برای مصاحبه با روزنامه نگار اندرسون کوپر. او گفت که فکر کردن به ثروت بیت کوینی که فقط برای خرید دو پیتزا خرج کرده است برایش سالم نخواهد بود.

علاوه بر دو پیتزا، Hanyecz به خرید بسیاری از اقلام دیگر با کمک ارز دیجیتال اصلی پرداخت.

او در مجموع بیش از 100000 بیت کوین برای خرید اقلام مختلف با بیت کوین خرج کرد. این بدان معناست که او می‌توانست یکی از بزرگ‌ترین نهنگ‌های بیت‌کوین باشد، اگر در مراحل اولیه پذیرش بیت‌کوین به جای معامله کردن، کل مبلغ را نگه می‌داشت.

اگرچه بیت کوین ایده اصلی طرفداران آن بود، اما نتوانسته است به عنوان وسیله پرداخت محبوبیت پیدا کند. با این حال، به عنوان یک ذخیره موفق ارزش در انتظار افزایش قیمت مالکان ظاهر شد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید