کاپیتولاسیون بیت کوین فراوان است – داده ها بالاترین رکورد زیان های تحقق یافته و تحقق نیافته را نشان می دهد


ورشکستگی، کاهش حاشیه سود و متحمل شدن زیان های هنگفت معامله گران نشانه های تسلیم شدن توسط فعالان مختلف بازار است.

سه هفته مانده به سقوط FTX، تحلیلگران بیت کوین (BTC) در حال اسکن داده ها هستند تا کشف کنند که آیا فروش بیشتر ادامه خواهد داشت یا به کف بازار نزولی رسیده است.

یکی از ویژگی های مشترک ماینرها، دارندگان کوتاه مدت و بلند مدت این است که در حال حاضر در بازار بیت کوین ضرر می کنند.

بر اساس تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، مقیاس زیان‌های تحقق‌یافته و غیرقابل تحقق در بین دارندگان بیت‌کوین یکی از سنگین‌ترین رویدادهای کاپیتولاسیون در تاریخ بیت‌کوین است. کاپیتولاسیون کل گروه ها را از ورشکستگی رو به رشد و کاهش درآمد معدنچیان باز می دارد.

با افزایش زیان های تحقق نیافته، زیان های تحقق یافته بیت کوین چهارمین رکورد بزرگ است.

نوامبر 10.8 میلیارد دلار در 7 روز ضرر برای بیت کوین ثبت کرد. بزرگترین ضرر ثبت شده در تاریخ بیت کوین مربوط به ژوئن 2022 است که 19.8 میلیارد دلار ثبت شد. چنین ضررهایی نشان می دهد که مقادیر زیادی بیت کوین با قیمت های تخفیف دار تغییر می کند.

بیت کوین به ضرر ۷ روزه خود پی برد. منبع: Glassnode

یک ضرب المثل محبوب سرمایه گذاری در حوزه رمزنگاری این است که “اگر نفروشید، نمی توانید ضرر کنید”. زیان های تحقق نیافته کل بازار بیت کوین را در مقابل ارزش کل بازار دنبال می کند. نوامبر 2022 زیان تحقق نیافته 56 درصدی بزرگترین در بازار نزولی فعلی است. زیان های محقق نشده در سال های 2014-2015 برای دارندگان بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی 86 درصد رسید. زیان های تحقق نیافته فعلی چهارمین زیان بزرگ در تاریخ بیت کوین است.

به گفته تحلیلگران Glassnode:

این معیار اخیراً به 56 درصد رسیده است که بالاترین مقدار برای این چرخه و قابل مقایسه با پایین ترین سطح بازار نزولی قبلی است.»

میانگین متحرک 7 روزه بیت کوین از دست داده است. منبع: Glassnode

زمانی که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین با مشکل مواجه می‌شوند، زمان بلاک کردن کند می‌شود

سرمایه گذاران بیت کوین تنها گروهی نیستند که در بازار فعلی تسلیم می شوند. ماینرهای بیت کوین سعی می کنند با کاهش قیمت ها سودآور باقی بمانند.

از آنجایی که ماینرهای بیت کوین برای بقای مالی تحت فشار هستند، این بر نرخ هش استخراج بیت کوین تأثیر می گذارد. کاهش نرخ هش بیت کوین، تراکنش های بیت کوین را کند می کند. با توجه به شاخص هش ریت، زمان بلاک از 11 دقیقه فراتر رفت.

علیرغم چالش های فعلی، تحلیلگران معتقدند تسلیم شدن برای شروع روند صعودی بعدی مفید است. یادداشت های گلاسنود:

“یک رویداد ثابت که انگیزه گذار از نزولی به بازار صعودی است، تحقق چشمگیر زیان است زیرا سرمایه گذاران تسلیم می شوند و در مقیاس بزرگ تسلیم می شوند.”

با توجه به اینکه گروه های زیادی در حال حاضر در این مرحله از سقوط بازار نزولی پس از FTX ضرر می کنند، بیت کوین و احساسات عمومی بازار باید سکه جدید را برای شروع روند صعودی تحریک کنند. بدون بهبود احساسات، تسلیم شدن ممکن است با چرخه های قبلی بیت کوین مطابقت نداشته باشد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Kyle White

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید