بیت کوین ممکن است قبل از اینکه بازار نزولی جدید را به پایین پیش بینی کند، از 30000 دلار فراتر رود

بیت کوین ممکن است قبل از اینکه بازار نزولی جدید را به پایین پیش بینی کند، از 30000 دلار فراتر رود


تجزیه و تحلیل موج الیوت از QCP Capital نشان می دهد که قیمت بیت کوین هنوز به انتهای خود نرسیده است.

بر اساس تحقیقات جدید، بیت کوین (BTC) می تواند قبل از فروش انبوه برای تکمیل بازار نزولی، 50 درصد دیگر افزایش یابد.

شرکت بازرگانی QCP Capital در آخرین شماره خبرنامه بازارهای عادی خود “The Crypto Circular” هشداری جدی برای کسانی که معتقدند زمستان کریپتو به پایان رسیده است صادر کرده است.

هشدار تحقیقات درباره “آخرین فروش موج 5”

بیت کوین با حفظ سطوح حمایتی جدید که به طور ناگهانی در یک روند صعودی یک هفته ای دوباره به دست آمد و تا کنون از 21650 دلار فراتر رفت، شگفت زده شد.

علیرغم شک و تردیدهای گسترده در مورد حرکت “طرح شده”، BTC/USD همچنان روندهای کلیدی و نقاط قیمت روانشناختی را به دست آورد.

هنوز مقدار زیادی سوخت برای QCP باقی مانده است تا این جفت ارز را بالاتر ببرد، اما این به این معنی نیست که بازار نزولی به طور کلی تمام شده و گرد و غبار گرفته شده است.

او تحلیل بلندمدت قیمت Elliott Wave خود را به‌روزرسانی کرد و استدلال کرد که افزایش فعلی موج 4 را برای بیت‌کوین ایجاد می‌کند که اساساً یک تسکین بازار نزولی است.

او نوشت: «اشتباه نکنید، آنچه در حال حاضر در بازارهای ریسک می بینیم، مشخصه موج 4 است.

ما به دیدگاه خود پایبند هستیم که این بازگشت از پایین‌ترین سطح نوامبر 2022 فقط یک اصلاح موج 4 است و ما یک فروش نهایی موج 5 در پیش داریم.

چنین تسلیم نهایی شوخی نیست. موج 5، نمودار قبل از دسامبر به این معنی بود که بیت کوین و اتر (ETH) به طور بالقوه به زیر سطح 2022 سقوط می کنند.

نمودار عنوان ETH/USD (عکس از صفحه نمایش). منبع: QCP Capital

در ادامه این خبر آمده است: گسترشی که در حال حاضر در سال 2023 شاهد آن هستیم، در محدوده پارامترهای موج 4 است، حتی اگر برخی از سطوح فنی کوتاه مدت را به سمت بالا شکسته و در نتیجه حرکت صعودی را افزایش داده است.

تئوری موج الیوت بیان می کند که سطوح اصلاحی فیبوناچی 20%، 38.2% و 50% برای موج 4 اهمیت ویژه ای دارند. دو هدف قیمتی در حال حاضر 27100 دلار و 31850 دلار باقی مانده است زیرا بیت کوین تقریباً 20 درصد از پایین ترین سطح کلان اخیر اصلاح شده است.

QCP گفت: “تا زمانی که این سطوح از نظر فنی شکسته نشوند، موج 4 هنوز در جریان است و موج 5 نهایی برای این بازارها نباید نادیده گرفته شود.”

“بدون شک تجارت درد در حال حاضر کمتر است.”

WEF با اقدامات متزلزل قیمت BTC همراه است

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، بیت کوین در روزهای اخیر رفتار معاملاتی «فقط بالا» خود را با مقداری ادغام بسیار مورد نیاز جایگزین کرده است.

مطالب مرتبط: بیت کوین به بالاترین قیمت 4 ماهه خود به عنوان PPI ایالات متحده رسید، داده های خرده فروشی “زیان بزرگ” را نشان می دهد

وحشتی که بر تسلط ایالات متحده بر صرافی ارز دیجیتال Bitzlato متمرکز شده بود، به این امر کمک کرد. این در میان نگرانی های نظارتی جدید در مورد بیت کوین از سوی شرکت کنندگان در مجمع جهانی اقتصاد که در حال حاضر در داووس، سوئیس در حال انجام است، به وجود آمد.

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، BTC/USD در زمان نوشتن این مقاله در ژانویه حدود 20800 دلار معامله می‌شد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉