بیت کوین می تواند “علت و معلول” را به فضای مجازی بیاورد، امنیت را بهبود بخشد – مایکل سایلر


در طی یک مصاحبه، مایکل سایلر در مورد اینکه چگونه شبکه های رمزنگاری مانند بیت کوین می توانند امنیت را بهبود بخشند و با مسائل مربوط به اعتماد دیجیتال مبارزه کنند، بحث کرد.

مایکل سایلر، رئیس هیئت مدیره MicroStrategy، در مصاحبه اخیر با کیتکو نیوز گفت که بیت کوین می تواند پاسخی برای مقابله با تهدیدات امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی مانند دیپ فیک باشد.

Saylor نظرات خود را با در نظر گرفتن حساب‌های رسانه‌های اجتماعی ایجاد شده توسط روبات‌ها به عنوان مثال نشان داد. به گفته وی، میلیاردها اکانت جعلی در پشت یک «جنگ داخلی» دیجیتال در جامعه امروزی قرار دارند و نفرت کاربران واقعی پلتفرم‌های دیجیتال را برانگیخته‌اند.

او گفت: “خطر در فضای سایبری این است که من می توانم یک میلیارد انسان جعلی را بسیج کنم و با ایجاد متنفر جمهوری خواهان جعلی از دموکرات های قلابی یا دموکرات های واقعی، یک جنگ داخلی ایجاد کنم. دموکرات های قلابی از جمهوری خواهان واقعی متنفرند.” مدیر فناوری در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های نسل بعدی، دیپ‌فیک را ارزان‌تر و تشخیص آن را سخت‌تر می‌کنند، بحث می‌کند.

مایکل سیلور در طی مصاحبه ای در مورد بیت کوین 2023. منبع: کیتکو نیوز

سیلور که بیش از 3 میلیون دنبال کننده در توییتر دارد، هر روز نزدیک به 2000 فالوور جعلی دریافت می کند. “من به معنای واقعی کلمه آن را در یک ساعت دیدم، 1500 حساب ربات از حساب من حذف شد و آنها ربات بودند. بنابراین ما دیگر نمی توانیم با این وضعیت موجود زندگی کنیم.” مدیر اجرایی معتقد است راه حل برای تقلب عمیق و سایر مسائل مربوط به اعتماد دیجیتال در هویت های غیرمتمرکز (DID) نهفته است.

هویت غیرمتمرکز یک هویت مستقل است که امکان تبادل داده های قابل اعتماد را فراهم می کند. به عبارت دیگر، روشی برای تأیید و کنترل هویت آنلاین و اطلاعات شخصی است.

“اگر کسی بخواهد یک میلیارد ربات توییتر راه اندازی کند، یک میلیارد تراکنش برای او هزینه خواهد داشت. […]. با ترکیب قدرت رمزنگاری با قدرت یک شبکه رمزنگاری غیرمتمرکز مانند بیت کوین، می‌توانیم هزینه و نتایجی را برای فضای مجازی به ارمغان بیاوریم.

Saylor’s Microstrategy یکی از شرکت هایی است که روی امضاهای رمزگذاری شده برای کاربران اجتماعی و راه حل های سازمانی کار می کند. سام آلتمن، مدیر عامل هوش مصنوعی Open نیز در حال توسعه فناوری اثبات شخصیت با پروژه کریپتو Worldcoin است. این شرکت هفته گذشته یک دور بودجه 115 میلیون دلاری را برای ایجاد ابزارهای شناسایی غیرمتمرکز تکمیل کرد.

به طور مشابه، پروتکل لایه 2 Polygon یک راه حل هویت غیرمتمرکز را در ماه مارس راه اندازی کرد. با استفاده از اثبات‌های دانش صفر (اثبات ZK)، از تکنیک‌های رمزنگاری استفاده می‌کند تا به کاربران امکان می‌دهد هویت خود را به صورت آنلاین بدون انتقال یا ذخیره بالقوه اطلاعات حساس به اشخاص ثالث تأیید کنند. این محصول حدود یک سال پس از اعلام توسعه خود وارد بازار شد.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه انباشته‌های ZK اتریوم می‌توانند قابلیت تعامل داشته باشند


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید