بازار صعودی بیت کوین منتظر است تا ایالات متحده با «تندتر خرس» روبرو شود – آرتور هیز


مدیر عامل سابق BitMEX می گوید بیت کوین شاهد بالاترین نرخ بازده اوراق قرضه 30 ساله ایالات متحده در 16 سال گذشته است و چاپ پول تقریباً تضمین شده است.

یک پیش‌بینی جدید می‌گوید روند صعودی کامل بیت‌کوین (BTC) می‌تواند توسط دولت ایالات متحده انجام شود.

یکی رشته x آرتور هیز، مدیرعامل سابق صرافی ارز دیجیتال BitMEX، بازده بالونی در 4 اکتبر را به‌عنوان منادی بازار جدید بیت‌کوین و کریپتو دید.

هیز: گاوهای نر بیت کوین باید مراقب لحظه خروج آمریکا باشند

بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده در حال «افزایش» است و با این حال هیز معتقد است که نقطه اشتعال اقتصاد کلان فقط موضوع زمان است.

این به دلیل به اصطلاح “تندتر خرس” است، پدیده ای که نرخ های بهره بلندمدت را سریعتر از نرخ های بهره کوتاه مدت افزایش می دهد.

«چرا در حال حاضر وقتی بازدهی بالاتر است، این بازارها را دوست دارم؟ او استدلال کرد: “در مدل های بانکی مفهومی از خرس وجود ندارد.”

با توجه به افزایش شدید فعلی در منحنی 2:30 (تفاوت بین بازدهی 30 ساله و 2 ساله) و افزایش نرخ بهره بلند مدت و کوتاه مدت، فشار بر اقتصاد در حال افزایش است.

به دلیل ریسک‌های اهرمی و غیرخطی در پرتفوی بانک‌ها، با افزایش نرخ‌های بهره، آنها اوراق قرضه می‌فروشند یا پرداخت‌های ثابتی به IRS انجام می‌دهند. هیز ادامه داد: “فروش بیشتر باعث فروش بیشتر می شود، که برای قیمت اوراق قرضه چیز خوبی نیست.”

نتیجه باید واضح باشد: بازگشت به تزریق نقدینگی عظیم، مقابله با انقباض کمی که از اواخر سال 2021 مشاهده شده و بر بازارهای ارزهای دیجیتال تاثیر گذاشته است.

به گفته هیز، این نمی تواند بدون ضرر و زیان بزرگ اتفاق بیفتد. وی نتیجه گرفت:

هر چه سریع‌تر این خرس افزایش یابد، کسی سریع‌تر غرق شود، همه سریع‌تر متوجه می‌شوند که راهی جز چاپ پول برای نجات بازارهای اوراق قرضه دولتی وجود ندارد، سریع‌تر به بازار افزایشی کریپتو باز می‌گردیم :). خداوند شبان من است، من نمی خواهم.»

نمودار 1 ماهه بازده اوراق قرضه 30 ساله آمریکا. منبع: TradingView

داده های جداگانه TradingView نشان می دهد که بازده اوراق قرضه 30 ساله دولت ایالات متحده در این هفته به 5 درصد رسیده است. این اولین مورد از آگوست 2007، قبل از بحران مالی جهانی است.

در ادامه بحث، فیلیپ سوئیفت، خالق منبع آمار LookIntoBitcoin و یکی از بنیانگذاران مجموعه معاملاتی Decentrader، حمایت خود را از پیش بینی هایس اعلام کرد.

نمودار همراه رابطه بیت کوین با بازده خزانه را نشان می دهد.

او گفت: «این کاتالیزور اصلی بازار صعودی بیت کوین خواهد بود نظر داد در مورد بازگشت نظری به گسترش عرضه پول.

نمودار مشروح بازدهی خزانه داری و بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: Philip Swift/X

بدهی ایالات متحده “بالا” خود را می بیند

با این حال، ایالات متحده همچنان به افزایش رکورد بدهی ملی خود با نرخ شگفت انگیزی ادامه می دهد.

مطالب مرتبط: تحلیلگران بیت کوین همچنان پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین به 20 هزار دلار کاهش یابد

دو هفته پس از اینکه کل بدهی برای اولین بار از 33 تریلیون دلار گذشت، دولت تنها در یک روز کل بدهی خود را 275 میلیارد دلار افزایش داد.

این وضعیت از دید مفسران مالی دور نماند.

سامسون مو، مدیر عامل شرکت پذیرش بیت کوین Jan3 گفت: «ایالات متحده بیش از نیمی از کل ارزش بازار بیت کوین را در یک روز به بدهی اضافه کرد. پاسخ داد.

این چیزی حدود 10 میلیون بیت کوین است. اما هنوز افرادی هستند که مطمئن نیستند 27000 دلار قیمت خوبی برای خرید است یا خیر.

نمودار 1 ساعته BTC/USD. منبع: TradingView

BTC/USD در زمان نگارش این مقاله با قیمت 27500 دلار معامله می شد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید