نهنگ های بیت کوین (BTC) تقریباً از شبکه ناپدید شدند، در اینجا دلیل آن است


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

همانطور که آخرین داده های ارائه شده توسط Santiment نشان می دهد، نهنگ های بیت کوین در حال حاضر از بازار دور می شوند و فعالیت آنها به سمت پایین ترین سطح سال 2024 کاهش می یابد. متأسفانه، اگر BTC نسبتاً خنثی بماند، این می تواند نشانگر فشار فروش قریب الوقوع باشد.

در حالی که کیف پول های نهنگ بیت کوین حاوی بیش از 100 بیت کوین همچنان سطوح بالایی از سکه ها را در خود نگه می دارد که مجموعاً 11.79 میلیون بیت کوین است، فعالیت نهنگ ها در سال 2024 به پایین ترین سطح خود رسیده است. در حال حاضر 15907 کیف پول با حداقل 100 سکه وجود دارد. هر زمان که این متریک افزایش یابد، شاهد افزایش مجدد تقاضا در بین نهنگ ها هستیم که به طور مستقیم بر عملکرد بیت کوین تأثیر می گذارد.

جالب اینجاست که کاهش فعالیت نهنگ ها نیز می تواند نشانه مثبتی برای بازار باشد. با توجه به اینکه نهنگ های کمتری در حال معامله هستند، ممکن است نوسانات کمتری در بازار وجود داشته باشد. هنگامی که نهنگ ها معاملات بزرگی انجام می دهند، می توانند به طور قابل توجهی بر بازار تأثیر بگذارند و باعث نوسانات ناگهانی قیمت شوند. کاهش فعالیت در میان این دارندگان بزرگ می‌تواند به یک محیط بازار باثبات‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر منجر شود، اما این دلیل نمی‌شود که مردم به تجارت و نگهداری ارزهای دیجیتال بپردازند.

علاوه بر این، فعالیت کمتر نهنگ ها ممکن است نشان دهنده این باشد که این دارندگان بزرگ از موقعیت فعلی خود راضی هستند و قصد ندارند دارایی های خود را منحل کنند. این می تواند نشان دهنده یک روند صعودی بلند مدت باشد، زیرا نهنگ ها به طور کلی درک بهتری از پویایی و روند بازار دارند. تصمیم آنها برای نگهداری به جای فروش ممکن است نشان دهنده اعتماد آنها به رشد قیمت آینده بیت کوین باشد.

در حالی که کاهش اخیر در فعالیت نهنگ بیت کوین به پایین ترین حد در سال 2024 ممکن است در ابتدا نگران کننده به نظر برسد، اما نتایج مثبتی نیز ارائه می دهد. کاهش نوسانات بازار و پتانسیل نگهداری طولانی مدت در میان نهنگ ها می تواند محیط با ثبات تری را برای سرمایه گذاران کوچک فراهم کند.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید