بیت کوین (BTC) بر اساس الگوی «مگافون صعودی» 220 درصد افزایش خواهد یافت


تصویر روی جلد از www.freepik.com گرفته شده است

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today هیچ مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در هنگام معامله ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا از تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین با تثبیت قیمت در حدود 56000 دلار به آرامی اما مطمئناً روی پای خود باز می گردد. متأسفانه قدرت خرید وجود ندارد و بازار به وضوح نیاز به حمایت دیگری دارد. الگوی به اصطلاح “مگافون گاو نر” ممکن است پاسخگو باشد.

در تحلیل تکنیکال، یک شاخص پتانسیل صعودی قابل توجه اغلب با الگوی مگافون گاو نر نشان داده می شود. این الگو که با نام دیگری شناخته می شود، از دو خط روند متفاوت تشکیل شده است که یکی به سمت پایین و دیگری به سمت بالا متمایل است و به نمودار ظاهر یک مگافون می دهد.

تصویر مقاله
نمودار BTC/USDT از TradingView

حرکات قیمت بین دو خط روند گسترش می‌یابد و درجه فزاینده‌ای از نوسان را نشان می‌دهد که مشخصه این الگو است. معمولاً پس از یک مرحله تجارت جانبی یا ادغام ایجاد می شود و نشان می دهد که دارایی در حال آماده شدن برای شکست است. عملکرد آن به شرح زیر است:

شکل‌گیری: با نوسان قیمت‌ها بین سطوح بالاتر و پایین‌تر، الگو شروع به شکل‌گیری می‌کند. شکل یک مگافون با نوسانات قیمت بزرگتر از مدل قبلی ایجاد می شود.

مرتبط با

بازگشت عظیم شیبا اینو (SHIB)، بیت کوین (BTC) 58000 دلار، اما خیلی زود جشن نگیرید، اتریوم دوباره زیر 3000 دلار

افزایش نوسان: نوسانات با تکامل الگو افزایش می یابد. با افزایش حجم حرکات قیمت، بازار اغلب سردرگم و نامطمئن می شود. یکی از جنبه های مهم الگوی مگافون صعودی افزایش نوسانات آن است.

پارگی: پارگی نهایی ویژگی بارز این مدل است. این شکست معمولاً در امتداد خط روند بالایی برای گاو نر رخ می دهد. شکست، که با افزایش علاقه خرید و حجم معاملات پشتیبانی می شود، نشان دهنده حرکت صعودی قوی است.

قیمت هدف: به دنبال شکست، قیمت هدف معمولاً با اندازه‌گیری ارتفاع الگو در پهن‌ترین نقطه آن تعیین می‌شود. سپس افزایش احتمالی با افزودن این اندازه گیری به نقطه شکست محاسبه می شود.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید