کاهش قیمت بیت کوین (BTC) نزدیک به 60000 دلار: این ممکن است دلیل واقعی باشد


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

قیمت بیت کوین (BTC) به طور غیرمنتظره ای به زیر 60000 دلار سقوط کرد و سرمایه گذاران و تحلیلگران را مجبور کرد تا بفهمند چه چیزی ممکن است باعث این حرکت شده باشد.

بیت کوین، اولین و بزرگترین ارز دیجیتال، به طور موقت برای اولین بار در بیش از یک ماه گذشته به زیر 60000 دلار سقوط کرد زیرا نوسانات قبل از رویداد نصف شدن برنامه ریزی شده برای 20 آوریل افزایش یافت.

بزرگ‌ترین ارز رمزنگاری‌شده در روز چهارشنبه قبل از کاهش زیان‌های خود به ۵۹۶۴۸ دلار سقوط کرد. بیت کوین در حال حاضر نزدیک به 15 درصد از رکورد 73750 دلاری خود در 14 مارس کاهش یافته است.

داده های اخیر بازار نشان می دهد که یکی از عوامل اصلی کاهش قیمت بیت کوین ممکن است موج انحلال موقعیت های خرید به دلیل اهرم بیش از حد باشد. با کاهش قیمت ها، موقعیت های اهرمی مجبور به انحلال شدند و در نتیجه یک سری سفارش های فروش به وجود آمد که فشار نزولی بر قیمت بیت کوین را افزایش داد.

بلومبرگ او حدس می‌زند که کاهش اخیر بیت‌کوین ممکن است با موجی از نقدینگی در شرط‌بندی‌های بلندمدت روی دارایی‌های دیجیتال تسریع شده باشد. جمعه گذشته، نزدیک به 780 میلیون دلار شرط‌بندی ارزهای دیجیتال ظرف 24 ساعت منحل شد.

با توجه به داده‌های CoinGlass، با کاهش فعلی بیت کوین، 251 میلیون دلار پوزیشن به طور کلی منحل شده است و شرط‌بندی‌های بلندمدت صعودی 173 میلیون دلار از کل آن را تشکیل می‌دهند.

فشار فروش با انحلال تعداد زیادی از موقعیت‌های خرید افزایش یافت که منجر به کاهش بیشتر قیمت‌ها شد. این منجر به نقدینگی‌های اضافی شد و باعث شد ارزش بیت کوین به زیر سطح 60000 دلار سقوط کند.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین اندکی رشد کرده است و در 24 ساعت گذشته 0.85 درصد افزایش یافته و به حدود 62700 دلار رسیده است، زیرا خریداران برای خرید افت قیمت عجله دارند. همانطور که علی، تحلیلگر ارزهای دیجیتال گزارش داد، با کاهش قیمت بیت کوین، بیش از 27700 بیت کوین به ارزش تقریبی 1.72 میلیارد دلار به آدرس های پس انداز منتقل شد (که هرگز وجوهی را خرج نکردند).

در حالی که اهرم در بازار کریپتو با فروش اخیر ناپدید شده است، به گفته برخی از فعالان بازار، چشم انداز بلندمدت بیت کوین تا حد زیادی صعودی است.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید