بیت کوین (BTC) یک الگوی بحرانی را تشکیل می دهد: آیا افزایش به پایان رسیده است؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین از مرز 70000 دلار عبور کرده است که یک نقطه عطف بزرگ است، اما همه چیز خوب نیست. با این حال، معامله‌گران باید از شکل‌گیری بالقوه خطرناکی که در نمودار در حال توسعه است آگاه باشند: تشکیل دو بالای صفحه نزدیک به 71900 دلار.

مدل دو تاپ دقیقا چیه؟ به طور کلی، این الگو به عنوان یک سیگنال معکوس نزولی تفسیر می شود که نشان می دهد ممکن است دارایی در ادامه افزایش خود با مشکل مواجه شود. زمانی که قیمت به اوج می رسد توسعه می یابد، سقوط می کند، سپس قبل از شروع کاهش دوباره به اوج می رسد.

نمودار BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

همانطور که این دو بالای صفحه نشان می دهد، به نظر می رسد حرکت صعودی در حال تضعیف است و ممکن است یک روند نزولی ظاهر شود. قیمت بیت کوین پس از رسیدن به 70000 دلار تلاش کرد تا افزایش یابد اما همانطور که در نمودار فعلی مشاهده می شود با مقاومت نزدیک به 71900 دلار روبرو شد.

در صورتی که بیت کوین نتواند بر این مقاومت غلبه کند و عقب نشینی کند، ممکن است تکمیل تشکیل دو بالای بیت کوین نشان دهنده پایان رالی فعلی باشد. این چشم انداز محتاطانه توسط تعدادی از شاخص ها پشتیبانی می شود. طبق RSI، اصلاح قیمت معمولاً با سطوح خرید بیش از حد که بیت کوین در حال نزدیک شدن است، انجام می شود.

مرتبط با

علاوه بر این، حجم در طول روند صعودی اخیر افزایش چندانی نداشته است، که ممکن است نشان دهنده کاهش فشار خرید باشد. اما تصویر بزرگ را فراموش نکنید. علی‌رغم این پرچم‌های قرمز، بیت‌کوین همواره روند صعودی و انعطاف‌پذیری را در گذشته از خود نشان داده است و اغلب الگوهای تحلیل تکنیکال را به چالش می‌کشد.

مرتبط با

علاقه سازمانی و پذیرش گسترده هر دو در حال رشد هستند و احساسات بازار در حال حاضر به لطف ETF بیشتر مثبت است. تاجران باید مراقب باشند. الگوی دو رویه ممکن است تایید شود و اگر بیت کوین به زیر سطح حمایت 70000 دلار سقوط کند، ممکن است کاهش قیمت وجود داشته باشد.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید